Swimming 2020-21
QuikStatsQuikStats Iowa

50Y Freestyle

1
AJ Abram, SO

Waukee - Class Johnston

R Relay Split 21.12
2
Reilly McMurphy, SO

Council Bluffs Lincoln - Class Johnston

R Relay Split 21.43
3
Reid Tigges, SO

Spencer - Class Fort Dodge

21.61
4
Cooper Rogers, SO

Waukee - Class Johnston

21.88
5
Asher Havenhill, SO

Waukee - Class Johnston

21.94

100Y Freestyle

1
AJ Abram, SO

Waukee - Class Johnston

45.49
2
Asher Havenhill, SO

Waukee - Class Johnston

46.61
3
Ian Steffen, SO

Linn-Mar - Class Dubuque

47.07
4
Reid Tigges, SO

Spencer - Class Fort Dodge

47.78
5
Lance Swanepoel, SO

Ankeny - Class Southeast Polk

R Relay Split 47.99

200Y Freestyle

1
AJ Abram, SO

Waukee - Class Johnston

1:40.16
2
Lance Swanepoel, SO

Ankeny - Class Southeast Polk

1:40.95
3
Kyle Gjoraas, SO

Johnston - Class Johnston

1:45.61
4
Gage Brinker, SO

Dowling Catholic - Class Johnston

1:46.13
5
Sam Davey, SO

Waukee - Class Johnston

1:46.73

500Y Freestyle

1
James Coffey, SO

Waukee - Class Johnston

4:39.70
2
Reed Wallace, SO

Valley - Class Southeast Polk

4:41.34
3
Kyle Gjoraas, SO

Johnston - Class Johnston

4:46.68
4
Ryland Feist, SO

Pleasant Valley - Class Clinton

4:48.26
5
Gage Brinker, SO

Dowling Catholic - Class Johnston

4:49.90

100Y Backstroke

1
Asher Havenhill, SO

Waukee - Class Johnston

50.13
2
Ian Steffen, SO

Linn-Mar - Class Dubuque

51.49
3
Sam Davey, SO

Waukee - Class Johnston

52.50
4
Reed Wallace, SO

Valley - Class Southeast Polk

52.69
5
Gavin Phillips, SO

Johnston - Class Johnston

53.76

100Y Breaststroke

1
Levi Manning, SO

Waukee - Class Johnston

1:00.52
2
Brian Foerster, SO

Cedar Rapids Washington - Class Clinton

1:01.22
3
Nathan Pollard, SO

Indianola - Class Southeast Polk

1:01.95
4
Kento Yahashiri, SO

Iowa City High - Class Clinton

1:02.12
5
Jack Nedved, SO

Dowling Catholic - Class Johnston

1:02.24

100Y Butterfly

1
Lance Swanepoel, SO

Ankeny - Class Southeast Polk

49.34
2
Zach Bratz, SO

Valley - Class Southeast Polk

51.96
3
Gavin Phillips, SO

Johnston - Class Johnston

52.03
4
Hayden Dinkin, SO

Valley - Class Southeast Polk

52.23
5
Anders Peterson, SO

Ankeny - Class Southeast Polk

52.66

200Y Individual Medley

1
Sam Davey, SO

Waukee - Class Johnston

1:54.61
2
James Coffey, SO

Waukee - Class Johnston

1:56.70
3
AJ Abram, SO

Waukee - Class Johnston

1:57.86
4
Hayden Dinkin, SO

Valley - Class Southeast Polk

1:59.14
5
Reed Wallace, SO

Valley - Class Southeast Polk

2:00.55
LIVE
7:30 PM
SE P
8-10
URB
20-6
7:30 PM