St. Albert Saintes

Scores
Decorah W 2-1
Union Community W 2-0
Ballard W 2-0
Xavier L 0-2
LeMars W 2-0
Leaders
Position 1 Match Wins
Landry Miller, SO
  • 16
  • 1M 16-3
  • 1S 20-5
  • 1G 156-92
Position 2 Match Wins
Allison Narmi, JR
  • 16
  • 2M 16-3
  • 2S 21-4
  • 2G 165-79
Position 3 Match Wins
Alexis Narmi, FR
  • 8
  • 3M 8-6
  • 3S 9-8
  • 3G 106-97
Tuesday, Mar 30
GIRLS TENNIS

Girls Non-Conference Dual-St. Albert vs. C.B. Thomas Jefferson

5
St. Albert
4
Council Bluffs Jefferson
final
4:00 PM
3/30
Thomas Jefferson High School
Tuesday, Apr 6
GIRLS TENNIS

Girls Non-Conference Dual-St. Albert (host) vs C.B. Abraham Lincoln

5
St. Albert
4
Council Bluffs Lincoln
final
3:30 PM
4/6
Abraham Lincoln High School
Saturday, Apr 10
GIRLS TENNIS

Shenandoah Tournament

1
Denison-Schleswig
2
St. Albert
3
Shenandoah
4
Glenwood
4/10 · 11:00 AM Mustang Field and Ray Graves Track
Tuesday, Apr 13
GIRLS TENNIS

Shenandoah/St. Albert Dual (Senior Night)

5
St. Albert
4
Shenandoah
final
4:30 PM
4/13
Mustang Field and Ray Graves Track
Tuesday, Apr 20
GIRLS TENNIS

Girls Dual Tennis Match - LC vs. St. Albert Catholic

4
St. Albert
5
Lewis Central
final
4:00 PM
4/20
Lewis Central High School
Friday, Apr 23
GIRLS TENNIS

Girls Conference Dual-St. Albert vs Harlan

6
St. Albert
3
Harlan
final
4:00 PM
4/23
Hanscom Indoor Tennis Center
Monday, Apr 26
GIRLS TENNIS

Girls Conference Dual-St. Albert vs Denison

5
St. Albert
4
Denison-Schleswig
final
4:00 PM
4/26
Hanscom Indoor Tennis Center
Wednesday, Apr 28
GIRLS TENNIS

City Tennis Meet

1
Lewis Central
2
Council Bluffs Lincoln
3
Council Bluffs Jefferson
4
St. Albert
4/28 · 9:30 AM Thomas Jefferson High School
Thursday, Apr 29
GIRLS TENNIS

Girls Non-Conference Dual-St. Albert vs. SW Valley

8
St. Albert
1
Southwest Valley
final
4:00 PM
4/29
Southwest Valley Tennis Courts
Monday, May 10
GIRLS TENNIS

H-10 Conference Tournament

1
Glenwood
2
St. Albert
3
Creston
4
Red Oak
5
Kuemper Catholic
6
Lewis Central
7
Clarinda
8
Denison-Schleswig
9
Atlantic
10
Shenandoah
11
Harlan
5/10 · 9:30 AM Shenandoah - Sportsmans Park
Thursday, May 13
GIRLS TENNIS

St. Albert Dual

4
St. Albert
5
Glenwood
final
4:00 PM
5/13
Glenwood Community High School
Saturday, May 15
GIRLS TENNIS

Class 1A - Region 1 First Round

5
St. Albert
1
Denison-Schleswig
final
9:00 AM
5/15
Denison High School
Saturday, May 15
GIRLS TENNIS

Class 1A - Region 1 Semifinal

2
St. Albert
5
Kuemper Catholic
final
1:00 PM
5/15
Denison High School
Monday, May 17
GIRLS TENNIS

Girls Conference Dual-St. Albert vs. Atlantic

6
St. Albert
3
Atlantic
final
5:00 PM
5/17
Washington Elementary School Courts
Wednesday, Jun 2
GIRLS TENNIS

Class 1A State Doubles First Round

2
Landry Miller/Allison Narmi
0
Caroline Meis/Madison Claussen
final
10:00 AM
6/2
Byrnes Park
Wednesday, Jun 2
GIRLS TENNIS

Class 1A State Doubles Quarterfinal

2
Ella Tallett/Avery Link
0
Landry Miller/Allison Narmi
final
12:00 PM
6/2
Byrnes Park
Wednesday, Jun 2
GIRLS TENNIS

Class 1A State Doubles Consolation

2
Landry Miller/Allison Narmi
0
Regen Halsne/Brynna Huen
final
3:00 PM
6/2
Byrnes Park
Thursday, Jun 3
GIRLS TENNIS

Class 1A State Doubles Consolation

0
Alexa Weber/Belle Weber
2
Landry Miller/Allison Narmi
final
9:30 AM
6/3
Byrnes Park
Thursday, Jun 3
GIRLS TENNIS

Class 1A State Doubles Consolation

2
Landry Miller/Allison Narmi
1
Morgan Brauer/Cady Peterson
final
12:00 PM
6/3
Byrnes Park
Scores
Decorah W 2-1
Union Community W 2-0
Ballard W 2-0
Xavier L 0-2
LeMars W 2-0
Leaders
Position 1 Match Wins
Landry Miller, SO
  • 16
  • 1M 16-3
  • 1S 20-5
  • 1G 156-92
Position 2 Match Wins
Allison Narmi, JR
  • 16
  • 2M 16-3
  • 2S 21-4
  • 2G 165-79
Position 3 Match Wins
Alexis Narmi, FR
  • 8
  • 3M 8-6
  • 3S 9-8
  • 3G 106-97
News
No recent news