Track & Field 2020-21
QuikStatsQuikStats Iowa

100 Meter Dash

1
Blake Bomgaars, SO

Boyden-Hull/Rock Valley - Class 3A - Siouxland

H Hand Timed 11.40
2
Taiten Den Besten, FR

Boyden-Hull/Rock Valley - Class 3A - Siouxland

11.98
3
Brock Fisher, SO

Boyden-Hull/Rock Valley - Class 3A - Siouxland

12.49

200 Meter Dash

1
Marcus Kelderman, SR

Boyden-Hull/Rock Valley - Class 3A - Siouxland

H Hand Timed 23.32
2
Alex Godfredsen, SR

Boyden-Hull/Rock Valley - Class 3A - Siouxland

H Hand Timed 23.69
3
Emiliano Ruvalcaba, JR

Boyden-Hull/Rock Valley - Class 3A - Siouxland

24.13
4
Mason Rozeboom, SR

Boyden-Hull/Rock Valley - Class 3A - Siouxland

24.32
5
Rilan Tiedeman, SO

Boyden-Hull/Rock Valley - Class 3A - Siouxland

24.81

400 Meter Dash

1
Marcus Kelderman, SR

Boyden-Hull/Rock Valley - Class 3A - Siouxland

H Hand Timed 51.67
2
Evan Janzen, SO

Boyden-Hull/Rock Valley - Class 3A - Siouxland

H Hand Timed Q Qualifier 52.42
3
Emiliano Ruvalcaba, JR

Boyden-Hull/Rock Valley - Class 3A - Siouxland

53.44
4
Dayton Brunsting, SR

Boyden-Hull/Rock Valley - Class 3A - Siouxland

53.63
5
Rilan Tiedeman, SO

Boyden-Hull/Rock Valley - Class 3A - Siouxland

H Hand Timed 56.24

800 Meter Run

1
Dayton Brunsting, SR

Boyden-Hull/Rock Valley - Class 3A - Siouxland

1:57.75
2
Evan Janzen, SO

Boyden-Hull/Rock Valley - Class 3A - Siouxland

2:05.57
3
Marco Lopez, SR

Boyden-Hull/Rock Valley - Class 3A - Siouxland

2:07.90
4
Wyatt Gorter, SR

Boyden-Hull/Rock Valley - Class 3A - Siouxland

H Hand Timed 2:14.30
5
Ian Van Grootheest, SR

Boyden-Hull/Rock Valley - Class 3A - Siouxland

2:16.00

1600 Meter Run

1
Marco Lopez, SR

Boyden-Hull/Rock Valley - Class 3A - Siouxland

4:30.03
2
Treyton De Ruyter, JR

Boyden-Hull/Rock Valley - Class 3A - Siouxland

5:23.29

3200 Meter Run

1
Marco Lopez, SR

Boyden-Hull/Rock Valley - Class 3A - Siouxland

9:43.23
2
Treyton De Ruyter, JR

Boyden-Hull/Rock Valley - Class 3A - Siouxland

11:31.14

400 Meter Hurdles

1
Dayton Brunsting, SR

Boyden-Hull/Rock Valley - Class 3A - Siouxland

58.09
2
Gabino Vargas, FR

Boyden-Hull/Rock Valley - Class 3A - Siouxland

H Hand Timed 1:02.98

Long Jump

1
Blayne Bliek, FR

Boyden-Hull/Rock Valley - Class 3A - Siouxland

18-03.75
2
Eric Nilles, FR

Boyden-Hull/Rock Valley - Class 3A - Siouxland

16-07.00

High Jump

1
Evan Janzen, SO

Boyden-Hull/Rock Valley - Class 3A - Siouxland

5-10.00

Shot Put

1
Bryan Zylstra, JR

Boyden-Hull/Rock Valley - Class 3A - Siouxland

46-11.75
2
Lane Schmidt, JR

Boyden-Hull/Rock Valley - Class 3A - Siouxland

40-00.75

Discus

1
Bryan Zylstra, JR

Boyden-Hull/Rock Valley - Class 3A - Siouxland

127-11.00
2
Kole Blankespoor, JR

Boyden-Hull/Rock Valley - Class 3A - Siouxland

118-09.00
LIVE
5:30 PM
NWT
3-12
PEL
11-8
5:30 PM
7:30 PM
NWT
3-12
PEL
11-8
7:30 PM