Track & Field 2020-21
QuikStatsQuikStats Iowa

100 Meter Dash

1
Tyrese Miller, JR

Ankeny - Class 4A - CIML-Central

11.02
2
Matt Stueckradt, SR

Ankeny - Class 4A - CIML-Central

11.29
3
Colin Kadolph, JR

Ankeny - Class 4A - CIML-Central

11.34
4
Tyson Miller, FR

Ankeny - Class 4A - CIML-Central

11.40
5
Cooper Cox, SR

Ankeny - Class 4A - CIML-Central

11.49

200 Meter Dash

1
Tyrese Miller, JR

Ankeny - Class 4A - CIML-Central

21.96
2
Brody Brecht, SR

Ankeny - Class 4A - CIML-Central

22.72
3
Brady McCullough, JR

Ankeny - Class 4A - CIML-Central

23.37
4
Cael Boyd, SR

Ankeny - Class 4A - CIML-Central

23.43
5
Tyson Miller, FR

Ankeny - Class 4A - CIML-Central

23.45

400 Meter Dash

1
Tyrese Miller, JR

Ankeny - Class 4A - CIML-Central

48.44
2
Jase Bauer, SR

Ankeny - Class 4A - CIML-Central

53.64
3
Abel Squires, FR

Ankeny - Class 4A - CIML-Central

54.46
4
Tyson Miller, FR

Ankeny - Class 4A - CIML-Central

55.12
5
Ben Sandvig, SO

Ankeny - Class 4A - CIML-Central

55.23

800 Meter Run

1
Jake Bosch, FR

Ankeny - Class 4A - CIML-Central

2:03.84
2
Levi Hill, SO

Ankeny - Class 4A - CIML-Central

2:06.12
3
Abel Squires, SO

Ankeny - Class 4A - CIML-Central

2:08.80
4
Andrew Poock, SR

Ankeny - Class 4A - CIML-Central

2:09.30
5
Cael Cox, SR

Ankeny - Class 4A - CIML-Central

2:10.09

1600 Meter Run

1
Levi Hill, SO

Ankeny - Class 4A - CIML-Central

4:41.01
2
Cael Cox, SR

Ankeny - Class 4A - CIML-Central

4:42.97
3
London Schuchart, SO

Ankeny - Class 4A - CIML-Central

4:50.05
4
Andrew Poock, SR

Ankeny - Class 4A - CIML-Central

4:50.20
5
Christian Rathje, JR

Ankeny - Class 4A - CIML-Central

4:53.71

3200 Meter Run

1
Levi Hill, SO

Ankeny - Class 4A - CIML-Central

9:53.68
2
Cael Cox, SR

Ankeny - Class 4A - CIML-Central

10:27.08
3
Andrew Poock, SR

Ankeny - Class 4A - CIML-Central

10:28.26
4
London Schuchart, SO

Ankeny - Class 4A - CIML-Central

10:35.54
5
Christian Rathje, JR

Ankeny - Class 4A - CIML-Central

11:05.47

110 Meter Hurdles

1
Mason Thompson, SR

Ankeny - Class 4A - CIML-Central

14.51
2
Carter Accola, SO

Ankeny - Class 4A - CIML-Central

15.20
3
Cael Boyd, SR

Ankeny - Class 4A - CIML-Central

15.87
4
Caleb Zea, JR

Ankeny - Class 4A - CIML-Central

20.52

400 Meter Hurdles

1
Mason Thompson, SR

Ankeny - Class 4A - CIML-Central

55.86
2
Thomas DeBrower, JR

Ankeny - Class 4A - CIML-Central

58.61
3
Carter Accola, SO

Ankeny - Class 4A - CIML-Central

1:10.70

Long Jump

1
Cooper Cox, SR

Ankeny - Class 4A - CIML-Central

Q Qualifier 21-02.00
2
Cael Boyd, SR

Ankeny - Class 4A - CIML-Central

Q Qualifier 20-08.00
3
Connor Kayser, FR

Ankeny - Class 4A - CIML-Central

18-09.00
4
Carter Accola, SO

Ankeny - Class 4A - CIML-Central

18-08.00
5
Cade Pederson, FR

Ankeny - Class 4A - CIML-Central

18-03.50

High Jump

1
Bentor Neyail, JR

Ankeny - Class 4A - CIML-Central

Q Qualifier 6-01.00
2
Cash Schoolen, FR

Ankeny - Class 4A - CIML-Central

5-08.00

Shot Put

1
Justice Miller, SR

Ankeny - Class 4A - CIML-Central

51-05.00
2
Andrew Monsiavis, SO

Ankeny - Class 4A - CIML-Central

41-01.00
3
Colin Kadolph, JR

Ankeny - Class 4A - CIML-Central

39-07.50
3
Joe Kingston, SO

Ankeny - Class 4A - CIML-Central

39-07.50
5
Tyler Campbell, SR

Ankeny - Class 4A - CIML-Central

33-05.00

Discus

1
Justice Miller, SR

Ankeny - Class 4A - CIML-Central

159-06.00
2
Gage Ouverson, SO

Ankeny - Class 4A - CIML-Central

101-10.00
LIVE
5:30 PM
NWT
3-12
PEL
11-8
5:30 PM
7:30 PM
NWT
3-12
PEL
11-8
7:30 PM