Track & Field 2020-21
QuikStatsQuikStats Iowa

100 Meter Dash

1
Jack Menster, SO

Cascade - Class 2A - River Valley

11.24
2
Tanner Simon, JR

Cascade - Class 2A - River Valley

H Hand Timed 11.95
3
Luka Rickels, SO

Cascade - Class 2A - River Valley

12.22
4
Mason Otting, SO

Cascade - Class 2A - River Valley

12.40
5
Trever Finzel, SO

Cascade - Class 2A - River Valley

12.46

200 Meter Dash

1
Jack Menster, SO

Cascade - Class 2A - River Valley

23.10
2
Luka Rickels, SO

Cascade - Class 2A - River Valley

24.70
3
Trever Finzel, SO

Cascade - Class 2A - River Valley

25.02
4
Will Hosch, FR

Cascade - Class 2A - River Valley

25.77
5
Juan Alvarado, FR

Cascade - Class 2A - River Valley

26.66

400 Meter Dash

1
Cole Miller, JR

Cascade - Class 2A - River Valley

52.96
2
Isaac Nava, JR

Cascade - Class 2A - River Valley

53.62
3
Jonah Manternach, SR

Cascade - Class 2A - River Valley

54.72
4
Tyler Kaalberg, SR

Cascade - Class 2A - River Valley

56.55
5
Will Hosch, FR

Cascade - Class 2A - River Valley

57.05

800 Meter Run

1
Cole Miller, JR

Cascade - Class 2A - River Valley

2:08.36
2
Vic Kauder, SR

Cascade - Class 2A - River Valley

2:13.14
3
Tyler Kaalberg, SR

Cascade - Class 2A - River Valley

2:14.65
4
Adam Knepper, SO

Cascade - Class 2A - River Valley

2:15.34
5
Davis Trumm, JR

Cascade - Class 2A - River Valley

2:19.76

1600 Meter Run

1
Adam Knepper, SO

Cascade - Class 2A - River Valley

4:50.58
2
Carson Nauman, SR

Cascade - Class 2A - River Valley

5:07.06
3
Davis Trumm, JR

Cascade - Class 2A - River Valley

5:21.66
4
Payton Feldmann, FR

Cascade - Class 2A - River Valley

5:39.83

3200 Meter Run

1
Adam Knepper, SO

Cascade - Class 2A - River Valley

10:43.45
2
Carson Nauman, SR

Cascade - Class 2A - River Valley

12:08.61
3
Giovanni Vega, FR

Cascade - Class 2A - River Valley

12:32.60
4
Nathan Manternach, FR

Cascade - Class 2A - River Valley

13:37.31
5
Brad Denemark, JR

Cascade - Class 2A - River Valley

13:50.03

110 Meter Hurdles

1
Jackson McAleer, SR

Cascade - Class 2A - River Valley

15.91
2
Keagan Lamey, JR

Cascade - Class 2A - River Valley

19.81

400 Meter Hurdles

1
Jackson McAleer, SR

Cascade - Class 2A - River Valley

56.45
2
Keagan Lamey, JR

Cascade - Class 2A - River Valley

1:08.24
3
Riley Koppes, FR

Cascade - Class 2A - River Valley

1:13.93

Long Jump

1
Tanner Simon, JR

Cascade - Class 2A - River Valley

18-02.50
2
Jackson McAleer, SR

Cascade - Class 2A - River Valley

17-07.50
3
Mason Otting, SO

Cascade - Class 2A - River Valley

17-04.00
4
Juan Alvarado, FR

Cascade - Class 2A - River Valley

16-09.00

Shot Put

1
Kaleb Topping, SR

Cascade - Class 2A - River Valley

42-10.50
2
Brennan Booth, SR

Cascade - Class 2A - River Valley

42-10.00
3
Kodey Miles, JR

Cascade - Class 2A - River Valley

37-09.50
4
Cole McDermott, SO

Cascade - Class 2A - River Valley

36-10.00
5
Gabe Lange, SR

Cascade - Class 2A - River Valley

36-07.00

Discus

1
Ben Fransen, JR

Cascade - Class 2A - River Valley

116-02.00
2
Kaleb Topping, SR

Cascade - Class 2A - River Valley

115-08.00
3
Kodey Miles, JR

Cascade - Class 2A - River Valley

115-05.00
4
Gabe Lange, SR

Cascade - Class 2A - River Valley

98-09.00
5
Brennan Booth, SR

Cascade - Class 2A - River Valley

87-11.00
LIVE
7:30 PM
NWT
3-12
PEL
11-8
7:30 PM
5:30 PM
NWT
3-12
PEL
11-8
5:30 PM