Track & Field 2020-21
QuikStatsQuikStats Iowa

100 Meter Dash

1
Ayden Doyle, FR

Danville - Class 1A - SEISC-South

12.22
2
Ashton McCane, SO

Danville - Class 1A - SEISC-South

12.38
2
Drake Nicholson, SO

Danville - Class 1A - SEISC-South

12.38
4
Maisson Boyer, FR

Danville - Class 1A - SEISC-South

12.81
5
Will Samples, SO

Danville - Class 1A - SEISC-South

13.50

200 Meter Dash

1
Drake Nicholson, SO

Danville - Class 1A - SEISC-South

24.49
2
Ashton McCane, SO

Danville - Class 1A - SEISC-South

24.88
3
Ayden Doyle, FR

Danville - Class 1A - SEISC-South

25.05
4
Cadence Williams, JR

Danville - Class 1A - SEISC-South

25.24
5
Cooper Kleinkopf, FR

Danville - Class 1A - SEISC-South

27.01

400 Meter Dash

1
Ty Carr, JR

Danville - Class 1A - SEISC-South

53.16
2
Mason Chipman, SR

Danville - Class 1A - SEISC-South

53.64
3
Gabriel Gourley, SR

Danville - Class 1A - SEISC-South

56.63
4
Drake Nicholson, SO

Danville - Class 1A - SEISC-South

H Hand Timed 57.65
5
Caiden Gourley, SO

Danville - Class 1A - SEISC-South

59.57

800 Meter Run

1
Ty Carr, JR

Danville - Class 1A - SEISC-South

2:00.26
2
Oliver Sowell, SR

Danville - Class 1A - SEISC-South

2:00.66
3
Mason Chipman, SR

Danville - Class 1A - SEISC-South

2:09.77
4
Gabriel Gourley, SR

Danville - Class 1A - SEISC-South

2:11.05
5
Caiden Gourley, SO

Danville - Class 1A - SEISC-South

2:13.89

1600 Meter Run

1
Ty Carr, JR

Danville - Class 1A - SEISC-South

4:37.47
2
Oliver Sowell, SR

Danville - Class 1A - SEISC-South

4:49.83
3
Ryan Freese, SO

Danville - Class 1A - SEISC-South

5:13.67
4
Carter Fesler, FR

Danville - Class 1A - SEISC-South

5:20.02
5
Spencer Nelson, SO

Danville - Class 1A - SEISC-South

5:42.12

3200 Meter Run

1
Ty Carr, JR

Danville - Class 1A - SEISC-South

10:03.01
2
Carter Fesler, FR

Danville - Class 1A - SEISC-South

11:11.56
3
Ryan Freese, SO

Danville - Class 1A - SEISC-South

11:47.75

110 Meter Hurdles

1
Cooper Kleinkopf, FR

Danville - Class 1A - SEISC-South

18.54
2
Colton Murphy, FR

Danville - Class 1A - SEISC-South

20.39

400 Meter Hurdles

1
Cooper Kleinkopf, FR

Danville - Class 1A - SEISC-South

1:04.75
2
Spencer Nelson, SO

Danville - Class 1A - SEISC-South

1:05.06
3
Caiden Gourley, SO

Danville - Class 1A - SEISC-South

H Hand Timed 1:06.80

Long Jump

1
Cadence Williams, JR

Danville - Class 1A - SEISC-South

20-05.00
2
Drake Nicholson, SO

Danville - Class 1A - SEISC-South

17-06.00
3
Maisson Boyer, FR

Danville - Class 1A - SEISC-South

16-00.50

High Jump

1
Caiden Gourley, SO

Danville - Class 1A - SEISC-South

5-08.00

Shot Put

1
Zach Lambert, SR

Danville - Class 1A - SEISC-South

32-06.50

Discus

1
Zach Lambert, SR

Danville - Class 1A - SEISC-South

86-05.25
LIVE
7:30 PM
NWT
3-12
PEL
11-8
7:30 PM
5:30 PM
NWT
3-12
PEL
11-8
5:30 PM