Track & Field 2020-21
QuikStatsQuikStats Iowa

100 Meter Dash

1
Quentin Burt, SO

Bondurant-Farrar - Class 3A - Raccoon River

11.63
2
Titus Cram, FR

Bondurant-Farrar - Class 3A - Raccoon River

11.80
3
Lain Wilson, SR

Bondurant-Farrar - Class 3A - Raccoon River

11.91
4
Payton Rowe, SR

Bondurant-Farrar - Class 3A - Raccoon River

12.01
5
Ryan Abens, SR

Bondurant-Farrar - Class 3A - Raccoon River

12.06

200 Meter Dash

1
Quentin Burt, SO

Bondurant-Farrar - Class 3A - Raccoon River

23.47
2
Lain Wilson, SR

Bondurant-Farrar - Class 3A - Raccoon River

24.02
3
Titus Cram, FR

Bondurant-Farrar - Class 3A - Raccoon River

24.03
4
Ryan Abens, SR

Bondurant-Farrar - Class 3A - Raccoon River

24.64
5
Payton Rowe, SR

Bondurant-Farrar - Class 3A - Raccoon River

24.75

400 Meter Dash

1
Titus Cram, FR

Bondurant-Farrar - Class 3A - Raccoon River

53.04
2
Cash Lilly, SR

Bondurant-Farrar - Class 3A - Raccoon River

55.11
3
Cameron Welch-Groves, JR

Bondurant-Farrar - Class 3A - Raccoon River

56.17
4
Trenton Silvers, SR

Bondurant-Farrar - Class 3A - Raccoon River

57.24
5
Ethan Bartimus, SR

Bondurant-Farrar - Class 3A - Raccoon River

58.16

800 Meter Run

1
Payton Rowe, SR

Bondurant-Farrar - Class 3A - Raccoon River

Q Qualifier 2:01.30
2
Porter Francois, SO

Bondurant-Farrar - Class 3A - Raccoon River

2:13.54
3
Devin Taylor, JR

Bondurant-Farrar - Class 3A - Raccoon River

2:23.11
4
Lucas Walker, FR

Bondurant-Farrar - Class 3A - Raccoon River

2:25.45
5
Caden Robinson Saathoff, FR

Bondurant-Farrar - Class 3A - Raccoon River

2:26.06

1600 Meter Run

1
Devon Keuning, SR

Bondurant-Farrar - Class 3A - Raccoon River

5:06.00
2
Lucas Walker, FR

Bondurant-Farrar - Class 3A - Raccoon River

5:07.39
3
Devin Taylor, JR

Bondurant-Farrar - Class 3A - Raccoon River

5:20.20
3
devin taylor, JR

Bondurant-Farrar - Class 3A - Raccoon River

5:20.20
5
Gavin Lyman, FR

Bondurant-Farrar - Class 3A - Raccoon River

5:34.79

3200 Meter Run

1
Devon Keuning, SR

Bondurant-Farrar - Class 3A - Raccoon River

11:21.27
2
Lucas Walker, FR

Bondurant-Farrar - Class 3A - Raccoon River

11:43.84
3
Gavin Lyman, FR

Bondurant-Farrar - Class 3A - Raccoon River

12:17.77
4
Jonah Poock, SO

Bondurant-Farrar - Class 3A - Raccoon River

12:53.29

110 Meter Hurdles

1
Quentin Burt, SO

Bondurant-Farrar - Class 3A - Raccoon River

15.38
2
Brayton Hannan, SR

Bondurant-Farrar - Class 3A - Raccoon River

16.09
3
Caden Crook, SO

Bondurant-Farrar - Class 3A - Raccoon River

17.58

400 Meter Hurdles

1
Trenton Silvers, SR

Bondurant-Farrar - Class 3A - Raccoon River

Q Qualifier 56.89
2
Talon Hayworth, FR

Bondurant-Farrar - Class 3A - Raccoon River

1:02.31
3
Brayton Hannan, SR

Bondurant-Farrar - Class 3A - Raccoon River

1:04.72
4
Caden Crook, SO

Bondurant-Farrar - Class 3A - Raccoon River

1:13.66
5
Colton Sirdoreus, FR

Bondurant-Farrar - Class 3A - Raccoon River

1:14.04

Long Jump

1
Titus Cram, FR

Bondurant-Farrar - Class 3A - Raccoon River

21-02.00
2
Quentin Burt, SO

Bondurant-Farrar - Class 3A - Raccoon River

21-01.50
3
Lain Wilson, SR

Bondurant-Farrar - Class 3A - Raccoon River

20-08.75
4
Carter Engelbrecht, JR

Bondurant-Farrar - Class 3A - Raccoon River

19-03.00
5
Porter Smith, JR

Bondurant-Farrar - Class 3A - Raccoon River

19-00.50

High Jump

1
Reed Pfaltzgraff, FR

Bondurant-Farrar - Class 3A - Raccoon River

6-00.00
2
Carter Sanny, JR

Bondurant-Farrar - Class 3A - Raccoon River

5-04.00
2
Batpiny Riak, FR

Bondurant-Farrar - Class 3A - Raccoon River

5-04.00
4
Carter Engelbrecht, JR

Bondurant-Farrar - Class 3A - Raccoon River

5-02.00
5
Tanner Berggren, FR

Bondurant-Farrar - Class 3A - Raccoon River

4-10.00

Shot Put

1
Cameron Meislahn, JR

Bondurant-Farrar - Class 3A - Raccoon River

47-04.75
2
Ryan Snider, SR

Bondurant-Farrar - Class 3A - Raccoon River

45-06.00
3
Conrad Schoening, SO

Bondurant-Farrar - Class 3A - Raccoon River

38-06.50
4
Quinten Fulton, SO

Bondurant-Farrar - Class 3A - Raccoon River

32-02.75
5
Brett Hudson, FR

Bondurant-Farrar - Class 3A - Raccoon River

31-01.50

Discus

1
Ryan Snider, SR

Bondurant-Farrar - Class 3A - Raccoon River

147-07.00
2
Cameron Meislahn, JR

Bondurant-Farrar - Class 3A - Raccoon River

128-01.00
3
Ethan Pitts, SO

Bondurant-Farrar - Class 3A - Raccoon River

94-00.50
4
Conrad Schoening, SO

Bondurant-Farrar - Class 3A - Raccoon River

90-06.00
5
Quinten Fulton, SO

Bondurant-Farrar - Class 3A - Raccoon River

89-02.00
LIVE
5:30 PM
NWT
3-12
PEL
11-8
5:30 PM
7:30 PM
NWT
3-12
PEL
11-8
7:30 PM