Swimming 2020-21
QuikStatsQuikStats Iowa

50Y Freestyle

1
Trent Frandson, SR

Ankeny - Class Southeast Polk

R Relay Split 20.57
2
Will Bennett, SR

Ankeny - Class Southeast Polk

21.45
3
Luke Johnson, SR

Valley - Class Southeast Polk

21.88
4
Jaden Dydell, SR

Newton - Class Southeast Polk

21.90
5
Zane Shaner, SR

Valley - Class Southeast Polk

22.19

100Y Freestyle

1
Trent Frandson, SR

Ankeny - Class Southeast Polk

R Relay Split 44.07
2
Will Bennett, SR

Ankeny - Class Southeast Polk

47.18
3
Lance Swanepoel, SO

Ankeny - Class Southeast Polk

R Relay Split 47.99
3
Zane Shaner, SR

Valley - Class Southeast Polk

47.99
5
Luke Johnson, SR

Valley - Class Southeast Polk

R Relay Split 48.66

200Y Freestyle

1
Trent Frandson, SR

Ankeny - Class Southeast Polk

1:36.46
2
Lance Swanepoel, SO

Ankeny - Class Southeast Polk

1:40.95
3
Cael Elmore, SR

Valley - Class Southeast Polk

1:42.89
4
Jacob Pins, FR

Valley - Class Southeast Polk

1:44.48
5
Owen Schwebach, FR

Ankeny - Class Southeast Polk

1:47.34

500Y Freestyle

1
Trent Frandson, SR

Ankeny - Class Southeast Polk

4:25.71
2
Jacob Pins, FR

Valley - Class Southeast Polk

4:38.64
3
Reed Wallace, SO

Valley - Class Southeast Polk

4:41.34
4
Owen Schwebach, FR

Ankeny - Class Southeast Polk

4:49.21
5
Zane Holmen, SR

Ankeny - Class Southeast Polk

4:55.16

100Y Backstroke

1
Brek Stukerjurgen, SR

Ankeny - Class Southeast Polk

51.01
2
Trent Frandson, SR

Ankeny - Class Southeast Polk

51.37
3
Weston Miner, SR

Ankeny - Class Southeast Polk

52.14
4
Reed Wallace, SO

Valley - Class Southeast Polk

52.69
5
Dylan Nelson, FR

Valley - Class Southeast Polk

55.06

100Y Breaststroke

1
Finn Nadel, JR

Valley - Class Southeast Polk

57.57
2
Carson Copple, JR

Valley - Class Southeast Polk

58.60
3
Jaden Dydell, SR

Newton - Class Southeast Polk

1:00.23
4
Allen Li, SR

Valley - Class Southeast Polk

1:01.39
5
Josh Deaton, SR

Ankeny - Class Southeast Polk

1:01.93

100Y Butterfly

1
Lance Swanepoel, SO

Ankeny - Class Southeast Polk

49.34
2
Weston Miner, SR

Ankeny - Class Southeast Polk

51.71
3
Zach Bratz, SO

Valley - Class Southeast Polk

51.96
4
Cael Elmore, SR

Valley - Class Southeast Polk

52.07
5
Hayden Dinkin, SO

Valley - Class Southeast Polk

52.23

200Y Individual Medley

1
Brek Stukerjurgen, SR

Ankeny - Class Southeast Polk

1:53.21
2
Finn Nadel, JR

Valley - Class Southeast Polk

1:57.59
3
Hayden Dinkin, SO

Valley - Class Southeast Polk

1:59.14
4
Reed Wallace, SO

Valley - Class Southeast Polk

2:00.55
5
Allen Li, SR

Valley - Class Southeast Polk

2:01.15