Swimming 2020-21
QuikStatsQuikStats Iowa

50Y Freestyle

1
John White, FR

Centerville - Class Southeast Polk

22.73
2
Owen Schwebach, FR

Ankeny - Class Southeast Polk

22.78
3
Charlie Bishop, FR

Valley - Class Southeast Polk

23.47
4
Michael Smith, FR

Des Moines Hoover - Class Southeast Polk

24.20
5
Billy Shepherd, FR

Indianola - Class Southeast Polk

24.21

100Y Freestyle

1
John White, FR

Centerville - Class Southeast Polk

50.54
2
Jacob Pins, FR

Valley - Class Southeast Polk

R Relay Split 51.97
3
Quinn Whinery, FR

Southeast Polk - Class Southeast Polk

52.33
4
Dylan Nelson, FR

Valley - Class Southeast Polk

52.56
5
Charlie Bishop, FR

Valley - Class Southeast Polk

53.20

200Y Freestyle

1
Jacob Pins, FR

Valley - Class Southeast Polk

1:44.48
2
Owen Schwebach, FR

Ankeny - Class Southeast Polk

1:47.34
3
Quinn Whinery, FR

Southeast Polk - Class Southeast Polk

1:50.47
4
Dylan Nelson, FR

Valley - Class Southeast Polk

1:56.96
5
Jack Carver, FR

Valley - Class Southeast Polk

1:57.51

500Y Freestyle

1
Jacob Pins, FR

Valley - Class Southeast Polk

4:38.64
2
Owen Schwebach, FR

Ankeny - Class Southeast Polk

4:49.21
3
Quinn Whinery, FR

Southeast Polk - Class Southeast Polk

5:01.49
4
Nolan Hunt, FR

Valley - Class Southeast Polk

5:23.69
5
Jack Carver, FR

Valley - Class Southeast Polk

5:23.82

100Y Backstroke

1
Dylan Nelson, FR

Valley - Class Southeast Polk

55.06
2
Jacob Pins, FR

Valley - Class Southeast Polk

57.28
3
Owen Schwebach, FR

Ankeny - Class Southeast Polk

59.12
4
Charlie Bishop, FR

Valley - Class Southeast Polk

1:00.59
5
Andrew Law, FR

Ankeny - Class Southeast Polk

1:01.15

100Y Breaststroke

1
Owen Schwebach, FR

Ankeny - Class Southeast Polk

1:06.12
2
Tommy Gilbert, FR

Ankeny - Class Southeast Polk

1:07.86
3
Samson Shafer, FR

Valley - Class Southeast Polk

1:07.91
4
Nolan Hunt, FR

Valley - Class Southeast Polk

1:09.44
5
Jack Fertig, FR

Southeast Polk - Class Southeast Polk

1:10.53

100Y Butterfly

1
Owen Schwebach, FR

Ankeny - Class Southeast Polk

53.93
2
Tommy Gilbert, FR

Ankeny - Class Southeast Polk

59.30
3
Samson Shafer, FR

Valley - Class Southeast Polk

1:00.68
4
Jack Carver, FR

Valley - Class Southeast Polk

1:00.72
5
Henry Picard, FR

Indianola - Class Southeast Polk

1:01.33

200Y Individual Medley

1
Jacob Pins, FR

Valley - Class Southeast Polk

2:05.06
2
Owen Schwebach, FR

Ankeny - Class Southeast Polk

2:08.61
3
Quinn Whinery, FR

Southeast Polk - Class Southeast Polk

2:11.64
4
Tommy Gilbert, FR

Ankeny - Class Southeast Polk

2:15.93
5
Nolan Hunt, FR

Valley - Class Southeast Polk

2:18.16