Track & Field 2020-21
QuikStatsQuikStats Iowa

100 Meter Dash

1
Isaiah Powers, SO

Alta-Aurelia - Class 1A - Twin Lakes

12.64
2
Luis Mendoza, SO

Alta-Aurelia - Class 1A - Twin Lakes

12.74
3
Joe Valdovinos, FR

Alta-Aurelia - Class 1A - Twin Lakes

12.80
4
J.R. Rodriguez, JR

Alta-Aurelia - Class 1A - Twin Lakes

13.89

200 Meter Dash

1
Preston McCoy, JR

Alta-Aurelia - Class 1A - Twin Lakes

24.61
2
Joe Valdovinos, FR

Alta-Aurelia - Class 1A - Twin Lakes

H Hand Timed 25.51
3
Parker Buckendahl, FR

Alta-Aurelia - Class 1A - Twin Lakes

H Hand Timed 25.52
4
Lane Kraemer, JR

Alta-Aurelia - Class 1A - Twin Lakes

25.56
5
Roman Napierala, FR

Alta-Aurelia - Class 1A - Twin Lakes

27.75

400 Meter Dash

1
Trey Englemann, SR

Alta-Aurelia - Class 1A - Twin Lakes

53.07
2
Preston McCoy, JR

Alta-Aurelia - Class 1A - Twin Lakes

53.66
3
Isaiah Powers, SO

Alta-Aurelia - Class 1A - Twin Lakes

H Hand Timed 55.44
4
Braden Sonksen, SO

Alta-Aurelia - Class 1A - Twin Lakes

56.21
5
Parker Buckendahl, FR

Alta-Aurelia - Class 1A - Twin Lakes

H Hand Timed 56.48

800 Meter Run

1
Trey Englemann, SR

Alta-Aurelia - Class 1A - Twin Lakes

2:00.34
2
Preston McCoy, JR

Alta-Aurelia - Class 1A - Twin Lakes

H Hand Timed 2:06.02
3
Cade Rohwer, SR

Alta-Aurelia - Class 1A - Twin Lakes

2:15.03
4
Braden Sonksen, SO

Alta-Aurelia - Class 1A - Twin Lakes

2:19.03

1600 Meter Run

1
Trey Englemann, SR

Alta-Aurelia - Class 1A - Twin Lakes

H Hand Timed 4:39.90
2
Sam Colerick, SO

Alta-Aurelia - Class 1A - Twin Lakes

H Hand Timed 5:31.43
3
Brennan Shea,, JR

Alta-Aurelia - Class 1A - Twin Lakes

5:58.88

3200 Meter Run

1
Trey Englemann, SR

Alta-Aurelia - Class 1A - Twin Lakes

11:22.00
2
Brennan Shea,, JR

Alta-Aurelia - Class 1A - Twin Lakes

12:51.94

110 Meter Hurdles

1
Braden Sonksen, SO

Alta-Aurelia - Class 1A - Twin Lakes

18.11

400 Meter Hurdles

1
Teagan Meyer, SR

Alta-Aurelia - Class 1A - Twin Lakes

H Hand Timed 57.86
2
Mason Barnes, FR

Alta-Aurelia - Class 1A - Twin Lakes

1:10.41

Long Jump

1
Jay Hanson, JR

Alta-Aurelia - Class 1A - Twin Lakes

17-00.00
2
Titan Kolpin, JR

Alta-Aurelia - Class 1A - Twin Lakes

15-07.25

Shot Put

1
Jay Hanson, JR

Alta-Aurelia - Class 1A - Twin Lakes

35-05.00
2
Roman Napierala, FR

Alta-Aurelia - Class 1A - Twin Lakes

32-07.00

Discus

1
Dallas Comegeys, FR

Alta-Aurelia - Class 1A - Twin Lakes

91-11.00
2
Jay Hanson, JR

Alta-Aurelia - Class 1A - Twin Lakes

86-05.00
3
Adrian Sanchez-Padilla, FR

Alta-Aurelia - Class 1A - Twin Lakes

85-04.00
4
Roman Napierala, FR

Alta-Aurelia - Class 1A - Twin Lakes

76-06.00
LIVE
7:30 PM
WDL
19-7
CC-A
23-4
7:30 PM
7:30 PM
TRN
11-5
TCR
16-1
7:30 PM