Track & Field 2020-21
QuikStatsQuikStats Iowa

100 Meter Dash

1
Zach Dirkx, JR

Carroll - Class 3A - Raccoon River

11.58
2
Caden Kock, JR

Carroll - Class 3A - Raccoon River

11.96
3
Austin Tigges, SO

Carroll - Class 3A - Raccoon River

12.03
4
Slade Sibenaller, SR

Carroll - Class 3A - Raccoon River

12.20
5
Caleb Vanderheiden, FR

Carroll - Class 3A - Raccoon River

12.70

200 Meter Dash

1
Zach Dirkx, JR

Carroll - Class 3A - Raccoon River

23.47
2
Slade Sibenaller, SR

Carroll - Class 3A - Raccoon River

24.09
3
Colby Christensen, SR

Carroll - Class 3A - Raccoon River

24.32
4
Remy Richardson, JR

Carroll - Class 3A - Raccoon River

24.94
5
Caden Kock, JR

Carroll - Class 3A - Raccoon River

25.28

400 Meter Dash

1
Abraham Dirkx, SR

Carroll - Class 3A - Raccoon River

54.92
2
Austin Tigges, SO

Carroll - Class 3A - Raccoon River

56.19
3
Jack White, SO

Carroll - Class 3A - Raccoon River

58.04
4
Justin Riesberg, FR

Carroll - Class 3A - Raccoon River

59.07
5
Caden Vandenberg, FR

Carroll - Class 3A - Raccoon River

59.75

800 Meter Run

1
Trevor Hanson, JR

Carroll - Class 3A - Raccoon River

2:27.05
2
Riley Mauro, FR

Carroll - Class 3A - Raccoon River

2:29.26
3
Colton Hagen, FR

Carroll - Class 3A - Raccoon River

2:34.19
4
Kameron Peplinski, FR

Carroll - Class 3A - Raccoon River

2:50.15

1600 Meter Run

1
Ryan North, FR

Carroll - Class 3A - Raccoon River

5:08.00
2
Colton Hagen, FR

Carroll - Class 3A - Raccoon River

5:14.00
3
Kameron Peplinski, FR

Carroll - Class 3A - Raccoon River

6:29.91
4
Riley Mauro, FR

Carroll - Class 3A - Raccoon River

6:38.47
5
Zakiah Pettigrew, FR

Carroll - Class 3A - Raccoon River

6:50.23

3200 Meter Run

1
Ryan North, FR

Carroll - Class 3A - Raccoon River

11:01.42
2
Colton Hagen, FR

Carroll - Class 3A - Raccoon River

12:33.54

110 Meter Hurdles

1
Tanner Pontow, JR

Carroll - Class 3A - Raccoon River

16.53
2
Haven Muggenberg, SR

Carroll - Class 3A - Raccoon River

17.79

400 Meter Hurdles

1
Haven Muggenberg, SR

Carroll - Class 3A - Raccoon River

1:00.95
2
Cooper Ludwig, FR

Carroll - Class 3A - Raccoon River

1:05.79
3
Jack Troutman, SR

Carroll - Class 3A - Raccoon River

1:06.92
4
Tanner Pontow, JR

Carroll - Class 3A - Raccoon River

1:07.54

Long Jump

1
Tory Feldman, SR

Carroll - Class 3A - Raccoon River

22-02.75
2
Haven Muggenberg, SR

Carroll - Class 3A - Raccoon River

18-10.75
3
Morgan Staiert, SO

Carroll - Class 3A - Raccoon River

18-03.00
4
Austin Tigges, SO

Carroll - Class 3A - Raccoon River

18-02.75
5
Jack White, SO

Carroll - Class 3A - Raccoon River

16-02.00

High Jump

1
Tanner Pontow, JR

Carroll - Class 3A - Raccoon River

5-07.00
2
Haven Muggenberg, SR

Carroll - Class 3A - Raccoon River

5-06.00

Shot Put

1
Caden Kock, JR

Carroll - Class 3A - Raccoon River

44-10.25
2
Ryan Johnston, SR

Carroll - Class 3A - Raccoon River

41-02.25
3
Tyson Bordenaro, SR

Carroll - Class 3A - Raccoon River

40-00.25
4
Colton Wieland, SO

Carroll - Class 3A - Raccoon River

37-10.50
5
Trevor Schroeder, SO

Carroll - Class 3A - Raccoon River

30-02.00

Discus

1
Ryan Johnston, SR

Carroll - Class 3A - Raccoon River

130-09.00
2
Tyson Bordenaro, SR

Carroll - Class 3A - Raccoon River

118-04.00
3
Colton Wieland, SO

Carroll - Class 3A - Raccoon River

114-06.00
4
Trevor Schroeder, SO

Carroll - Class 3A - Raccoon River

91-01.00
LIVE
5:30 PM
NWT
3-12
PEL
11-8
5:30 PM
7:30 PM
NWT
3-12
PEL
11-8
7:30 PM