Swimming 2020-21
QuikStatsQuikStats Iowa

50Y Freestyle

1
Trent Frandson, SR

Ankeny - Class Southeast Polk

R Relay Split 20.57
2
Will Bennett, SR

Ankeny - Class Southeast Polk

21.45
3
Luke Johnson, SR

Valley - Class Southeast Polk

21.88
4
Jaden Dydell, SR

Newton - Class Southeast Polk

21.90
5
Zane Shaner, SR

Valley - Class Southeast Polk

22.19

100Y Freestyle

1
Trent Frandson, SR

Ankeny - Class Southeast Polk

R Relay Split 44.07
2
Will Bennett, SR

Ankeny - Class Southeast Polk

47.18
3
Zane Shaner, SR

Valley - Class Southeast Polk

47.99
4
Luke Johnson, SR

Valley - Class Southeast Polk

R Relay Split 48.66
5
Parker Johnson, SR

Valley - Class Southeast Polk

49.91

200Y Freestyle

1
Trent Frandson, SR

Ankeny - Class Southeast Polk

1:36.46
2
Cael Elmore, SR

Valley - Class Southeast Polk

1:42.89
3
Brek Stukerjurgen, SR

Ankeny - Class Southeast Polk

1:47.46
4
Henry Jensen, SR

Newton - Class Southeast Polk

1:49.06
5
Parker Johnson, SR

Valley - Class Southeast Polk

1:50.30

500Y Freestyle

1
Trent Frandson, SR

Ankeny - Class Southeast Polk

4:25.71
2
Zane Holmen, SR

Ankeny - Class Southeast Polk

4:55.16
3
Brek Stukerjurgen, SR

Ankeny - Class Southeast Polk

4:55.86
4
Cael Elmore, SR

Valley - Class Southeast Polk

4:58.55
5
Henry Jensen, SR

Newton - Class Southeast Polk

5:01.69

100Y Backstroke

1
Brek Stukerjurgen, SR

Ankeny - Class Southeast Polk

51.01
2
Trent Frandson, SR

Ankeny - Class Southeast Polk

51.37
3
Weston Miner, SR

Ankeny - Class Southeast Polk

52.14
4
Grant Miller, SR

Ankeny - Class Southeast Polk

55.53
5
Will Bennett, SR

Ankeny - Class Southeast Polk

57.09

100Y Breaststroke

1
Jaden Dydell, SR

Newton - Class Southeast Polk

1:00.23
2
Allen Li, SR

Valley - Class Southeast Polk

1:01.39
3
Josh Deaton, SR

Ankeny - Class Southeast Polk

1:01.93
4
Trent Frandson, SR

Ankeny - Class Southeast Polk

1:04.49
5
Grant Miller, SR

Ankeny - Class Southeast Polk

1:05.46

100Y Butterfly

1
Weston Miner, SR

Ankeny - Class Southeast Polk

51.71
2
Cael Elmore, SR

Valley - Class Southeast Polk

52.07
3
Carson Breon, SR

Oskaloosa - Class Southeast Polk

54.87
4
Will Bennett, SR

Ankeny - Class Southeast Polk

56.13
5
Zane Shaner, SR

Valley - Class Southeast Polk

56.15

200Y Individual Medley

1
Brek Stukerjurgen, SR

Ankeny - Class Southeast Polk

1:53.21
2
Allen Li, SR

Valley - Class Southeast Polk

2:01.15
3
Josh Deaton, SR

Ankeny - Class Southeast Polk

2:02.80
4
Will Bennett, SR

Ankeny - Class Southeast Polk

2:03.88
5
Grant Miller, SR

Ankeny - Class Southeast Polk

2:04.49
LIVE
7:00 PM
N UN
13-10
EMTB
14-12
7:00 PM
7:00 PM
ELC
20-18
SPL
23-16
7:00 PM