Track & Field 2020-21
QuikStatsQuikStats Iowa

100 Meter Dash

1
Ryan Phillips, JR

Clarke - Class 3A - South Central

11.80
2
Jayden Giza, JR

Clarke - Class 3A - South Central

12.14
3
Eli Crawford, SO

Clarke - Class 3A - South Central

12.24
4
Terry Starrett, SO

Clarke - Class 3A - South Central

12.31
5
Osten Blevins, JR

Clarke - Class 3A - South Central

12.72

200 Meter Dash

1
Ryan Phillips, JR

Clarke - Class 3A - South Central

24.31
2
Terry Starrett, SO

Clarke - Class 3A - South Central

25.04
3
Osten Blevins, JR

Clarke - Class 3A - South Central

25.53
4
Will Smith, SR

Clarke - Class 3A - South Central

26.56
5
Hector Garza, SR

Clarke - Class 3A - South Central

27.14

400 Meter Dash

1
Tanner Fry, SR

Clarke - Class 3A - South Central

56.34
2
Mason Fry, SO

Clarke - Class 3A - South Central

57.36
3
Colby Feehan, JR

Clarke - Class 3A - South Central

H Hand Timed 57.87
4
Osten Blevins, JR

Clarke - Class 3A - South Central

H Hand Timed 59.81
5
Terry Starrett, SO

Clarke - Class 3A - South Central

1:00.55

800 Meter Run

1
Colby Feehan, JR

Clarke - Class 3A - South Central

2:08.26
2
Tanner Fry, SR

Clarke - Class 3A - South Central

2:14.92
3
Seth Johnson, SR

Clarke - Class 3A - South Central

2:15.99
4
Cole Binning, FR

Clarke - Class 3A - South Central

2:21.96
5
Ethan Domina, JR

Clarke - Class 3A - South Central

2:22.42

1600 Meter Run

1
Ethan Domina, JR

Clarke - Class 3A - South Central

5:05.25
2
Calhoun Lundquist, SO

Clarke - Class 3A - South Central

5:35.94
3
Stephen Hiatt, SR

Clarke - Class 3A - South Central

H Hand Timed 6:20.38

3200 Meter Run

1
Calhoun Lundquist, SO

Clarke - Class 3A - South Central

11:53.78
2
Ethan Domina, JR

Clarke - Class 3A - South Central

12:05.87
3
Stephen Hiatt, SR

Clarke - Class 3A - South Central

12:55.62

110 Meter Hurdles

1
Will Smith, SR

Clarke - Class 3A - South Central

18.40
2
Zethann May, SR

Clarke - Class 3A - South Central

18.83
3
Eisen Barr, SR

Clarke - Class 3A - South Central

19.48

400 Meter Hurdles

1
Tanner Fry, SR

Clarke - Class 3A - South Central

59.71
2
Eisen Barr, SR

Clarke - Class 3A - South Central

1:04.89
3
Will Smith, SR

Clarke - Class 3A - South Central

1:06.37
4
Mason Fry, SO

Clarke - Class 3A - South Central

1:06.56
5
Osten Blevins, JR

Clarke - Class 3A - South Central

1:11.61

Long Jump

1
Jayden Giza, JR

Clarke - Class 3A - South Central

18-10.00
2
Osten Blevins, JR

Clarke - Class 3A - South Central

18-00.00
3
Eli Crawford, SO

Clarke - Class 3A - South Central

17-10.00
4
Ryan Phillips, JR

Clarke - Class 3A - South Central

17-02.00
5
Mason Fry, SO

Clarke - Class 3A - South Central

15-04.00

High Jump

1
Jesus Vega, FR

Clarke - Class 3A - South Central

5-10.00
2
Eisen Barr, SR

Clarke - Class 3A - South Central

5-04.00

Shot Put

1
Dalton Stubbe, SR

Clarke - Class 3A - South Central

Q Qualifier 50-05.00
2
Spruceton Buddenhagen, JR

Clarke - Class 3A - South Central

43-07.50
3
Jairus Davis, JR

Clarke - Class 3A - South Central

41-10.00
4
Jake Smith, SR

Clarke - Class 3A - South Central

40-08.00
5
Cole White, FR

Clarke - Class 3A - South Central

37-03.75

Discus

1
Spruceton Buddenhagen, JR

Clarke - Class 3A - South Central

136-11.00
2
Dalton Stubbe, SR

Clarke - Class 3A - South Central

136-00.00
3
Jairus Davis, JR

Clarke - Class 3A - South Central

124-08.00
4
Cole White, FR

Clarke - Class 3A - South Central

118-00.00
5
Jake Smith, SR

Clarke - Class 3A - South Central

99-00.00
LIVE
5:30 PM
NWT
3-12
PEL
11-8
5:30 PM
7:30 PM
NWT
3-12
PEL
11-8
7:30 PM