Track & Field 2020-21
QuikStatsQuikStats Iowa

4x100 Meter Relay

1
Pella

Class Class 3A - Little Hawkeye - District 3A - 07 - Pella

Reynolds, Vanderhoff, Hackman, McMartin

49.11
2
Bondurant-Farrar

Class Class 3A - Raccoon River - District 3A - 07 - Pella

West, Fuller, Anderson, DeCosta

49.30
3
Grinnell

Class Class 3A - Little Hawkeye - District 3A - 07 - Pella

Kline, Dodd, Walton, Grife

50.70
4
Oskaloosa

Class Class 3A - Little Hawkeye - District 3A - 07 - Pella

Czerwinski, Thompson, DeRonde, Walker

51.77
5
Newton

Class Class 3A - Little Hawkeye - District 3A - 07 - Pella

Priest, Terpstra, Shores, Terpstra

52.17

4x200 Meter Relay

1
Pella

Class Class 3A - Little Hawkeye - District 3A - 07 - Pella

Reynolds, Kerndt, Hackman, McMartin

1:44.94
2
Bondurant-Farrar

Class Class 3A - Raccoon River - District 3A - 07 - Pella

West, Fuller, Crook, DeCosta

Q Qualifier 1:47.03
3
Grinnell

Class Class 3A - Little Hawkeye - District 3A - 07 - Pella

Kline, Grife, Walton, Dodd

1:50.96
4
Oskaloosa

Class Class 3A - Little Hawkeye - District 3A - 07 - Pella

Krier, DeRonde, Czerwinski, Walker

H Hand Timed 1:54.08
5
Benton

Class Class 3A - WaMaC - District 3A - 07 - Pella

Lohrer, Coffin, Kulbartz, Rinderknecht

1:56.67

4x400 Meter Relay

1
Oskaloosa

Class Class 3A - Little Hawkeye - District 3A - 07 - Pella

Krier, Adam, Czerwinski, Walker

4:09.93
2
Pella

Class Class 3A - Little Hawkeye - District 3A - 07 - Pella

Blommers, Warner, Schmitz, Trine

Q Qualifier 4:18.25
3
Bondurant-Farrar

Class Class 3A - Raccoon River - District 3A - 07 - Pella

Fick, Crook, Senarighi, Johnson

4:20.37
4
Benton

Class Class 3A - WaMaC - District 3A - 07 - Pella

Lohrer, Thys, Coffin, Donald

4:23.37
5
Newton

Class Class 3A - Little Hawkeye - District 3A - 07 - Pella

Malow, Henwood, Muckler, Butler

4:28.23

4x800 Meter Relay

1
Benton

Class Class 3A - WaMaC - District 3A - 07 - Pella

Lyons, Thys, Ricklefs, Rinderknecht

10:13.47
2
Newton

Class Class 3A - Little Hawkeye - District 3A - 07 - Pella

Malow, Muckler, Benson, Shannon

Q Qualifier 10:20.58
3
Pella

Class Class 3A - Little Hawkeye - District 3A - 07 - Pella

Blink, Diers, Schroeder, Blommers

Q Qualifier 10:21.54
4
Grinnell

Class Class 3A - Little Hawkeye - District 3A - 07 - Pella

Larsson, Jacobson, Olson, Sieck

10:55.21
5
Bondurant-Farrar

Class Class 3A - Raccoon River - District 3A - 07 - Pella

Fick, Nelson, Kennedy, Johnson

10:55.84

800 Medley Relay

1
Pella

Class Class 3A - Little Hawkeye - District 3A - 07 - Pella

Reynolds, Hackman, Kerndt, Trine

1:49.60
2
Oskaloosa

Class Class 3A - Little Hawkeye - District 3A - 07 - Pella

Beane, DeRonde, Krier, Czerwinski

Q Qualifier 1:53.47
3
Newton

Class Class 3A - Little Hawkeye - District 3A - 07 - Pella

Priest, Terpstra, Terpstra, Henwood

1:54.45
4
Bondurant-Farrar

Class Class 3A - Raccoon River - District 3A - 07 - Pella

West, DeCosta, Anderson, Fick

1:55.02
5
Grinnell

Class Class 3A - Little Hawkeye - District 3A - 07 - Pella

Kline, Grife, Dodd, Sieck

1:57.57

1600 Medley Relay

1
Oskaloosa

Class Class 3A - Little Hawkeye - District 3A - 07 - Pella

Krier, DeRonde, Czerwinski, Adam

Q Qualifier 4:26.32
2
Pella

Class Class 3A - Little Hawkeye - District 3A - 07 - Pella

Kerndt, Hackman, Warner, Schmitz

Q Qualifier 4:28.99
3
Grinnell

Class Class 3A - Little Hawkeye - District 3A - 07 - Pella

Hull, Hatcher, Sieck, Larsson

4:30.09
4
Benton

Class Class 3A - WaMaC - District 3A - 07 - Pella

Thys, Coffin, Lohrer, Lyons

4:31.83
5
Bondurant-Farrar

Class Class 3A - Raccoon River - District 3A - 07 - Pella

Fuller, DeCosta, Fick, Johnson

4:40.18

4x100 Meter Shuttle Hurdle Relay

1
Bondurant-Farrar

Class Class 3A - Raccoon River - District 3A - 07 - Pella

Carlson, Crook, Gilroy, Anderson

1:08.69
2
Newton

Class Class 3A - Little Hawkeye - District 3A - 07 - Pella

Beerends, Priest, Rorabaugh, Terpstra

Q Qualifier 1:10.13
3
Pella

Class Class 3A - Little Hawkeye - District 3A - 07 - Pella

VanHeukelom, Riddick, Gordon, Rowe

Q Qualifier 1:11.69
4
Oskaloosa

Class Class 3A - Little Hawkeye - District 3A - 07 - Pella

Quang, VanVeldhuizen, VanArkel, Rockhold

1:14.13
5
Grinnell

Class Class 3A - Little Hawkeye - District 3A - 07 - Pella

Kline, Hatcher, Hollingsworth, Strovers

1:15.72