Swimming 2020-21
QuikStatsQuikStats Iowa

50Y Freestyle

1
Trent Frandson, SR

Ankeny - Class Southeast Polk

R Relay Split 20.57
2
Will Bennett, SR

Ankeny - Class Southeast Polk

21.45
3
Lance Swanepoel, SO

Ankeny - Class Southeast Polk

22.20
4
Dylan Rauser, SR

Ankeny - Class Southeast Polk

22.33
5
Karsten Peters, JR

Ankeny - Class Southeast Polk

22.77

100Y Freestyle

1
Trent Frandson, SR

Ankeny - Class Southeast Polk

R Relay Split 44.07
2
Will Bennett, SR

Ankeny - Class Southeast Polk

47.18
3
Lance Swanepoel, SO

Ankeny - Class Southeast Polk

R Relay Split 47.99
4
Zach Zinn, JR

Ankeny - Class Southeast Polk

49.68
5
Karsten Peters, JR

Ankeny - Class Southeast Polk

49.90

200Y Freestyle

1
Trent Frandson, SR

Ankeny - Class Southeast Polk

1:36.46
2
Lance Swanepoel, SO

Ankeny - Class Southeast Polk

1:40.95
3
Owen Schwebach, FR

Ankeny - Class Southeast Polk

1:47.34
4
Brek Stukerjurgen, SR

Ankeny - Class Southeast Polk

1:47.46
5
Zane Holmen, SR

Ankeny - Class Southeast Polk

1:54.02

500Y Freestyle

1
Trent Frandson, SR

Ankeny - Class Southeast Polk

4:25.71
2
Owen Schwebach, FR

Ankeny - Class Southeast Polk

4:49.21
3
Zane Holmen, SR

Ankeny - Class Southeast Polk

4:55.16
4
Brek Stukerjurgen, SR

Ankeny - Class Southeast Polk

4:55.86
5
Lance Swanepoel, SO

Ankeny - Class Southeast Polk

5:01.53

100Y Backstroke

1
Brek Stukerjurgen, SR

Ankeny - Class Southeast Polk

51.01
2
Trent Frandson, SR

Ankeny - Class Southeast Polk

51.37
3
Weston Miner, SR

Ankeny - Class Southeast Polk

52.14
4
Grant Miller, SR

Ankeny - Class Southeast Polk

55.53
5
Will Bennett, SR

Ankeny - Class Southeast Polk

57.09

100Y Breaststroke

1
Josh Deaton, SR

Ankeny - Class Southeast Polk

1:01.93
2
Hudson Griffin, JR

Ankeny - Class Southeast Polk

1:02.39
3
Nathan Neppl, JR

Ankeny - Class Southeast Polk

1:02.62
4
Trent Frandson, SR

Ankeny - Class Southeast Polk

1:04.49
5
Grant Miller, SR

Ankeny - Class Southeast Polk

1:05.46

100Y Butterfly

1
Lance Swanepoel, SO

Ankeny - Class Southeast Polk

49.34
2
Weston Miner, SR

Ankeny - Class Southeast Polk

51.71
3
Anders Peterson, SO

Ankeny - Class Southeast Polk

52.66
4
Owen Schwebach, FR

Ankeny - Class Southeast Polk

53.93
5
Will Bennett, SR

Ankeny - Class Southeast Polk

56.13

200Y Individual Medley

1
Brek Stukerjurgen, SR

Ankeny - Class Southeast Polk

1:53.21
2
Josh Deaton, SR

Ankeny - Class Southeast Polk

2:02.80
3
Lance Swanepoel, SO

Ankeny - Class Southeast Polk

2:03.42
4
Will Bennett, SR

Ankeny - Class Southeast Polk

2:03.88
5
Grant Miller, SR

Ankeny - Class Southeast Polk

2:04.49
LIVE
7:30 PM
SE P
8-10
URB
20-6
7:30 PM