Track & Field 2020-21
QuikStatsQuikStats Iowa

100 Meter Dash

1
Austin Warnke, SR

Clear Lake - Class 3A - North Central

11.11
2
Jaden Green, SR

Clear Lake - Class 3A - North Central

11.61
3
Jagger Schmitt, JR

Clear Lake - Class 3A - North Central

11.72
4
Jeremiah Kapler, SR

Clear Lake - Class 3A - North Central

12.00
5
Tyres Green, SR

Clear Lake - Class 3A - North Central

12.11

200 Meter Dash

1
Tanner Reimann, JR

Clear Lake - Class 3A - North Central

22.60
2
Jagger Schmitt, JR

Clear Lake - Class 3A - North Central

23.69
3
Jacob Myers, JR

Clear Lake - Class 3A - North Central

24.20
4
Austin Warnke, SR

Clear Lake - Class 3A - North Central

24.33
5
Aidan Manemann , SO

Clear Lake - Class 3A - North Central

24.74

400 Meter Dash

1
Justin Wright, SR

Clear Lake - Class 3A - North Central

51.31
2
Jagger Schmitt, JR

Clear Lake - Class 3A - North Central

52.09
3
Tanner Reimann, JR

Clear Lake - Class 3A - North Central

52.18
4
Jaden Wright, SO

Clear Lake - Class 3A - North Central

54.41
5
Aidan Manemann , SO

Clear Lake - Class 3A - North Central

55.56

800 Meter Run

1
Justin Wright, SR

Clear Lake - Class 3A - North Central

1:59.67
2
Joe Faber, JR

Clear Lake - Class 3A - North Central

2:10.98
3
Jaden Wright, SO

Clear Lake - Class 3A - North Central

2:11.15
4
Andrew Mixdorf, SO

Clear Lake - Class 3A - North Central

2:12.64
5
Dylan Litzel, FR

Clear Lake - Class 3A - North Central

2:19.01

1600 Meter Run

1
Justin Wright, SR

Clear Lake - Class 3A - North Central

4:45.27
2
Vladimir Starrett, JR

Clear Lake - Class 3A - North Central

4:49.99
3
Leo Tolentino, SO

Clear Lake - Class 3A - North Central

5:04.16
4
Andrew Mixdorf, SO

Clear Lake - Class 3A - North Central

5:27.56
5
Jack Englin, FR

Clear Lake - Class 3A - North Central

5:48.18

3200 Meter Run

1
Vladimir Starrett, JR

Clear Lake - Class 3A - North Central

10:47.11
2
Justin Wright, SR

Clear Lake - Class 3A - North Central

10:48.12
3
Leo Tolentino, SO

Clear Lake - Class 3A - North Central

11:01.76
4
Jack Englin, FR

Clear Lake - Class 3A - North Central

11:51.23
5
Jaden Wright, SO

Clear Lake - Class 3A - North Central

12:04.03

110 Meter Hurdles

1
Tyson Cooley, SR

Clear Lake - Class 3A - North Central

15.51
2
Jack Crane, SO

Clear Lake - Class 3A - North Central

16.72
3
Josif Miranda, JR

Clear Lake - Class 3A - North Central

17.52
4
PJ Feuerbach, SR

Clear Lake - Class 3A - North Central

17.86

400 Meter Hurdles

1
Zeke Nelson, SO

Clear Lake - Class 3A - North Central

56.24
2
Jack Crane, SO

Clear Lake - Class 3A - North Central

59.36
3
PJ Feuerbach, SR

Clear Lake - Class 3A - North Central

1:01.99
4
Josif Miranda, JR

Clear Lake - Class 3A - North Central

1:05.40
5
Tyson Cooley, SR

Clear Lake - Class 3A - North Central

1:06.12

Long Jump

1
Tanner Reimann, JR

Clear Lake - Class 3A - North Central

20-09.00
2
Jagger Schmitt, JR

Clear Lake - Class 3A - North Central

20-05.25
3
Jeremiah Kapler, SR

Clear Lake - Class 3A - North Central

18-08.50
4
Nick Brcka, SO

Clear Lake - Class 3A - North Central

18-05.00
5
Jacob Myers, JR

Clear Lake - Class 3A - North Central

17-05.50

High Jump

1
Tyson Cooley, SR

Clear Lake - Class 3A - North Central

6-02.00
2
Josif Miranda, JR

Clear Lake - Class 3A - North Central

5-08.00
3
Dylan Litzel, FR

Clear Lake - Class 3A - North Central

5-06.00
4
Jack Crane, SO

Clear Lake - Class 3A - North Central

5-04.00
5
Joe Faber, JR

Clear Lake - Class 3A - North Central

5-00.00

Shot Put

1
Carson Krefft, SR

Clear Lake - Class 3A - North Central

41-11.50
2
Max Deike, JR

Clear Lake - Class 3A - North Central

36-01.25
3
Jacob Schoby, JR

Clear Lake - Class 3A - North Central

33-07.50

Discus

1
Carson Krefft, SR

Clear Lake - Class 3A - North Central

125-10.00
2
Jacob Schoby, JR

Clear Lake - Class 3A - North Central

102-08.00
3
Max Deike, JR

Clear Lake - Class 3A - North Central

101-05.00
LIVE
7:30 PM
TRN
11-5
TCR
16-1
7:30 PM
7:30 PM
WDL
19-7
CC-A
23-4
7:30 PM