Swimming 2020-21
QuikStatsQuikStats Iowa

50Y Freestyle

1
Karsten Peters, JR

Ankeny - Class Southeast Polk

22.77
2
Finn Nadel, JR

Valley - Class Southeast Polk

23.40
3
Sam Bruce, JR

Southeast Polk - Class Southeast Polk

23.70
4
Devin Thornton, JR

Ankeny - Class Southeast Polk

23.72
5
Jared Oosterhuis, JR

Des Moines Hoover - Class Southeast Polk

23.76

100Y Freestyle

1
Zach Zinn, JR

Ankeny - Class Southeast Polk

49.68
2
Karsten Peters, JR

Ankeny - Class Southeast Polk

49.90
3
Casey DeJong, JR

Valley - Class Southeast Polk

50.42
4
Devin Thornton, JR

Ankeny - Class Southeast Polk

52.05
5
Max Purvis, JR

Indianola - Class Southeast Polk

R Relay Split 52.42

200Y Freestyle

1
Zach Zinn, JR

Ankeny - Class Southeast Polk

1:54.10
2
Karsten Peters, JR

Ankeny - Class Southeast Polk

1:55.27
3
Max Purvis, JR

Indianola - Class Southeast Polk

1:57.20
4
Sam Bruce, JR

Southeast Polk - Class Southeast Polk

1:57.72
5
Devin Thornton, JR

Ankeny - Class Southeast Polk

2:01.10

500Y Freestyle

1
Zach Zinn, JR

Ankeny - Class Southeast Polk

5:14.91
2
Carson Copple, JR

Valley - Class Southeast Polk

5:23.48
3
Brett Beukema, JR

Southeast Polk - Class Southeast Polk

5:28.48
4
Hudson Griffin, JR

Ankeny - Class Southeast Polk

5:32.01
5
Sam Bruce, JR

Southeast Polk - Class Southeast Polk

5:32.06

100Y Backstroke

1
Casey DeJong, JR

Valley - Class Southeast Polk

56.92
2
Zach Zinn, JR

Ankeny - Class Southeast Polk

59.18
3
Logan Hoger, JR

Indianola - Class Southeast Polk

1:00.25
4
Brett Beukema, JR

Southeast Polk - Class Southeast Polk

1:00.72
5
Devin Thornton, JR

Ankeny - Class Southeast Polk

1:00.75

100Y Breaststroke

1
Finn Nadel, JR

Valley - Class Southeast Polk

57.57
2
Carson Copple, JR

Valley - Class Southeast Polk

58.60
3
Hudson Griffin, JR

Ankeny - Class Southeast Polk

1:02.39
4
Nathan Neppl, JR

Ankeny - Class Southeast Polk

1:02.62
5
Seth Williams, JR

Southeast Polk - Class Southeast Polk

1:05.72

100Y Butterfly

1
Finn Nadel, JR

Valley - Class Southeast Polk

55.95
2
Sam Bruce, JR

Southeast Polk - Class Southeast Polk

56.22
3
Peter Picard, JR

Indianola - Class Southeast Polk

57.56
4
Brett Beukema, JR

Southeast Polk - Class Southeast Polk

1:01.22
5
Jackson Mace-Maynard, JR

Newton - Class Southeast Polk

1:01.50

200Y Individual Medley

1
Finn Nadel, JR

Valley - Class Southeast Polk

1:57.59
2
Nathan Neppl, JR

Ankeny - Class Southeast Polk

2:11.59
3
Seth Williams, JR

Southeast Polk - Class Southeast Polk

2:15.62
4
Carson Copple, JR

Valley - Class Southeast Polk

2:15.92
5
Brett Beukema, JR

Southeast Polk - Class Southeast Polk

2:16.95
LIVE
7:00 PM
N UN
13-10
EMTB
14-12
7:00 PM
7:00 PM
ELC
20-18
SPL
23-16
7:00 PM