Swimming 2021-22
QuikStatsQuikStats Iowa

50Y Freestyle

1
Kohen Rankin, SR

Sioux City North - District Fort Dodge

20.22
2
Kirk Brotherton, SR

Iowa City West - District Dubuque

R 20.48
3
Lance Swanepoel, JR

Ankeny - District Southeast Polk

20.76
4
Aiden Carstensen, SR

Linn-Mar - District Linn-Mar

20.81
5
Asher Havenhill, JR

Waukee - District Johnston

R 20.99

100Y Freestyle

1
AJ Abram, JR

Waukee - District Johnston

44.60
2
George Holesinger, SR

Dubuque Hempstead - District Dubuque

44.65
3
Kirk Brotherton, SR

Iowa City West - District Dubuque

44.69
4
Alex Stone, SR

Bettendorf - District Davenport

44.94
5
Asher Havenhill, JR

Waukee - District Johnston

44.97

200Y Freestyle

1
AJ Abram, JR

Waukee - District Johnston

1:36.13
2
Alex Stone, SR

Bettendorf - District Davenport

1:37.02
3
Cooper Callahan, SR

Linn-Mar - District Linn-Mar

1:38.41
4
George Holesinger, SR

Dubuque Hempstead - District Dubuque

1:39.32
5
Jacob Pins, SO

Valley - District Southeast Polk

1:39.93

500Y Freestyle

1
Jacob Pins, SO

Valley - District Southeast Polk

4:26.30
2
Cooper Callahan, SR

Linn-Mar - District Linn-Mar

4:31.87
3
James Coffey, JR

Waukee - District Johnston

4:36.33
4
Tommy Hancock, SR

Dowling Catholic - District Fort Dodge

4:37.07
5
Mason Turner, SO

Cedar Rapids Kennedy - District Linn-Mar

4:37.21

100Y Backstroke

1
Asher Havenhill, JR

Waukee - District Johnston

48.85
2
Aiden Carstensen, SR

Linn-Mar - District Linn-Mar

49.42
3
Ian Steffen, JR

Linn-Mar - District Linn-Mar

49.79
4
Owen Chiles, SO

Pleasant Valley - District Davenport

50.22
5
Max Wetteland, SR

Bettendorf - District Davenport

51.01

100Y Breaststroke

1
Joshua Chen, SO

Ames - District Fort Dodge

54.17
2
Kohen Rankin, SR

Sioux City North - District Fort Dodge

54.66
3
Jordan Christensen, SR

Iowa City West - District Dubuque

55.44
4
Finn Nadel, SR

Valley - District Southeast Polk

56.61
5
Andrew Reiter, SR

Waukee - District Johnston

57.16

100Y Butterfly

1
Lance Swanepoel, JR

Ankeny - District Southeast Polk

48.20
2
Andrew Reiter, SR

Waukee - District Johnston

48.75
3
Carter Anderson, SR

Bettendorf - District Davenport

48.88
4
Kyle Hopewell, SR

Davenport Central - District Davenport

48.91
5
Holden Carter, SO

Iowa City West - District Dubuque

50.12

200Y Individual Medley

1
Andrew Reiter, SR

Waukee - District Johnston

1:48.57
2
Tommy Hancock, SR

Dowling Catholic - District Fort Dodge

1:52.43
3
Kohen Rankin, SR

Sioux City North - District Fort Dodge

1:52.66
4
Joshua Chen, SO

Ames - District Fort Dodge

1:52.83
5
Joe Polyak, SO

Iowa City High - District Dubuque

1:53.12