Track & Field 2020-21
QuikStatsQuikStats Iowa

100 Meter Dash

1
Connor Scheer, SR

Calamus-Wheatland - Class 1A - Tri-Rivers-East

11.75
2
Collin Cavey, JR

Calamus-Wheatland - Class 1A - Tri-Rivers-East

11.90
3
Cole VanderHeiden, SO

Calamus-Wheatland - Class 1A - Tri-Rivers-East

12.57
4
Kaden Schnede, SR

Calamus-Wheatland - Class 1A - Tri-Rivers-East

12.78
5
Conner Pena, FR

Calamus-Wheatland - Class 1A - Tri-Rivers-East

12.89

200 Meter Dash

1
Connor Scheer, SR

Calamus-Wheatland - Class 1A - Tri-Rivers-East

23.69
2
Collin Cavey, JR

Calamus-Wheatland - Class 1A - Tri-Rivers-East

24.50
3
Cole VanderHeiden, SO

Calamus-Wheatland - Class 1A - Tri-Rivers-East

25.69
4
Kaden Schnede, SR

Calamus-Wheatland - Class 1A - Tri-Rivers-East

25.95
5
Henry Bopp, FR

Calamus-Wheatland - Class 1A - Tri-Rivers-East

29.63

400 Meter Dash

1
Magnus Sands, SR

Calamus-Wheatland - Class 1A - Tri-Rivers-East

56.14
2
Cole VanderHeiden, SO

Calamus-Wheatland - Class 1A - Tri-Rivers-East

56.76
3
Jackson Riedesel, FR

Calamus-Wheatland - Class 1A - Tri-Rivers-East

57.90
4
Seth Beuthien, SR

Calamus-Wheatland - Class 1A - Tri-Rivers-East

1:00.91
5
Jacob Weih, SO

Calamus-Wheatland - Class 1A - Tri-Rivers-East

1:01.11

800 Meter Run

1
Chase Knoche, SR

Calamus-Wheatland - Class 1A - Tri-Rivers-East

1:57.16
2
Jackson Riedesel, FR

Calamus-Wheatland - Class 1A - Tri-Rivers-East

2:10.00
3
Magnus Sands, SR

Calamus-Wheatland - Class 1A - Tri-Rivers-East

2:18.07
4
Seth Beuthien, SR

Calamus-Wheatland - Class 1A - Tri-Rivers-East

2:25.19
5
Jacob Weih, SO

Calamus-Wheatland - Class 1A - Tri-Rivers-East

2:26.15

1600 Meter Run

1
Chase Knoche, SR

Calamus-Wheatland - Class 1A - Tri-Rivers-East

4:37.18
2
Magnus Sands, SR

Calamus-Wheatland - Class 1A - Tri-Rivers-East

4:56.38
3
Jacob Weih, SO

Calamus-Wheatland - Class 1A - Tri-Rivers-East

5:24.82

3200 Meter Run

1
Magnus Sands, SR

Calamus-Wheatland - Class 1A - Tri-Rivers-East

11:10.51
2
Jacob Weih, SO

Calamus-Wheatland - Class 1A - Tri-Rivers-East

11:33.05

400 Meter Hurdles

1
Seth Beuthien, SR

Calamus-Wheatland - Class 1A - Tri-Rivers-East

1:04.37

Long Jump

1
Brady Buchmeyer, SR

Calamus-Wheatland - Class 1A - Tri-Rivers-East

19-09.00
2
Conner Pena, FR

Calamus-Wheatland - Class 1A - Tri-Rivers-East

16-11.00
3
Collin Cavey, JR

Calamus-Wheatland - Class 1A - Tri-Rivers-East

16-06.50
4
Pedar Rohling, FR

Calamus-Wheatland - Class 1A - Tri-Rivers-East

16-00.50

High Jump

1
Brady Buchmeyer, SR

Calamus-Wheatland - Class 1A - Tri-Rivers-East

6-02.00
2
Cole VanderHeiden, SO

Calamus-Wheatland - Class 1A - Tri-Rivers-East

5-08.00

Shot Put

1
Kaden Schnede, SR

Calamus-Wheatland - Class 1A - Tri-Rivers-East

40-02.75
2
Caleb Appleby, FR

Calamus-Wheatland - Class 1A - Tri-Rivers-East

32-10.25
3
Andrew Grau, SR

Calamus-Wheatland - Class 1A - Tri-Rivers-East

30-09.75

Discus

1
Kaden Schnede, SR

Calamus-Wheatland - Class 1A - Tri-Rivers-East

116-11.00
2
Seth Beuthien, SR

Calamus-Wheatland - Class 1A - Tri-Rivers-East

106-07.00
3
Andrew Grau, SR

Calamus-Wheatland - Class 1A - Tri-Rivers-East

101-02.00
4
Seth Buethein, SR

Calamus-Wheatland - Class 1A - Tri-Rivers-East

96-03.00
5
Cole VanderHeiden, SO

Calamus-Wheatland - Class 1A - Tri-Rivers-East

94-06.00
LIVE
5:30 PM
NWT
3-12
PEL
11-8
5:30 PM
7:30 PM
NWT
3-12
PEL
11-8
7:30 PM