Swimming 2020-21
QuikStatsQuikStats Iowa

50Y Freestyle

1
Lance Swanepoel, SO

Ankeny - Class Southeast Polk

22.20
2
Reed Wallace, SO

Valley - Class Southeast Polk

R Relay Split 22.66
3
Zach Bratz, SO

Valley - Class Southeast Polk

R Relay Split 22.81
4
Cole Grider, SO

Ankeny - Class Southeast Polk

23.48
5
Ellijah Eekhoff, SO

Newton - Class Southeast Polk

23.73

100Y Freestyle

1
Lance Swanepoel, SO

Ankeny - Class Southeast Polk

R Relay Split 47.99
2
Reed Wallace, SO

Valley - Class Southeast Polk

48.90
3
Nathan Pollard, SO

Indianola - Class Southeast Polk

R Relay Split 51.02
4
Matthew Edgington, SO

Indianola - Class Southeast Polk

52.15
5
Ellijah Eekhoff, SO

Newton - Class Southeast Polk

R Relay Split 52.62

200Y Freestyle

1
Lance Swanepoel, SO

Ankeny - Class Southeast Polk

1:40.95
2
Reed Wallace, SO

Valley - Class Southeast Polk

1:47.78
3
Zach Bratz, SO

Valley - Class Southeast Polk

1:54.15
4
Noah Shafer, SO

Ankeny - Class Southeast Polk

1:56.73
5
Britt Gleason, SO

Southeast Polk - Class Southeast Polk

1:56.97

500Y Freestyle

1
Reed Wallace, SO

Valley - Class Southeast Polk

4:41.34
2
Matt Coffelt, SO

Indianola - Class Southeast Polk

4:59.25
3
Lance Swanepoel, SO

Ankeny - Class Southeast Polk

5:01.53
4
Anthony Ellis, SO

Valley - Class Southeast Polk

5:03.16
5
Zach Bratz, SO

Valley - Class Southeast Polk

5:15.63

100Y Backstroke

1
Reed Wallace, SO

Valley - Class Southeast Polk

52.69
2
Matt Coffelt, SO

Indianola - Class Southeast Polk

55.20
3
Lance Swanepoel, SO

Ankeny - Class Southeast Polk

57.19
4
Britt Gleason, SO

Southeast Polk - Class Southeast Polk

1:07.43
5
Logan Broyles, SO

Des Moines Hoover - Class Southeast Polk

1:13.09

100Y Breaststroke

1
Nathan Pollard, SO

Indianola - Class Southeast Polk

1:01.95
2
Zach Bratz, SO

Valley - Class Southeast Polk

1:05.79
3
Hayden Dinkin, SO

Valley - Class Southeast Polk

1:06.55
4
Brady Comer, SO

Newton - Class Southeast Polk

1:09.64
5
Will Chase, SO

Des Moines Lincoln - Class Southeast Polk

1:10.30

100Y Butterfly

1
Lance Swanepoel, SO

Ankeny - Class Southeast Polk

49.34
2
Zach Bratz, SO

Valley - Class Southeast Polk

51.96
3
Hayden Dinkin, SO

Valley - Class Southeast Polk

52.23
4
Anders Peterson, SO

Ankeny - Class Southeast Polk

52.66
5
Nathan Pollard, SO

Indianola - Class Southeast Polk

52.88

200Y Individual Medley

1
Hayden Dinkin, SO

Valley - Class Southeast Polk

1:59.14
2
Reed Wallace, SO

Valley - Class Southeast Polk

2:00.55
3
Lance Swanepoel, SO

Ankeny - Class Southeast Polk

2:03.42
4
Nathan Pollard, SO

Indianola - Class Southeast Polk

2:03.84
5
Anders Peterson, SO

Ankeny - Class Southeast Polk

2:16.82
LIVE
7:00 PM
WBM
7-22
B G
10-16
7:00 PM
4:30 PM
CM-W
0-0
SPV
4-0
4:30 PM