Track & Field 2020-21
QuikStatsQuikStats Iowa

100 Meter Dash

1
Gannon O'Hara, JR

Atlantic - Class 3A - Hawkeye Ten

11.57
2
Korbin Johnson, FR

Atlantic - Class 3A - Hawkeye Ten

12.28
3
Colton Rasmussen, FR

Atlantic - Class 3A - Hawkeye Ten

12.32
4
Jackson McLaren, SO

Atlantic - Class 3A - Hawkeye Ten

12.66
5
Joe Weaver, SR

Atlantic - Class 3A - Hawkeye Ten

12.77

200 Meter Dash

1
Gannon O'Hara, JR

Atlantic - Class 3A - Hawkeye Ten

24.47
2
Jackson McLaren, SO

Atlantic - Class 3A - Hawkeye Ten

24.56
3
Colin Mullenix, SR

Atlantic - Class 3A - Hawkeye Ten

24.57
4
Joe Weaver, SR

Atlantic - Class 3A - Hawkeye Ten

25.67
5
Carter Pellett, SO

Atlantic - Class 3A - Hawkeye Ten

25.76

400 Meter Dash

1
Colton Tasto, SR

Atlantic - Class 3A - Hawkeye Ten

54.66
2
Alex Sonntag, FR

Atlantic - Class 3A - Hawkeye Ten

56.06
3
Carter Pellett, SO

Atlantic - Class 3A - Hawkeye Ten

56.89
4
Colin Mullenix, SR

Atlantic - Class 3A - Hawkeye Ten

57.48
5
Cooper Lamp, SO

Atlantic - Class 3A - Hawkeye Ten

59.10

800 Meter Run

1
Craig Alan Becker, SR

Atlantic - Class 3A - Hawkeye Ten

1:56.51
2
Caden Andersen, SO

Atlantic - Class 3A - Hawkeye Ten

2:07.76
3
Bennett Whetstone, FR

Atlantic - Class 3A - Hawkeye Ten

2:14.86
4
Alex Sonntag, FR

Atlantic - Class 3A - Hawkeye Ten

2:15.79
5
Jayden Proehl, SO

Atlantic - Class 3A - Hawkeye Ten

2:17.23

1600 Meter Run

1
Craig Alan Becker, SR

Atlantic - Class 3A - Hawkeye Ten

4:24.32
2
Zane Berg, JR

Atlantic - Class 3A - Hawkeye Ten

4:50.25
3
Alex Sonntag, FR

Atlantic - Class 3A - Hawkeye Ten

5:11.53
4
Caden Andersen, SO

Atlantic - Class 3A - Hawkeye Ten

5:13.77
5
Logan Tarrell, SO

Atlantic - Class 3A - Hawkeye Ten

5:17.01

3200 Meter Run

1
Zane Berg, JR

Atlantic - Class 3A - Hawkeye Ten

10:33.06
2
Andrew Engler, JR

Atlantic - Class 3A - Hawkeye Ten

10:57.38
3
Mason McFadden, FR

Atlantic - Class 3A - Hawkeye Ten

12:02.13
4
Braden Spurr, FR

Atlantic - Class 3A - Hawkeye Ten

12:32.23
5
Brock Henderson, FR

Atlantic - Class 3A - Hawkeye Ten

12:37.00

110 Meter Hurdles

1
Colin Mullenix, SR

Atlantic - Class 3A - Hawkeye Ten

15.47
2
Garrett Reynolds, SR

Atlantic - Class 3A - Hawkeye Ten

16.75
3
Dante Hedrington, FR

Atlantic - Class 3A - Hawkeye Ten

21.87

400 Meter Hurdles

1
Colin Mullenix, SR

Atlantic - Class 3A - Hawkeye Ten

Q Qualifier 56.20
2
Zane Vance, SR

Atlantic - Class 3A - Hawkeye Ten

Q Qualifier 57.00
3
Dante Hedrington, FR

Atlantic - Class 3A - Hawkeye Ten

1:16.72

Long Jump

1
Gannon O'Hara, JR

Atlantic - Class 3A - Hawkeye Ten

20-11.50
2
Jackson McLaren, SO

Atlantic - Class 3A - Hawkeye Ten

17-11.00
3
James McLaren, SO

Atlantic - Class 3A - Hawkeye Ten

16-06.75
4
Ethan Steffens, SO

Atlantic - Class 3A - Hawkeye Ten

16-01.00
5
Brock Henderson, FR

Atlantic - Class 3A - Hawkeye Ten

15-07.75

High Jump

1
Colton Rasmussen, FR

Atlantic - Class 3A - Hawkeye Ten

5-10.00
2
Jayden Proehl, SO

Atlantic - Class 3A - Hawkeye Ten

5-06.00

Shot Put

1
Nathan Keiser, SO

Atlantic - Class 3A - Hawkeye Ten

35-03.50
2
Cohen Bruce, FR

Atlantic - Class 3A - Hawkeye Ten

34-01.00
3
Alex Pross, SO

Atlantic - Class 3A - Hawkeye Ten

27-05.50
4
Charles Klemmensen, FR

Atlantic - Class 3A - Hawkeye Ten

24-11.00

Discus

1
Cohen Bruce, FR

Atlantic - Class 3A - Hawkeye Ten

110-04.00
2
Nathan Keiser, SO

Atlantic - Class 3A - Hawkeye Ten

104-11.00
3
Alex Pross, SO

Atlantic - Class 3A - Hawkeye Ten

74-06.00
4
Charles Klemmensen, FR

Atlantic - Class 3A - Hawkeye Ten

68-10.00
LIVE
5:30 PM
NWT
3-12
PEL
11-8
5:30 PM
7:30 PM
NWT
3-12
PEL
11-8
7:30 PM