Track & Field 2020-21
QuikStatsQuikStats Iowa

100 Meter Dash

1
Kaden Amigon , FR

Columbus - Class 1A - SEISC-North

H Hand Timed 11.54
2
Jeff Hoback, SO

Columbus - Class 1A - SEISC-North

12.38
3
Triston Miller, SO

Columbus - Class 1A - SEISC-North

12.49
4
Gerardo Orozco, JR

Columbus - Class 1A - SEISC-North

12.54
5
Jose vazquez, SR

Columbus - Class 1A - SEISC-North

H Hand Timed 13.47

200 Meter Dash

1
Kaden Amigon , FR

Columbus - Class 1A - SEISC-North

Q Qualifier 23.53
2
Gerardo Orozco, JR

Columbus - Class 1A - SEISC-North

25.45
3
Jeff Hoback, SO

Columbus - Class 1A - SEISC-North

25.63
4
Triston Miller, SO

Columbus - Class 1A - SEISC-North

25.82
5
Christian Colby, SO

Columbus - Class 1A - SEISC-North

27.90

400 Meter Dash

1
Kaden Amigon , FR

Columbus - Class 1A - SEISC-North

H Hand Timed 56.33
2
Will Schwab, SR

Columbus - Class 1A - SEISC-North

59.59
3
Oscar Alcala, SO

Columbus - Class 1A - SEISC-North

H Hand Timed 1:03.33
4
Danny Martinez, FR

Columbus - Class 1A - SEISC-North

1:04.24
5
Joey Zaehringer, SR

Columbus - Class 1A - SEISC-North

1:05.29

800 Meter Run

1
Isaac Acosta, JR

Columbus - Class 1A - SEISC-North

2:07.97
2
Freddy Vergara, JR

Columbus - Class 1A - SEISC-North

2:10.12
3
Mason Hills-Carrier, JR

Columbus - Class 1A - SEISC-North

H Hand Timed 2:18.29
4
Will Schwab, SR

Columbus - Class 1A - SEISC-North

H Hand Timed 2:19.47
5
Damian Vergara, FR

Columbus - Class 1A - SEISC-North

2:20.35

1600 Meter Run

1
Isaac Acosta, JR

Columbus - Class 1A - SEISC-North

Q Qualifier 4:43.93
2
Freddy Vergara, JR

Columbus - Class 1A - SEISC-North

4:52.07
3
Damian Vergara, FR

Columbus - Class 1A - SEISC-North

5:22.34
4
Mason Hills, JR

Columbus - Class 1A - SEISC-North

5:37.65
5
Tyler Humiston, SO

Columbus - Class 1A - SEISC-North

5:57.90

3200 Meter Run

1
Freddy Vergara, JR

Columbus - Class 1A - SEISC-North

Q Qualifier 10:22.95
2
Isaac Acosta, JR

Columbus - Class 1A - SEISC-North

10:43.88
3
Damian Vergara, FR

Columbus - Class 1A - SEISC-North

11:52.72
4
Mason Hills-Carrier, JR

Columbus - Class 1A - SEISC-North

12:29.76
5
Van Bawi, FR

Columbus - Class 1A - SEISC-North

12:43.92

110 Meter Hurdles

1
Triston Miller, SO

Columbus - Class 1A - SEISC-North

Q Qualifier 16.30
2
Garrett Palmer,

Columbus - Class 1A - SEISC-North

19.59

400 Meter Hurdles

1
Garrett Palmer,

Columbus - Class 1A - SEISC-North

1:05.14
2
Daniel Martinez, SO

Columbus - Class 1A - SEISC-North

1:08.12
3
Danny Martinez, FR

Columbus - Class 1A - SEISC-North

1:09.57
4
Triston Miller, SO

Columbus - Class 1A - SEISC-North

H Hand Timed 1:12.89

Long Jump

1
Kaden Amigon , FR

Columbus - Class 1A - SEISC-North

19-09.50
2
Triston Miller, SO

Columbus - Class 1A - SEISC-North

18-10.25

High Jump

1
Triston Miller, SO

Columbus - Class 1A - SEISC-North

5-10.00
2
Daniel Martinez, SO

Columbus - Class 1A - SEISC-North

5-02.00

Shot Put

1
Mason Hodges, SR

Columbus - Class 1A - SEISC-North

38-07.00
2
Owen Watson, SR

Columbus - Class 1A - SEISC-North

36-09.25
3
Coby Frost, SO

Columbus - Class 1A - SEISC-North

33-09.00
4
Russell Coil, FR

Columbus - Class 1A - SEISC-North

33-08.00
5
Donovan Avila, JR

Columbus - Class 1A - SEISC-North

27-10.00

Discus

1
Mason Hodges, SR

Columbus - Class 1A - SEISC-North

146-06.00
2
Owen Watson, SR

Columbus - Class 1A - SEISC-North

112-10.50
3
Bryan Miranda, JR

Columbus - Class 1A - SEISC-North

99-07.50
4
Coby Frost, SO

Columbus - Class 1A - SEISC-North

73-03.00
5
Ethan Palmer, SO

Columbus - Class 1A - SEISC-North

65-09.00
LIVE
5:30 PM
NWT
3-12
PEL
11-8
5:30 PM
7:30 PM
NWT
3-12
PEL
11-8
7:30 PM