Swimming 2020-21
QuikStatsQuikStats Iowa
Swimming
Rk Team
200F
1
Ankeny

Class Southeast Polk

Trent Frandson, Will Bennett, Owen Schwebach, Lance Swanepoel

1:24.11
2
Iowa City West

Class Davenport

Kirk Brotherton, Boyd Skelley, Jordan Christensen, Luke Nichols

1:24.50
3
Waukee

Class Johnston

AJ Abram, Sam Davey, Asher Havenhill, Cooper Rogers

1:24.51
4
Bettendorf

Class Davenport

Graham Besser, Carter Anderson, Noah Mitvalsky, Alex Stone

1:24.68
5
Sioux City North

Class Fort Dodge

Kohen Rankin, Easton Gilinne, Hudson Vonk, Owen Hoak

1:26.39
6
Dowling Catholic

Class Johnston

Tommy Hancock, Andrew Bliss, Joey Hancock, Max Brown

1:26.66
7
Linn-Mar

Class Dubuque

Aiden Carstensen, Ian Steffen, Greg Gerst, Cooper Callahan

1:26.79
8
Pleasant Valley

Class Clinton

Bryan Caraman, Ryan Vance, Eric Hedgren, Will Gorman

1:27.44
9
Valley

Class Southeast Polk

Luke Johnson, Zach Bratz, Charlie Bishop, Cael Elmore

1:28.06
10
Cedar Rapids Washington

Class Clinton

Ian Lucas, Grady Wheeler, Trevor Erb, Conner Cruise

1:28.53
11
Johnston

Class Johnston

Alex Spear, Aiden Askelsen, Alek McGaughy, Kyle Gjoraas

1:28.60
12
Marshalltown

Class Johnston

Aaron Seberger, Ethan Benscoter, Carter Hunt, Marcus Barker

1:29.74
13
Iowa City High

Class Clinton

Isaac Weigel, Will Larson , Caleb Coons, Bryce Edens

1:30.02
14
Carroll

Class Fort Dodge

Sam Janssen, Zander Kenyon, Jonathan Dose, Trevor Danner

1:30.13
15
Ames

Class Fort Dodge

Evan Feilmeyer, Joshua Chen, Joe Flannery, Adam Feilmeyer

1:30.48
16
Mason City

Class Fort Dodge

Trevor Torkelson, Ryan Korthals, Sawyer Berg, Lucas Benitez

1:30.60
17
Muscatine

Class Clinton

Ryan Boeding, Alex Thurston, Nolan Recker, Jaeger McCarter

1:31.14
18
Cedar Falls

Class Dubuque

Drew Langner, Cole Wilson, Trenton Holden, Graham Fry

1:31.51
19
Dubuque Hempstead

Class Dubuque

George Holesinger, Brandon Decker, Michael Rhett Gilbertson, Devin Tigges

1:31.59
20
Dubuque Senior

Class Dubuque

Jarrett Herber, Reed Kelly, Josh Rusch, Gavin Hall

1:32.28
21
Cedar Rapids Jefferson

Class Clinton

Carter Prull, Mike Guckenberger, Tate Kuennan, Anthony Lee

1:32.31
22
Ottumwa

Class Davenport

Armel Bazin, Nathan Calhoun, Maxwell Thomason, Kevin Kretz

1:32.71
23
Cedar Rapids Kennedy

Class Dubuque

Mason Turner, Jesse Gunter, Cody Spiegelhalter, Spencer Kramer

1:32.80
24
Grinnell

Class Davenport

Blake Wilson, Brody Petig, Braden Penyich, Alex Smith

1:33.75
25
Newton

Class Southeast Polk

Ellijah Eekhoff, Jordan Henderson, Jaden Dydell, Henry Jensen

1:34.20
26
Des Moines Roosevelt

Class Fort Dodge

Ryan Huang, Jack Olson, Peter Swanda, Matthew Crist

1:34.31
27
Davenport Central

Class Davenport

Austin Seibert, Keegan Tolle, Brody Thomas, Xaiver Cummins

1:34.46
28
Burlington

Class Clinton

Nathan Parks, Matthew Smith, Cade Hillyer, John Cottrell

1:34.49
29
Centerville

Class Southeast Polk

Reece Sells, Jobie Smith, John White, Devin Myhr

1:35.30
30
Indianola

Class Southeast Polk

Abram Wadle, Ben Mortvedt, Billy Shepherd, Max Purvis

1:35.44
31
Spencer

Class Fort Dodge

Cole DeVlaeminck, Sawyer Sand, Parker VanOtterloo, Reid Tigges

1:35.47
32
Vinton-Shellsburg

Class Dubuque

Ian Allsup, Isaac Allsup, Bradyn Schlief, Carter Kirtz

1:36.02
33
Lewis Central

Class Johnston

Dallas Davis, Dylon Cox, Gabriel Patton, Patrick Chase

1:36.19
34
Boone

Class Fort Dodge

Ben Patterson, Ike Seeman, DJ Thompson, Aidan Kraft

1:36.47
35
Council Bluffs Lincoln

Class Johnston

Kaiden Millken, Gavin Rothmeyer, Reilly McMurphy, Tayden Blair

1:38.27
36
Des Moines Lincoln

Class Southeast Polk

Keaton Basinger, Adam Morlan, Derek Webster, Will Chase

1:39.26
37
Southeast Polk

Class Southeast Polk

Reed Wolfe, Britt Gleason, Jack Kenworthy, Jack Fertig

1:39.33
38
Decorah

Class Dubuque

Quinn Baumann, John Starrett, Dominic Bigalk, Simon Kutz

1:40.42
39
Des Moines East

Class Johnston

Andrew Lein, Alan Trevino, Isaiah Fisher, Ryan Trujillo

1:40.52
40
Waterloo West

Class Dubuque

Matt Loes, William Hartson, Ian Sabanagic, Alex Johnston

1:43.86
41
Des Moines Hoover

Class Southeast Polk

Michael Smith, Logan Broyles, Steven Rice, Jared Oosterhuis

1:44.43
42
Davenport West

Class Davenport

Brandt Fellner, Jackson Huffstutler, Dominic DeLaPaz, Hunter Stevens

1:44.75
43
Fort Dodge

Class Fort Dodge

Austin Jorgensen, Blake Castro, Brayden Huse, Braydon Smith

1:47.61
44
Clinton

Class Clinton

Paul Duray, Caleb Dornbush, Mathew Determan, Conner Sattler

1:47.64
45
Williamsburg

Class Clinton

Joe Fisher, Nathaniel Crow, Jack Colvin, Andrew Driscoll

1:48.47
46
Keokuk

Class Davenport

Isaac Olsen, William Potratz, Kaiden Stoneking, Brendan Worster

1:50.20
47
Davenport North

Class Davenport

Luke Haugen, Michael Robertson, Jackson Blubaugh, Matthew Valleroy

1:50.74
48
Oskaloosa

Class Southeast Polk

Carson Breon, Aaron Wilson, Payton Snyder, Keygan Roberts

1:55.02