Track & Field 2020-21
QuikStatsQuikStats Iowa

100 Meter Dash

1
Tyler Manske, JR

Algona - Class 3A - North Central

H Hand Timed 11.76
2
Porter Reffer, FR

Algona - Class 3A - North Central

H Hand Timed 12.00
3
Cameron Rindone, SR

Algona - Class 3A - North Central

12.21
4
Carlos Gomez-Banchs, SO

Algona - Class 3A - North Central

12.35
5
Brad Mullins, FR

Algona - Class 3A - North Central

12.39

200 Meter Dash

1
Carlos Gomez-Banchs, SO

Algona - Class 3A - North Central

H Hand Timed 24.13
2
Porter Reffer, FR

Algona - Class 3A - North Central

H Hand Timed 24.22
3
Nick Weiland, SO

Algona - Class 3A - North Central

24.76
4
Brad Mullins, FR

Algona - Class 3A - North Central

H Hand Timed 25.06
5
Nick Brown, SR

Algona - Class 3A - North Central

25.13

400 Meter Dash

1
Nick Brown, SR

Algona - Class 3A - North Central

Q Qualifier 52.00
2
Caden Weber, SO

Algona - Class 3A - North Central

54.10
3
Stren Crouch, JR

Algona - Class 3A - North Central

56.80
4
Levi Clegg, SO

Algona - Class 3A - North Central

57.54
5
Ryan Stundahl, SO

Algona - Class 3A - North Central

58.84

800 Meter Run

1
Ryan Stundahl, SO

Algona - Class 3A - North Central

2:14.73
2
Caden Weber, SO

Algona - Class 3A - North Central

H Hand Timed 2:14.82
3
Joesph Ricklefs, FR

Algona - Class 3A - North Central

H Hand Timed 2:18.16
4
Landon Welp, FR

Algona - Class 3A - North Central

2:25.81
5
Brandon Harris, JR

Algona - Class 3A - North Central

2:25.97

1600 Meter Run

1
Ryan Stundahl, SO

Algona - Class 3A - North Central

H Hand Timed 4:57.00
2
Jace Mortensen, FR

Algona - Class 3A - North Central

5:14.57
3
Joesph Ricklefs, FR

Algona - Class 3A - North Central

5:16.12
4
Samuel Tiili, FR

Algona - Class 3A - North Central

5:45.15
5
Ian Fehr, FR

Algona - Class 3A - North Central

6:02.85

3200 Meter Run

1
Ryan Stundahl, SO

Algona - Class 3A - North Central

10:25.59
2
Jace Mortensen, FR

Algona - Class 3A - North Central

11:13.64

110 Meter Hurdles

1
Caleb Omdahl, SO

Algona - Class 3A - North Central

H Hand Timed 18.70

400 Meter Hurdles

1
Caleb Omdahl, SO

Algona - Class 3A - North Central

1:02.11
2
Levi Clegg, SO

Algona - Class 3A - North Central

1:04.30

Long Jump

1
Carlos Gomez-Banchs, SO

Algona - Class 3A - North Central

18-09.50
2
Porter Reffer, FR

Algona - Class 3A - North Central

17-08.00

High Jump

1
Caleb Omdahl, SO

Algona - Class 3A - North Central

5-11.00
2
Levi Clegg, SO

Algona - Class 3A - North Central

5-10.00

Shot Put

1
Jaxon Woodyard, JR

Algona - Class 3A - North Central

43-04.00
2
Jensen Eischen, FR

Algona - Class 3A - North Central

38-10.25
3
Aydan Seely, SO

Algona - Class 3A - North Central

38-04.00
4
Nolyn Hempel, JR

Algona - Class 3A - North Central

38-03.50
5
Cohen Reffer, FR

Algona - Class 3A - North Central

36-06.50

Discus

1
Caleb Omdahl, SO

Algona - Class 3A - North Central

111-07.00
2
Jordan Buscher, JR

Algona - Class 3A - North Central

96-01.00
3
Cohen Reffer, FR

Algona - Class 3A - North Central

94-05.00
4
Shriji Patel, FR

Algona - Class 3A - North Central

88-09.00
LIVE
7:30 PM
NWT
3-12
PEL
11-8
7:30 PM
5:30 PM
NWT
3-12
PEL
11-8
5:30 PM