Track & Field 2020-21
QuikStatsQuikStats Iowa

100 Meter Dash

1
Austin Kunkle, SO

ACGC - Class 2A - West Central

11.33
2
Brock Littler, SO

ACGC - Class 2A - West Central

11.60
3
Jacob Fox, JR

ACGC - Class 2A - West Central

11.90
4
Griffen Ayers, JR

ACGC - Class 2A - West Central

12.14
5
Reid Rumelhart, JR

ACGC - Class 2A - West Central

12.43

200 Meter Dash

1
Austin Kunkle, SO

ACGC - Class 2A - West Central

23.22
2
Cayden Jensen, JR

ACGC - Class 2A - West Central

23.55
3
Brock Littler, SO

ACGC - Class 2A - West Central

24.66
4
Reid Rumelhart, JR

ACGC - Class 2A - West Central

24.87
5
Jacob Fox, JR

ACGC - Class 2A - West Central

25.09

400 Meter Dash

1
Charlie Crawford, JR

ACGC - Class 2A - West Central

54.59
2
Zach Moon, SR

ACGC - Class 2A - West Central

55.13
3
Jacob Fox, JR

ACGC - Class 2A - West Central

56.18
4
Brock Littler, SO

ACGC - Class 2A - West Central

56.22
5
Austin Wetzel, JR

ACGC - Class 2A - West Central

58.56

800 Meter Run

1
Trevin Suhr, JR

ACGC - Class 2A - West Central

1:59.86
2
Charlie Crawford, JR

ACGC - Class 2A - West Central

2:05.11
3
Kaden Thompson, JR

ACGC - Class 2A - West Central

2:12.42
4
Zach Moon, SR

ACGC - Class 2A - West Central

2:15.62
5
Miles Kading, JR

ACGC - Class 2A - West Central

2:22.15

1600 Meter Run

1
Trevin Suhr, JR

ACGC - Class 2A - West Central

4:36.72
2
Charlie Crawford, JR

ACGC - Class 2A - West Central

4:57.64
3
Justin Reinhart, SO

ACGC - Class 2A - West Central

5:08.78
4
Andrew Mahaffey, FR

ACGC - Class 2A - West Central

5:09.12
5
Miles Kading, JR

ACGC - Class 2A - West Central

5:11.59

3200 Meter Run

1
Trevin Suhr, JR

ACGC - Class 2A - West Central

10:24.07
2
Andrew Mahaffey, FR

ACGC - Class 2A - West Central

10:50.54
3
Justin Reinhart, SO

ACGC - Class 2A - West Central

10:51.20
4
Jarrett McClain, FR

ACGC - Class 2A - West Central

12:09.53

110 Meter Hurdles

1
Clayton Wardyn, SR

ACGC - Class 2A - West Central

15.65
2
Cayden Jensen, JR

ACGC - Class 2A - West Central

17.17
3
Lance Bunde, FR

ACGC - Class 2A - West Central

19.36

400 Meter Hurdles

1
Clayton Wardyn, SR

ACGC - Class 2A - West Central

1:01.97
2
Zander Kenyon, JR

ACGC - Class 2A - West Central

1:02.39
3
Dawson Muller, JR

ACGC - Class 2A - West Central

1:02.61
4
Lance Bunde, FR

ACGC - Class 2A - West Central

1:04.86
5
Anthony Solorzano, FR

ACGC - Class 2A - West Central

1:05.06

Long Jump

1
Clayton Wardyn, SR

ACGC - Class 2A - West Central

20-01.00
2
Cayden Jensen, JR

ACGC - Class 2A - West Central

19-08.00
3
Charlie Crawford, JR

ACGC - Class 2A - West Central

18-11.25
4
Brock Littler, SO

ACGC - Class 2A - West Central

18-06.75
5
Tucker Carroll, FR

ACGC - Class 2A - West Central

16-01.50

High Jump

1
Clayton Wardyn, SR

ACGC - Class 2A - West Central

6-02.00
2
Easton Stringham, FR

ACGC - Class 2A - West Central

5-04.00
3
Joseph Hayes, JR

ACGC - Class 2A - West Central

5-02.00

Shot Put

1
Cael Hoing, JR

ACGC - Class 2A - West Central

44-06.50
2
Victor Gonzalez, JR

ACGC - Class 2A - West Central

41-03.50
3
Payton Jacobe, FR

ACGC - Class 2A - West Central

39-09.50
4
Gavin Cornelison, JR

ACGC - Class 2A - West Central

39-08.00
5
Hayden Tunink, JR

ACGC - Class 2A - West Central

35-07.00

Discus

1
Cael Hoing, JR

ACGC - Class 2A - West Central

148-06.00
2
Seth Reno, SO

ACGC - Class 2A - West Central

123-10.00
3
Hayden Tunink, JR

ACGC - Class 2A - West Central

121-02.00
4
Gavin Cornelison, JR

ACGC - Class 2A - West Central

115-09.00
5
Payton Jacobe, FR

ACGC - Class 2A - West Central

91-08.00
LIVE
7:30 PM
NWT
3-12
PEL
11-8
7:30 PM
5:30 PM
NWT
3-12
PEL
11-8
5:30 PM