Soccer 2020-21
QuikStatsQuikStats Iowa
Event Time Location Result
away-team-logo Des Moines Christian vs. away-team-logo Grand View Christian 4:45 PM Des Moines Christian School away-team-logo 7-0 Class 1A Substate 7 First Round
away-team-logo Grinnell vs. away-team-logo Hudson 5:00 PM Ahrens Park Soccer Fields away-team-logo 4-2 Class 2A Substate 6 First Round
away-team-logo Clayton Ridge vs. away-team-logo Cascade 5:00 PM Clayton Ridge High School away-team-logo 2-1 Class 1A Substate 3 First Round
away-team-logo Washington vs. away-team-logo Fairfield 5:00 PM Fort Madison High School away-team-logo 8-1 Class 2A Substate 5 First Round
away-team-logo Center Point-Urbana vs. away-team-logo Independence 5:00 PM Fross Park away-team-logo 2-1 Class 2A Substate 3 First Round
away-team-logo Humboldt vs. away-team-logo Perry 5:00 PM Humboldt Soccer Field away-team-logo 1-0 Class 2A Substate 2 First Round
away-team-logo Ottumwa vs. away-team-logo Cedar Rapids Kennedy 5:00 PM Kingston Stadium away-team-logo 5-0 Class 3A Substate 5 First Round
away-team-logo Iowa City Liberty vs. away-team-logo Davenport North 5:00 PM Liberty High School away-team-logo 2-1 Class 3A Substate 7 First Round
away-team-logo Cedar Rapids Jefferson vs. away-team-logo Waterloo East 5:00 PM Lower Kingston away-team-logo 10-0 Class 3A Substate 4 First Round
away-team-logo West Branch vs. away-team-logo Tipton 5:00 PM Solon CSD Spartan Stadium away-team-logo 3-2 Class 1A Substate 4 First Round
away-team-logo Riverside vs. away-team-logo Missouri Valley 5:00 PM Treynor Community School away-team-logo 5-1 Class 1A Substate 8 First Round
away-team-logo North Fayette Valley vs. away-team-logo Anamosa 5:00 PM Upper Iowa University Soccer Field away-team-logo 10-0 Class 1A Substate 3 First Round
away-team-logo Van Meter vs. away-team-logo Panorama 5:00 PM Van Meter School away-team-logo 5-0 Class 1A Substate 7 First Round
away-team-logo Wahlert Catholic vs. away-team-logo Western Dubuque 5:00 PM Wahlert Catholic High School away-team-logo 10-0 Class 2A Substate 4 First Round
away-team-logo St. Albert vs. away-team-logo Tri-Center 5:00 PM YMCA Fields away-team-logo 10-0 Class 1A Substate 8 First Round
away-team-logo Sioux Center vs. away-team-logo Unity Christian 5:30 PM Dordt College - Soccer Complex away-team-logo 2-0 Class 1A Substate 1 First Round
away-team-logo Sergeant Bluff-Luton vs. away-team-logo Boyden-Hull/Rock Valley 5:30 PM Sergeant Bluff-Luton Senior High School away-team-logo 4-0 Class 2A Substate 1 First Round
away-team-logo TBD vs. away-team-logo Perry 6:30 PM Round 1 Substate
away-team-logo Council Bluffs Lincoln vs. away-team-logo Sioux City East 6:30 PM Abraham Lincoln High School away-team-logo 5-1 Class 3A Substate 1 First Round
away-team-logo Albia vs. away-team-logo Chariton 6:30 PM Albia High School away-team-logo 3-1 Class 1A Substate 6 First Round
away-team-logo Ames vs. away-team-logo Indianola 6:30 PM Ames High School away-team-logo 2-0 Class 3A Substate 8 First Round
away-team-logo Assumption vs. away-team-logo Maquoketa 6:30 PM Assumption High School away-team-logo 5-0 Class 2A Substate 4 First Round
away-team-logo Beckman Catholic vs. away-team-logo Monticello 6:30 PM Beckman Catholic High School away-team-logo 10-0 Class 1A Substate 3 First Round
away-team-logo Benton vs. away-team-logo Newton 6:30 PM Benton Community High School away-team-logo 2-1 Class 2A Substate 6 First Round
away-team-logo Bettendorf vs. away-team-logo Davenport West 6:30 PM Bettendorf High School away-team-logo 5-0 Class 3A Substate 6 First Round
away-team-logo Bishop Heelan vs. away-team-logo Spirit Lake 6:30 PM Bishop Heelan Catholic Memorial Field away-team-logo 2-1 Class 2A Substate 1 First Round
away-team-logo Bishop Heelan vs. away-team-logo Spirit Lake 6:30 PM Bishop Heelan Catholic Memorial Field away-team-logo 2-1 Class 2A Substate 1
away-team-logo Carlisle vs. away-team-logo Collins-Maxwell 6:30 PM Carlisle High School away-team-logo 10-0 Class 2A Substate 7 First Round
away-team-logo Kuemper Catholic vs. away-team-logo West Sioux 6:30 PM Carroll Athletic Stadium away-team-logo 4-3 Class 1A Substate 1 First Round
away-team-logo Central DeWitt vs. away-team-logo Mount Vernon 6:30 PM Central DeWitt High School away-team-logo 1-0 Class 2A Substate 4 First Round
away-team-logo Clear Creek-Amana vs. away-team-logo Mount Pleasant 6:30 PM Clear Creek Amana High School away-team-logo 3-0 Class 2A Substate 5 First Round
away-team-logo Clear Lake vs. away-team-logo Hampton-Dumont-CAL 6:30 PM Clear Lake - Lions Field away-team-logo 5-1 Class 1A Substate 2 First Round
away-team-logo Columbus Catholic vs. away-team-logo Belmond-Klemme 6:30 PM Columbus Catholic High School away-team-logo 9-0 Class 1A Substate 2 First Round
away-team-logo Columbus vs. away-team-logo Danville 6:30 PM Columbus High School away-team-logo 3-2 Class 1A Substate 5 First Round
away-team-logo Creston vs. away-team-logo Boone 6:30 PM Creston High School away-team-logo 4-1 Class 2A Substate 8 First Round
away-team-logo Davenport Central vs. away-team-logo Burlington 6:30 PM Davenport Brady St. Stadium away-team-logo 8-0 Class 3A Substate 7 First Round
away-team-logo Denison-Schleswig vs. away-team-logo Harlan 6:30 PM Denison High School away-team-logo 2-0 Class 2A Substate 8 First Round
away-team-logo Denver vs. away-team-logo New Hampton 6:30 PM Denver Athletic Complex away-team-logo 9-0 Class 1A Substate 2 First Round
away-team-logo Winterset vs. away-team-logo North Polk 6:30 PM Earlham High School away-team-logo 1-0 Class 2A Substate 7 First Round
away-team-logo Des Moines East vs. away-team-logo Des Moines North 6:30 PM East High School away-team-logo 3-0 Class 3A Substate 8 First Round
away-team-logo Gilbert vs. away-team-logo Ballard 6:30 PM Gilbert High School away-team-logo 4-0 Class 2A Substate 2 First Round
away-team-logo Glenwood vs. away-team-logo Carroll 6:30 PM Glenwood Community High School away-team-logo 5-1 Class 2A Substate 8 First Round
away-team-logo Des Moines Hoover vs. away-team-logo Des Moines Lincoln 6:30 PM Herbert Hoover High School away-team-logo 3-2 Class 3A Substate 2 First Round
away-team-logo Hillcrest Academy vs. away-team-logo Central Lee 6:30 PM Hillcrest Academy away-team-logo 2-0 Class 1A Substate 5 First Round
away-team-logo Knoxville vs. away-team-logo Oskaloosa 6:30 PM Knoxville High School away-team-logo 2-1 Class 2A Substate 7 First Round
away-team-logo Lewis Central vs. away-team-logo Council Bluffs Jefferson 6:30 PM Lewis Central High School away-team-logo 8-0 Class 3A Substate 1 First Round
away-team-logo Linn-Mar vs. away-team-logo Marshalltown 6:30 PM Linn-Mar Stadium away-team-logo 5-3 Class 3A Substate 5 First Round
away-team-logo Mediapolis vs. away-team-logo Wapello 6:30 PM Mediapolis High School away-team-logo 8-3 Class 1A Substate 5 First Round
away-team-logo Mid-Prairie vs. away-team-logo Pella Christian 6:30 PM Mid-Prairie High School away-team-logo 3-0 Class 1A Substate 6 First Round
away-team-logo North Scott vs. away-team-logo Clinton 6:30 PM North Scott High School away-team-logo 8-0 Class 3A Substate 6 First Round
away-team-logo MOC-Floyd Valley vs. away-team-logo East Sac County 6:30 PM Northwestern College Soccer Field away-team-logo 9-0 Class 1A Substate 1 First Round
away-team-logo Postville vs. away-team-logo Marquette Catholic 6:30 PM Postville High School away-team-logo 2-0 Class 1A Substate 3 First Round
away-team-logo South Tama vs. away-team-logo Marion 6:30 PM South Tama High School away-team-logo 2-1 Class 2A Substate 6 First Round
away-team-logo Southeast Polk vs. away-team-logo Fort Dodge 6:30 PM Southeast Polk High School away-team-logo 1-0 Class 3A Substate 2 First Round
away-team-logo Spencer vs. away-team-logo Sheldon Sibley-Ocheyedan 6:30 PM Spencer Middle School away-team-logo 8-1 Class 2A Substate 1 First Round
away-team-logo Underwood vs. away-team-logo AHSTW 6:30 PM Underwood High School away-team-logo 6-1 Class 1A Substate 8 First Round
away-team-logo Urbandale vs. away-team-logo Norwalk 6:30 PM Urbandale High School away-team-logo 2-1 Class 3A Substate 3 First Round
away-team-logo Webster City vs. away-team-logo Iowa Falls-Alden 6:30 PM Webster City High School away-team-logo 2-1 Class 2A Substate 2 First Round
away-team-logo West Liberty vs. away-team-logo Highland 6:30 PM West Liberty High School away-team-logo 7-0 Class 1A Substate 6 First Round
away-team-logo Williamsburg vs. away-team-logo Prince of Peace 6:30 PM Williamsburg High School away-team-logo 4-1 Class 1A Substate 4 First Round
away-team-logo Waverly-Shell Rock vs. away-team-logo West Delaware 6:45 PM Waverly Soccer Complex away-team-logo 16-0 Class 2A Substate 3 First Round
away-team-logo Fort Madison vs. away-team-logo Keokuk 7:00 PM Fort Madison High School away-team-logo 10-0 Class 2A Substate 5 First Round
away-team-logo Greene County vs. away-team-logo Atlantic 7:00 PM Greene County High School away-team-logo 3-1 Class 1A Substate 7 First Round
away-team-logo Cedar Rapids Washington vs. away-team-logo Dubuque Hempstead 7:00 PM Kingston Stadium away-team-logo 5-0 Class 3A Substate 4 First Round
away-team-logo Solon vs. away-team-logo Cedar Valley Christian 7:00 PM Solon CSD Spartan Stadium away-team-logo 10-1 Class 1A Substate 4 First Round
away-team-logo Treynor vs. away-team-logo Logan-Magnolia 7:00 PM Treynor Community School away-team-logo 4-0 Class 1A Substate 8 First Round
away-team-logo Decorah vs. away-team-logo Charles City 7:30 PM Decorah High School away-team-logo 8-0 Class 2A Substate 3 First Round
away-team-logo Garner Hayfield Ventura vs. away-team-logo Gladbrook-Reinbeck 7:30 PM Garner-Hayfield-Ventura High School away-team-logo 6-4 Class 1A Substate 2 First Round
away-team-logo West Central Valley vs. away-team-logo PCM 7:30 PM West Central Valley High School away-team-logo 2-0 Class 1A Substate 7 First Round