Track & Field 2020-21
QuikStatsQuikStats Iowa

100 Meter Dash

1
Ky Kaufmann, JR

Anamosa - Class 2A - River Valley

11.41
2
Zorrion Robertson, SR

Anamosa - Class 2A - River Valley

11.54
3
Jay Gatto, SO

Anamosa - Class 2A - River Valley

11.92
4
Nolan McLean, SR

Anamosa - Class 2A - River Valley

11.94
5
Angelo Cudahy, FR

Anamosa - Class 2A - River Valley

12.42

200 Meter Dash

1
Zorrion Robertson, SR

Anamosa - Class 2A - River Valley

22.88
2
Ky Kaufmann, JR

Anamosa - Class 2A - River Valley

23.42
3
Tristan Weers, JR

Anamosa - Class 2A - River Valley

24.38
4
Nolan McLean, SR

Anamosa - Class 2A - River Valley

24.51
5
Grant Lubben, FR

Anamosa - Class 2A - River Valley

25.07

400 Meter Dash

1
Tristan Weers, JR

Anamosa - Class 2A - River Valley

52.25
2
Nolan McLean, SR

Anamosa - Class 2A - River Valley

53.43
3
Grant Lubben, FR

Anamosa - Class 2A - River Valley

55.09
4
Kole Haverly, SR

Anamosa - Class 2A - River Valley

55.98
5
Angelo Cudahy, FR

Anamosa - Class 2A - River Valley

56.24

800 Meter Run

1
Colton Borst, SR

Anamosa - Class 2A - River Valley

2:10.69
2
Drew Pate, JR

Anamosa - Class 2A - River Valley

2:10.71
3
Shea Keister, SO

Anamosa - Class 2A - River Valley

2:12.37
4
Grayson Weers, FR

Anamosa - Class 2A - River Valley

2:13.37
5
Sage Hoyt, SR

Anamosa - Class 2A - River Valley

2:15.24

1600 Meter Run

1
Shea Keister, SO

Anamosa - Class 2A - River Valley

Q Qualifier 4:40.33
2
Drew Pate, JR

Anamosa - Class 2A - River Valley

4:40.84
3
Gio Lopez, SO

Anamosa - Class 2A - River Valley

5:14.68
4
Kolin Wilmoth, JR

Anamosa - Class 2A - River Valley

5:29.73
5
Grayson Weers, FR

Anamosa - Class 2A - River Valley

5:33.89

3200 Meter Run

1
Shea Keister, SO

Anamosa - Class 2A - River Valley

10:17.48
2
Drew Pate, JR

Anamosa - Class 2A - River Valley

10:26.28
3
Gio Lopez, SO

Anamosa - Class 2A - River Valley

11:39.26
4
Kolin Wilmoth, JR

Anamosa - Class 2A - River Valley

12:20.63
5
Grayson Weers, FR

Anamosa - Class 2A - River Valley

12:34.62

110 Meter Hurdles

1
Colton Borst, SR

Anamosa - Class 2A - River Valley

15.77
2
Alex Casey, SR

Anamosa - Class 2A - River Valley

16.82
3
Kale Nebergall, SO

Anamosa - Class 2A - River Valley

19.30
4
Nathan Keating, SR

Anamosa - Class 2A - River Valley

20.82

400 Meter Hurdles

1
Tristan Weers, JR

Anamosa - Class 2A - River Valley

56.33
2
Colton Borst, SR

Anamosa - Class 2A - River Valley

59.46
3
Angelo Cudahy, FR

Anamosa - Class 2A - River Valley

1:01.27
4
Jay Gatto, SO

Anamosa - Class 2A - River Valley

1:01.35
5
Alex Casey, SR

Anamosa - Class 2A - River Valley

1:02.20

Long Jump

1
Jay Gatto, SO

Anamosa - Class 2A - River Valley

20-05.00
2
Angelo Cudahy, FR

Anamosa - Class 2A - River Valley

18-00.50
3
Sage Hoyt, SR

Anamosa - Class 2A - River Valley

18-00.00
4
Kolin Wilmoth, JR

Anamosa - Class 2A - River Valley

15-07.25
5
Max Merrill, SO

Anamosa - Class 2A - River Valley

14-03.00

High Jump

1
Sage Hoyt, SR

Anamosa - Class 2A - River Valley

Q Qualifier 5-10.00

Shot Put

1
Logan Dales, JR

Anamosa - Class 2A - River Valley

42-01.00
2
Connor Andresen, SR

Anamosa - Class 2A - River Valley

41-10.00
3
Nolan McLean, SR

Anamosa - Class 2A - River Valley

35-02.50

Discus

1
Nolan McLean, SR

Anamosa - Class 2A - River Valley

157-11.00
2
Logan Dales, JR

Anamosa - Class 2A - River Valley

127-11.00
3
Connor Andresen, SR

Anamosa - Class 2A - River Valley

110-01.50