Volleyball 2021-22
QuikStatsQuikStats Iowa
Event Time Location Result
away-team-logo Des Moines Christian vs. away-team-logo Clarinda 6:00 PM Des Moines Christian School away-team-logo 3-0 (25-13, 25-10, 25-18) Class 3A - Region 4 Semifinal
away-team-logo ACGC vs. away-team-logo Nodaway Valley 7:00 PM AC/GC High School away-team-logo 3-0 (25-20, 27-25, 25-16) Class 2A - Region 3 Quarterfinal
away-team-logo Akron-Westfield vs. away-team-logo Remsen St. Mary's 7:00 PM Akron Westfield School away-team-logo 3-0 (25-19, 25-20, 25-13) Class 1A - Region 1 Quarterfinal
away-team-logo Alta-Aurelia vs. away-team-logo East Sac County 7:00 PM Alta-Aurelia High School away-team-logo 3-2 (25-20, 25-16, 25-27, 21-25, 18-16) Class 2A - Region 1 Quarterfinal
away-team-logo Ankeny Christian vs. away-team-logo Audubon 7:00 PM Ankeny Christian Academy away-team-logo 3-0 (25-11, 25-21, 25-17) Class 1A - Region 3 Quarterfinal
away-team-logo Aplington-Parkersburg vs. away-team-logo Hudson 7:00 PM Aplington-Parkersburg High School away-team-logo 3-0 (25-17, 25-17, 25-19) Class 2A - Region 5 Quarterfinal
away-team-logo Assumption vs. away-team-logo Northeast 7:00 PM Assumption High School away-team-logo 3-0 (25-12, 25-11, 25-7) Class 3A - Region 7 Semifinal
away-team-logo BCLUW vs. away-team-logo Grand View Christian 7:00 PM BCLUW High School away-team-logo 3-1 (25-23, 25-21, 22-25, 25-22) Class 1A - Region 3 Quarterfinal
away-team-logo North Cedar vs. away-team-logo Beckman Catholic 7:00 PM Beckman Catholic High School away-team-logo 3-0 (25-13, 25-20, 25-14) Class 2A - Region 7 Quarterfinal
away-team-logo Bishop Garrigan vs. away-team-logo North Iowa 7:00 PM Bishop Garrigan High School away-team-logo 3-0 (28-26, 25-15, 25-17) Class 1A - Region 4 Quarterfinal
away-team-logo Hartley-Melvin-Sanborn vs. away-team-logo Boyden-Hull 7:00 PM Boyden-Hull High School away-team-logo 3-0 (25-4, 25-19, 25-11) Class 2A - Region 1 Quarterfinal
away-team-logo Lone Tree vs. away-team-logo Burlington Notre Dame 7:00 PM Burlington Notre Dame High School away-team-logo 3-0 (25-11, 25-9, 25-8) Class 1A - Region 7 Quarterfinal
away-team-logo Cascade vs. away-team-logo West Branch 7:00 PM Cascade High School away-team-logo 3-1 (25-21, 23-25, 27-25, 25-18) Class 2A - Region 7 Quarterfinal
away-team-logo Central City vs. away-team-logo Prince of Peace 7:00 PM Central City High School away-team-logo 3-0 (25-13, 25-8, 25-17) Class 1A - Region 7 Quarterfinal
away-team-logo Central Lyon vs. away-team-logo Sibley-Ocheyedan 7:00 PM Central Lyon High School away-team-logo 3-1 (25-9, 16-25, 25-19, 25-15) Class 2A - Region 1 Quarterfinal
away-team-logo Clarion-Goldfield-Dows vs. away-team-logo Iowa Falls-Alden 7:00 PM Clarion-Goldfield-Dows High School away-team-logo 3-1 (21-25, 25-12, 26-24, 25-17) Class 3A - Region 3 Semifinal
away-team-logo Belmond-Klemme vs. away-team-logo Denver 7:00 PM Cyclone Center away-team-logo 3-0 (25-4, 25-11, 25-12) Class 2A - Region 5 Quarterfinal
away-team-logo Danville vs. away-team-logo Pekin 7:00 PM Danville Jr/Sr High School away-team-logo 3-1 (25-20, 25-18, 19-25, 25-11) Class 2A - Region 8 Quarterfinal
away-team-logo Pella Christian vs. away-team-logo Dike-New Hartford 7:00 PM Dike-New Hartford High School away-team-logo 3-0 (25-5, 25-7, 25-10) Class 2A - Region 4 Quarterfinal
away-team-logo Dunkerton vs. away-team-logo North Butler 7:00 PM Dunkerton High School away-team-logo 3-0 (25-9, 25-12, 25-15) Class 1A - Region 4 Quarterfinal
away-team-logo Earlham vs. away-team-logo West Central Valley 7:00 PM Earlham High School away-team-logo 3-1 (25-12, 25-19, 23-25, 25-12) Class 2A - Region 4 Quarterfinal
away-team-logo Tri-Center vs. away-team-logo East Mills 7:00 PM East Mills High School away-team-logo 3-1 (25-14, 25-20, 21-25, 25-5) Class 1A - Region 2 Quarterfinal
away-team-logo Easton Valley vs. away-team-logo Cedar Valley Christian 7:00 PM Easton Valley Elementary School away-team-logo 3-0 (25-20, 25-9, 25-16) Class 1A - Region 7 Quarterfinal
away-team-logo Eddyville-Blakesburg-Fremont vs. away-team-logo Chariton 7:00 PM Eddyville Blakesburg Fremont Schools away-team-logo 3-0 (25-13, 25-12, 25-15) Class 3A - Region 5 Semifinal
away-team-logo Forest City vs. away-team-logo Garner Hayfield Ventura 7:00 PM Forest City High School away-team-logo 3-0 (25-12, 25-12, 25-16) Class 3A - Region 2 Semifinal
away-team-logo Trinity Christian vs. away-team-logo Gehlen Catholic 7:00 PM Gehlen Catholic High School away-team-logo 3-0 (25-6, 25-4, 25-14) Class 1A - Region 1 Quarterfinal
away-team-logo Gladbrook-Reinbeck vs. away-team-logo GMG 7:00 PM Gladbrook-Reinbeck High School away-team-logo 3-0 (25-14, 25-12, 25-17) Class 1A - Region 3 Quarterfinal
away-team-logo Glidden-Ralston vs. away-team-logo CAM 7:00 PM Glidden-Ralston High School away-team-logo 3-2 (23-25, 19-25, 25-23, 25-12, 16-14) Class 1A - Region 3 Quarterfinal
away-team-logo Grundy Center vs. away-team-logo Jesup 7:00 PM Grundy Center High School away-team-logo 3-0 (25-10, 25-15, 25-17) Class 2A - Region 7 Quarterfinal
away-team-logo Hinton vs. away-team-logo West Monona 7:00 PM Hinton High School away-team-logo 3-0 (25-9, 25-11, 25-16) Class 2A - Region 2 Quarterfinal
away-team-logo Seymour vs. away-team-logo Holy Trinity Catholic 7:00 PM Holy Trinity Catholic Schools away-team-logo 3-0 (25-6, 25-7, 25-13) Class 1A - Region 8 Quarterfinal
away-team-logo Independence vs. away-team-logo Monticello 7:00 PM Independence High School away-team-logo 3-1 (25-11, 26-24, 23-25, 25-22) Class 3A - Region 7 Semifinal
away-team-logo Regina Catholic vs. away-team-logo Louisa-Muscatine 7:00 PM Iowa City Regina High School away-team-logo 3-0 (25-5, 25-21, 25-23) Class 2A - Region 8 Quarterfinal
away-team-logo Janesville vs. away-team-logo AGWSR 7:00 PM Janesville High School away-team-logo 3-0 (25-15, 25-10, 25-16) Class 1A - Region 4 Quarterfinal
away-team-logo North Union vs. away-team-logo Kuemper Catholic 7:00 PM Kuemper Catholic High School away-team-logo 3-0 (25-14, 25-17, 25-18) Class 2A - Region 5 Quarterfinal
away-team-logo Lake Mills vs. away-team-logo Central Springs 7:00 PM Lake Mills Senior High School away-team-logo 3-0 (25-19, 25-10, 25-17) Class 2A - Region 6 Quarterfinal
away-team-logo Lamoni vs. away-team-logo Mount Ayr 7:00 PM Lamoni High School away-team-logo 3-0 (25-14, 25-16, 25-13) Class 1A - Region 8 Quarterfinal
away-team-logo HLV vs. away-team-logo Lisbon 7:00 PM Lisbon Community High School away-team-logo 3-0 (25-11, 25-23, 25-11) Class 1A - Region 6 Quarterfinal
away-team-logo Van Buren County vs. away-team-logo Mediapolis 7:00 PM Mediapolis High School away-team-logo 3-0 (25-12, 25-18, 25-21) Class 2A - Region 8 Quarterfinal
away-team-logo Missouri Valley vs. away-team-logo Underwood 7:00 PM Missouri Valley High School away-team-logo 3-2 (22-25, 25-16, 25-16, 23-25, 15-12) Class 2A - Region 2 Quarterfinal
away-team-logo MMCRU vs. away-team-logo South O'Brien 7:00 PM MMCRU High School away-team-logo 3-0 (25-19, 25-22, 25-19) Class 1A - Region 1 Quarterfinal
away-team-logo Montezuma vs. away-team-logo North Mahaska 7:00 PM Montezuma High School away-team-logo 3-2 (20-25, 18-25, 25-22, 25-15, 15-7) Class 1A - Region 6 Quarterfinal
away-team-logo Mount Vernon vs. away-team-logo West Marshall 7:00 PM Mount Vernon High School away-team-logo 3-0 (25-17, 25-14, 25-13) Class 3A - Region 5 Semifinal
away-team-logo Nashua-Plainfield vs. away-team-logo Tripoli 7:00 PM Nashua Plainfield High School away-team-logo 3-1 (20-25, 27-25, 25-15, 25-18) Class 1A - Region 5 Quarterfinal
away-team-logo New London vs. away-team-logo WACO 7:00 PM New London Jr-Sr High School away-team-logo 3-0 (25-11, 25-18, 25-18) Class 1A - Region 8 Quarterfinal
away-team-logo St. Edmond vs. away-team-logo Newell-Fonda 7:00 PM Newell-Fonda Community School away-team-logo 3-0 (25-22, 25-18, 25-16) Class 1A - Region 4 Quarterfinal
away-team-logo North Linn vs. away-team-logo Edgewood-Colesburg 7:00 PM North Linn High School away-team-logo 3-2 (22-25, 28-26, 25-16, 15-25, 15-13) Class 1A - Region 5 Quarterfinal
away-team-logo North Tama vs. away-team-logo Belle Plaine 7:00 PM North Tama High School away-team-logo 3-0 (25-11, 25-16, 25-10) Class 1A - Region 6 Quarterfinal
away-team-logo South Winneshiek vs. away-team-logo Osage 7:00 PM Osage High School away-team-logo 3-0 (25-10, 25-12, 25-9) Class 2A - Region 6 Quarterfinal
away-team-logo Pleasantville vs. away-team-logo Colfax-Mingo 7:00 PM Pleasantville High School away-team-logo 3-2 (28-30, 25-22, 25-21, 21-25, 15-9) Class 2A - Region 4 Quarterfinal
away-team-logo Riverside vs. away-team-logo Boyer Valley 7:00 PM Riverside High School away-team-logo 3-0 (25-13, 25-20, 25-21) Class 1A - Region 2 Quarterfinal
away-team-logo Roland-Story vs. away-team-logo Nevada 7:00 PM Roland-Story High School away-team-logo 3-1 (14-25, 25-18, 25-18, 25-21) Class 3A - Region 4 Semifinal
away-team-logo Saint Ansgar vs. away-team-logo Turkey Valley 7:00 PM Saint Ansgar Community High School away-team-logo 3-1 (25-15, 25-14, 19-25, 25-13) Class 1A - Region 5 Quarterfinal
away-team-logo Lawton-Bronson vs. away-team-logo Ridge View 7:00 PM Schaller-Crestland School away-team-logo 3-0 (25-10, 25-16, 25-13) Class 2A - Region 1 Quarterfinal
away-team-logo Sergeant Bluff-Luton vs. away-team-logo Red Oak 7:00 PM Sergeant Bluff-Luton Senior High School away-team-logo 3-0 (27-25, 25-23, 25-17) Class 3A - Region 1 Semifinal
away-team-logo Sheldon vs. away-team-logo Spirit Lake 7:00 PM Sheldon High School away-team-logo 3-1 (21-25, 25-14, 25-13, 25-19) Class 3A - Region 2 Semifinal
away-team-logo Sidney vs. away-team-logo Stanton 7:00 PM Sidney High School away-team-logo 3-0 (25-22, 25-5, 25-12) Class 1A - Region 2 Quarterfinal
away-team-logo Sigourney vs. away-team-logo Iowa Valley 7:00 PM Sigourney High School away-team-logo 3-2 (31-29, 26-24, 21-25, 27-29, 15-13) Class 1A - Region 6 Quarterfinal
away-team-logo Sioux Center vs. away-team-logo Cherokee Washington 7:00 PM Sioux Center High School away-team-logo 3-1 (25-18, 22-25, 26-24, 25-18) Class 3A - Region 1 Semifinal
away-team-logo Unity Christian vs. away-team-logo Greene County 7:00 PM Sioux Central High School away-team-logo 3-0 (25-10, 25-9, 25-13) Class 3A - Region 3 Semifinal
away-team-logo South Central Calhoun vs. away-team-logo Manson-NW Webster 7:00 PM South Central Calhoun High School away-team-logo 3-0 (25-19, 26-24, 26-24) Class 2A - Region 5 Quarterfinal
away-team-logo South Hamilton vs. away-team-logo Woodward-Granger 7:00 PM South Hamilton High School away-team-logo 3-2 (21-25, 23-25, 25-18, 25-23, 15-10) Class 2A - Region 3 Quarterfinal
away-team-logo Ogden vs. away-team-logo South Hardin 7:00 PM South Hardin High School away-team-logo 3-0 (25-9, 25-6, 25-11) Class 2A - Region 3 Quarterfinal
away-team-logo Southeast Warren vs. away-team-logo Mormon Trail 7:00 PM Southeast Warren Jr Sr High away-team-logo 3-0 (25-15, 25-5, 25-17) Class 1A - Region 8 Quarterfinal
away-team-logo Panorama vs. away-team-logo Southwest Valley 7:00 PM Southwest Valley High School away-team-logo 3-0 (25-13, 25-20, 25-12) Class 2A - Region 3 Quarterfinal
away-team-logo Don Bosco vs. away-team-logo Springville 7:00 PM Springville High School away-team-logo 3-0 (25-6, 25-17, 25-19) Class 1A - Region 5 Quarterfinal
away-team-logo St. Albert vs. away-team-logo Fremont-Mills 7:00 PM St. Albert Catholic Schools away-team-logo 3-0 (25-9, 25-18, 25-17) Class 1A - Region 2 Quarterfinal
away-team-logo Starmont vs. away-team-logo MFL-Mar-Mac 7:00 PM Starmont High School away-team-logo 3-0 (25-15, 25-10, 25-9) Class 2A - Region 6 Quarterfinal
away-team-logo Clayton Ridge vs. away-team-logo Sumner-Fredericksburg 7:00 PM Sumner-Fredericksburg HS away-team-logo 3-0 (25-11, 25-9, 25-10) Class 2A - Region 6 Quarterfinal
away-team-logo AHSTW vs. away-team-logo Treynor 7:00 PM Treynor Community School away-team-logo 3-0 (25-9, 25-16, 25-12) Class 2A - Region 2 Quarterfinal
away-team-logo Vinton-Shellsburg vs. away-team-logo New Hampton 7:00 PM Union High School away-team-logo 3-0 (25-16, 25-22, 25-23) Class 3A - Region 8 Semifinal
away-team-logo Central Decatur vs. away-team-logo Van Meter 7:00 PM Van Meter School away-team-logo 3-0 (25-22, 25-11, 25-6) Class 2A - Region 4 Quarterfinal
away-team-logo Wapello vs. away-team-logo Winfield-Mt Union 7:00 PM Wapello High School away-team-logo 3-2 (25-22, 21-25, 24-26, 25-22, 15-10) Class 1A - Region 7 Quarterfinal
away-team-logo Wapsie Valley vs. away-team-logo Columbus Catholic 7:00 PM Wapsie Valley High School away-team-logo 3-0 (25-19, 25-16, 25-18) Class 2A - Region 7 Quarterfinal
away-team-logo West Burlington vs. away-team-logo Davis County 7:00 PM West Burlington High School away-team-logo 3-0 (25-14, 25-18, 25-17) Class 3A - Region 6 Semifinal
away-team-logo West Delaware vs. away-team-logo Waukon 7:00 PM West Delaware High School away-team-logo 3-0 (25-11, 25-11, 25-10) Class 3A - Region 8 Semifinal
away-team-logo West Liberty vs. away-team-logo Mid-Prairie 7:00 PM West Liberty High School away-team-logo 3-0 (25-14, 25-9, 25-12) Class 3A - Region 6 Semifinal
away-team-logo Rock Valley vs. away-team-logo Western Christian 7:00 PM Western Christian High School away-team-logo 3-0 (25-9, 25-11, 25-16) Class 2A - Region 2 Quarterfinal
away-team-logo Westwood vs. away-team-logo Kingsley-Pierson 7:00 PM Westwood Community School away-team-logo 3-0 (25-15, 25-22, 25-17) Class 1A - Region 1 Quarterfinal
away-team-logo Durant vs. away-team-logo Wilton 7:00 PM Wilton High School away-team-logo 3-0 (25-11, 25-11, 25-12) Class 2A - Region 8 Quarterfinal