Swimming 2020-21
QuikStatsQuikStats Iowa

50Y Freestyle

1
Trent Frandson, SR

Ankeny - Class Southeast Polk

R Relay Split 20.57
2
Alex Stone, JR

Bettendorf - Class Davenport

20.67
3
Ryan Boeding, SR

Muscatine - Class Clinton

20.85
4
Kohen Rankin, JR

Sioux City North - Class Fort Dodge

R Relay Split 20.96
5
Trevor Danner, SR

Carroll - Class Fort Dodge

21.02

100Y Freestyle

1
Trent Frandson, SR

Ankeny - Class Southeast Polk

R Relay Split 44.07
2
Alex Stone, JR

Bettendorf - Class Davenport

45.17
3
AJ Abram, SO

Waukee - Class Johnston

45.49
4
Tommy Hancock, JR

Dowling Catholic - Class Johnston

R Relay Split 46.46
5
George Holesinger, JR

Dubuque Hempstead - Class Dubuque

46.47

200Y Freestyle

1
Trent Frandson, SR

Ankeny - Class Southeast Polk

1:36.46
2
AJ Abram, SO

Waukee - Class Johnston

1:40.16
3
Lance Swanepoel, SO

Ankeny - Class Southeast Polk

1:40.95
4
Cooper Callahan, JR

Linn-Mar - Class Dubuque

1:41.06
5
Joey Hancock, JR

Dowling Catholic - Class Johnston

1:41.31

500Y Freestyle

1
Trent Frandson, SR

Ankeny - Class Southeast Polk

4:25.71
2
Joey Hancock, JR

Dowling Catholic - Class Johnston

4:30.40
3
Jacob Pins, FR

Valley - Class Southeast Polk

4:38.64
4
Cooper Callahan, JR

Linn-Mar - Class Dubuque

4:39.03
5
James Coffey, SO

Waukee - Class Johnston

4:39.70

100Y Backstroke

1
Asher Havenhill, SO

Waukee - Class Johnston

50.13
2
Brek Stukerjurgen, SR

Ankeny - Class Southeast Polk

51.01
3
Aiden Carstensen, JR

Linn-Mar - Class Dubuque

51.34
4
Trent Frandson, SR

Ankeny - Class Southeast Polk

51.37
5
Ian Steffen, SO

Linn-Mar - Class Dubuque

51.49

100Y Breaststroke

1
Kohen Rankin, JR

Sioux City North - Class Fort Dodge

55.03
2
Jordan Christensen, JR

Iowa City West - Class Davenport

56.56
3
Joshua Chen, FR

Ames - Class Fort Dodge

56.94
4
Finn Nadel, JR

Valley - Class Southeast Polk

57.57
5
Andrew Reiter, JR

Waukee - Class Johnston

58.37

100Y Butterfly

1
Andrew Reiter, JR

Waukee - Class Johnston

48.68
2
Lance Swanepoel, SO

Ankeny - Class Southeast Polk

49.34
3
Kyle Hopewell, JR

Davenport Central - Class Davenport

49.71
4
Gus Grimstad, SR

Decorah - Class Dubuque

50.26
5
Mats McGrath, SR

Cedar Rapids Washington - Class Clinton

50.54

200Y Individual Medley

1
Andrew Reiter, JR

Waukee - Class Johnston

1:47.79
2
Brek Stukerjurgen, SR

Ankeny - Class Southeast Polk

1:53.21
3
Tommy Hancock, JR

Dowling Catholic - Class Johnston

1:53.62
4
Sam Davey, SO

Waukee - Class Johnston

1:54.61
5
Jordan Christensen, JR

Iowa City West - Class Davenport

1:55.14
LIVE
4:30 PM
SHD
1-1
S OB
2-0
4:30 PM CT
11:30 AM
DSCH
0-2
KPRC
0-2
11:30 AM CT