Track & Field 2020-21
QuikStatsQuikStats Iowa

100 Meter Dash

1
Mateo Martinez, SR

Clarion-Goldfield-Dows - Class 2A - North Central

11.57
2
Jacob Ingebritson, SO

Clarion-Goldfield-Dows - Class 2A - North Central

12.11
3
Nevan Foss, SO

Clarion-Goldfield-Dows - Class 2A - North Central

12.27
4
Diego Gonzalez, FR

Clarion-Goldfield-Dows - Class 2A - North Central

12.37
5
Rigo Bobadilla, SO

Clarion-Goldfield-Dows - Class 2A - North Central

12.61

200 Meter Dash

1
Nevan Foss, SO

Clarion-Goldfield-Dows - Class 2A - North Central

24.58
2
Rigo Bobadilla, SO

Clarion-Goldfield-Dows - Class 2A - North Central

24.99
3
Jacob Ingebritson, SO

Clarion-Goldfield-Dows - Class 2A - North Central

25.09
4
Diego Gonzalez, FR

Clarion-Goldfield-Dows - Class 2A - North Central

25.60
5
Austin Bierl, FR

Clarion-Goldfield-Dows - Class 2A - North Central

26.91

400 Meter Dash

1
Rigo Bobadilla, SO

Clarion-Goldfield-Dows - Class 2A - North Central

55.44
2
Jacob Ingebritson, SO

Clarion-Goldfield-Dows - Class 2A - North Central

56.86
3
Nick Carpenter, JR

Clarion-Goldfield-Dows - Class 2A - North Central

H Hand Timed 1:00.69
4
Max Smith, SR

Clarion-Goldfield-Dows - Class 2A - North Central

1:02.19
5
Angel Carrillo, SR

Clarion-Goldfield-Dows - Class 2A - North Central

1:02.32

800 Meter Run

1
Christopher Jacobsen, FR

Clarion-Goldfield-Dows - Class 2A - North Central

2:35.78
2
Jeffrey Leal, FR

Clarion-Goldfield-Dows - Class 2A - North Central

2:35.83
3
Caleb Jacobsen, SR

Clarion-Goldfield-Dows - Class 2A - North Central

2:41.56
4
Bryce Allen, SR

Clarion-Goldfield-Dows - Class 2A - North Central

H Hand Timed 2:42.60
5
Joshua Moore, FR

Clarion-Goldfield-Dows - Class 2A - North Central

2:42.93

1600 Meter Run

1
Isaiah Nebbe, SR

Clarion-Goldfield-Dows - Class 2A - North Central

4:57.71
2
Joshua Moore, FR

Clarion-Goldfield-Dows - Class 2A - North Central

6:44.08

3200 Meter Run

1
Isaiah Nebbe, SR

Clarion-Goldfield-Dows - Class 2A - North Central

Q Qualifier 10:32.44
2
Bryce Allen, SR

Clarion-Goldfield-Dows - Class 2A - North Central

H Hand Timed 14:16.47

110 Meter Hurdles

1
Christian Gaytan, SR

Clarion-Goldfield-Dows - Class 2A - North Central

15.73

400 Meter Hurdles

1
Christian Gaytan, SR

Clarion-Goldfield-Dows - Class 2A - North Central

H Hand Timed 1:06.33
2
Ulises Frias, FR

Clarion-Goldfield-Dows - Class 2A - North Central

1:17.98

Long Jump

1
Bryce Allen, SR

Clarion-Goldfield-Dows - Class 2A - North Central

17-09.75
2
Jacob Ingebritson, SO

Clarion-Goldfield-Dows - Class 2A - North Central

16-11.50
3
Austin Bierl, FR

Clarion-Goldfield-Dows - Class 2A - North Central

16-05.50
4
Ulises Frias, FR

Clarion-Goldfield-Dows - Class 2A - North Central

13-09.50

High Jump

1
Nevan Foss, SO

Clarion-Goldfield-Dows - Class 2A - North Central

6-01.00
2
Preston Gardner, SO

Clarion-Goldfield-Dows - Class 2A - North Central

5-04.00

Shot Put

1
Caden Hankins, FR

Clarion-Goldfield-Dows - Class 2A - North Central

37-02.00
2
Nicholas Sisson, FR

Clarion-Goldfield-Dows - Class 2A - North Central

36-07.00
3
Erick Perez, SO

Clarion-Goldfield-Dows - Class 2A - North Central

33-06.50
4
Mason Allen, FR

Clarion-Goldfield-Dows - Class 2A - North Central

31-02.00
5
Keegan Pohlman, SO

Clarion-Goldfield-Dows - Class 2A - North Central

26-08.25

Discus

1
Mason Allen, FR

Clarion-Goldfield-Dows - Class 2A - North Central

124-04.00
2
Erick Perez, SO

Clarion-Goldfield-Dows - Class 2A - North Central

73-02.00
3
Keegan Pohlman, SO

Clarion-Goldfield-Dows - Class 2A - North Central

68-06.00
LIVE
7:30 PM
NWT
3-12
PEL
11-8
7:30 PM
5:30 PM
NWT
3-12
PEL
11-8
5:30 PM