Track & Field 2020-21
QuikStatsQuikStats Iowa

100 Meter Dash

1
Hunter Caves, SR

Alburnett - Class 1A - Tri-Rivers-West

11.67
2
Braydon Osborn, FR

Alburnett - Class 1A - Tri-Rivers-West

H Hand Timed 11.91
3
Gavin Soukup, JR

Alburnett - Class 1A - Tri-Rivers-West

H Hand Timed 12.03
4
Macauley Riley, SR

Alburnett - Class 1A - Tri-Rivers-West

12.59
5
Mason Neighbor, SO

Alburnett - Class 1A - Tri-Rivers-West

12.63

200 Meter Dash

1
Hunter Caves, SR

Alburnett - Class 1A - Tri-Rivers-West

23.30
2
Gavin Soukup, JR

Alburnett - Class 1A - Tri-Rivers-West

24.84
3
Rory Mcgargill, FR

Alburnett - Class 1A - Tri-Rivers-West

25.60
4
Kale Rose, SR

Alburnett - Class 1A - Tri-Rivers-West

H Hand Timed 25.88
5
Dylan Barenz, JR

Alburnett - Class 1A - Tri-Rivers-West

25.90

400 Meter Dash

1
Hunter Caves, SR

Alburnett - Class 1A - Tri-Rivers-West

50.90
2
Mason Neighbor, SO

Alburnett - Class 1A - Tri-Rivers-West

55.00
3
Shane Neighbor, SR

Alburnett - Class 1A - Tri-Rivers-West

55.38
4
Kale Rose, SR

Alburnett - Class 1A - Tri-Rivers-West

55.84
5
Gavin Soukup, JR

Alburnett - Class 1A - Tri-Rivers-West

H Hand Timed 56.42

800 Meter Run

1
Andrew Ossman, JR

Alburnett - Class 1A - Tri-Rivers-West

2:14.83
2
Lucas Ahrendsen , JR

Alburnett - Class 1A - Tri-Rivers-West

2:16.20
3
Zach Carolan, FR

Alburnett - Class 1A - Tri-Rivers-West

2:17.11
4
Macauley Riley, SR

Alburnett - Class 1A - Tri-Rivers-West

2:18.60
5
Rory Mcgargill, FR

Alburnett - Class 1A - Tri-Rivers-West

2:24.23

1600 Meter Run

1
Lucas Ahrendsen , JR

Alburnett - Class 1A - Tri-Rivers-West

5:05.70
2
Max Crist, JR

Alburnett - Class 1A - Tri-Rivers-West

6:02.22

3200 Meter Run

1
Lucas Ahrendsen , JR

Alburnett - Class 1A - Tri-Rivers-West

11:12.12
2
Max Crist, JR

Alburnett - Class 1A - Tri-Rivers-West

H Hand Timed 13:16.74

110 Meter Hurdles

1
Hayden Baker, JR

Alburnett - Class 1A - Tri-Rivers-West

19.10

400 Meter Hurdles

1
Shane Neighbor, SR

Alburnett - Class 1A - Tri-Rivers-West

58.49
2
Grayson Carolan, SO

Alburnett - Class 1A - Tri-Rivers-West

1:01.51

Long Jump

1
Gavin Soukup, JR

Alburnett - Class 1A - Tri-Rivers-West

20-01.25
2
Rory Mcgargill, FR

Alburnett - Class 1A - Tri-Rivers-West

18-01.00

High Jump

1
Braydon Osborn, FR

Alburnett - Class 1A - Tri-Rivers-West

5-09.00

Shot Put

1
Tanner Dye, JR

Alburnett - Class 1A - Tri-Rivers-West

35-05.00
2
Hayden Baker, JR

Alburnett - Class 1A - Tri-Rivers-West

34-10.75
3
Lars Landa, FR

Alburnett - Class 1A - Tri-Rivers-West

26-01.00

Discus

1
Reed Stallman, SR

Alburnett - Class 1A - Tri-Rivers-West

135-06.00
2
Kale Rose, SR

Alburnett - Class 1A - Tri-Rivers-West

130-00.00
3
Shane Neighbor, SR

Alburnett - Class 1A - Tri-Rivers-West

103-10.00
4
Tanner Dye, JR

Alburnett - Class 1A - Tri-Rivers-West

81-08.00
5
Lars Landa, FR

Alburnett - Class 1A - Tri-Rivers-West

67-09.00
LIVE
7:30 PM
NWT
3-12
PEL
11-8
7:30 PM
5:30 PM
NWT
3-12
PEL
11-8
5:30 PM