Track & Field 2020-21
QuikStatsQuikStats Iowa

100 Meter Dash

1
Tadyn Brown, SO

Clarinda - Class 2A - Hawkeye Ten

11.35
2
Michael Shull, SR

Clarinda - Class 2A - Hawkeye Ten

11.45
3
Damon Nally, SR

Clarinda - Class 2A - Hawkeye Ten

12.12
4
Cole Ridnour, SR

Clarinda - Class 2A - Hawkeye Ten

12.19
5
Edgar Rodriguez, SR

Clarinda - Class 2A - Hawkeye Ten

12.53

200 Meter Dash

1
Tadyn Brown, SO

Clarinda - Class 2A - Hawkeye Ten

Q Qualifier 22.97
2
Michael Shull, SR

Clarinda - Class 2A - Hawkeye Ten

23.68
3
Kade Engstrand, SO

Clarinda - Class 2A - Hawkeye Ten

24.39
4
Mason McClarnon, SR

Clarinda - Class 2A - Hawkeye Ten

24.70
5
Nathan King, SO

Clarinda - Class 2A - Hawkeye Ten

24.73

400 Meter Dash

1
Tadyn Brown, SO

Clarinda - Class 2A - Hawkeye Ten

51.69
2
Mason McClarnon, SR

Clarinda - Class 2A - Hawkeye Ten

54.34
3
Nathan King, SO

Clarinda - Class 2A - Hawkeye Ten

55.79
4
Ronald Weidman, SO

Clarinda - Class 2A - Hawkeye Ten

56.21
5
Forrest Eberly, SO

Clarinda - Class 2A - Hawkeye Ten

57.20

800 Meter Run

1
Jon McCall, SR

Clarinda - Class 2A - Hawkeye Ten

2:10.07
2
Michael Mayer, JR

Clarinda - Class 2A - Hawkeye Ten

2:13.13
3
Alec Wyman, SO

Clarinda - Class 2A - Hawkeye Ten

2:19.33
4
Brayden Hayes, JR

Clarinda - Class 2A - Hawkeye Ten

2:24.74
5
Forrest Eberly, SO

Clarinda - Class 2A - Hawkeye Ten

2:29.24

1600 Meter Run

1
Treyton Schaapherder, FR

Clarinda - Class 2A - Hawkeye Ten

5:07.13
2
Mark Everett, JR

Clarinda - Class 2A - Hawkeye Ten

5:16.06
3
Luke Baker, SO

Clarinda - Class 2A - Hawkeye Ten

5:40.04
4
Jordan Fasnacht, SR

Clarinda - Class 2A - Hawkeye Ten

5:43.79
5
Alex Lihs, FR

Clarinda - Class 2A - Hawkeye Ten

5:44.39

3200 Meter Run

1
Mark Everett, JR

Clarinda - Class 2A - Hawkeye Ten

11:12.33
2
Treyton Schaapherder, FR

Clarinda - Class 2A - Hawkeye Ten

11:13.72
3
Alex Lihs, FR

Clarinda - Class 2A - Hawkeye Ten

11:54.71
4
Jordan Fasnacht, SR

Clarinda - Class 2A - Hawkeye Ten

12:26.62

110 Meter Hurdles

1
Michael Shull, SR

Clarinda - Class 2A - Hawkeye Ten

15.93
2
Damon Nally, SR

Clarinda - Class 2A - Hawkeye Ten

16.53
3
Isaac Jones, SO

Clarinda - Class 2A - Hawkeye Ten

17.00
4
Tyler Raybourn, JR

Clarinda - Class 2A - Hawkeye Ten

17.05
5
Xavier DeGroot, SO

Clarinda - Class 2A - Hawkeye Ten

18.97

400 Meter Hurdles

1
Isaac Jones, SO

Clarinda - Class 2A - Hawkeye Ten

59.40
2
Tyler Raybourn, JR

Clarinda - Class 2A - Hawkeye Ten

1:02.68
3
Damon Nally, SR

Clarinda - Class 2A - Hawkeye Ten

1:06.15
4
Xavier DeGroot, SO

Clarinda - Class 2A - Hawkeye Ten

1:08.21

Long Jump

1
Michael Shull, SR

Clarinda - Class 2A - Hawkeye Ten

Q Qualifier 21-07.75
2
Tadyn Brown, SO

Clarinda - Class 2A - Hawkeye Ten

21-04.00
3
Kade Engstrand, SO

Clarinda - Class 2A - Hawkeye Ten

19-02.25
4
Tyler Raybourn, JR

Clarinda - Class 2A - Hawkeye Ten

17-08.00
5
Mason McClarnon, SR

Clarinda - Class 2A - Hawkeye Ten

16-05.50

High Jump

1
Isaac Jones, SO

Clarinda - Class 2A - Hawkeye Ten

Q Qualifier 6-07.00
2
Cole Baumgart, FR

Clarinda - Class 2A - Hawkeye Ten

5-10.00
3
Ethan McAndrews, SO

Clarinda - Class 2A - Hawkeye Ten

5-08.00
3
Wyatt Schmitt, SO

Clarinda - Class 2A - Hawkeye Ten

5-08.00
5
Dalton Wright, FR

Clarinda - Class 2A - Hawkeye Ten

5-02.00

Shot Put

1
Logan Green, JR

Clarinda - Class 2A - Hawkeye Ten

53-03.00
2
Crew Howard, SR

Clarinda - Class 2A - Hawkeye Ten

42-01.50
3
Grant Jobe, JR

Clarinda - Class 2A - Hawkeye Ten

36-09.00
3
Teagan Fichter, SO

Clarinda - Class 2A - Hawkeye Ten

36-09.00
5
Owen Johnson, SO

Clarinda - Class 2A - Hawkeye Ten

31-08.00

Discus

1
Crew Howard, SR

Clarinda - Class 2A - Hawkeye Ten

Q Qualifier 140-03.00
2
Grant Jobe, JR

Clarinda - Class 2A - Hawkeye Ten

Q Qualifier 135-10.00
3
Marshall Durfey, JR

Clarinda - Class 2A - Hawkeye Ten

106-09.00
4
Logan Green, JR

Clarinda - Class 2A - Hawkeye Ten

103-02.00
5
Creighton Tuzzio, FR

Clarinda - Class 2A - Hawkeye Ten

90-08.00
LIVE
5:30 PM
NWT
3-12
PEL
11-8
5:30 PM
7:30 PM
NWT
3-12
PEL
11-8
7:30 PM