Monday, Oct 11
BOYS CROSS COUNTRY Varsity

Lakes Conference

1
Western Christian
2
Spencer
3
Spirit Lake
4
Storm Lake
5
Cherokee Washington
6
Estherville Lincoln Central
10/11 · 4:00 PM Cherokee Golf & Country Club
Monday, Oct 11
GIRLS CROSS COUNTRY Varsity

Lakes Conference

1
Spencer
2
Cherokee Washington
3
Spirit Lake
4
Western Christian
5
Storm Lake
-
Estherville Lincoln Central
10/11 · 4:00 PM Cherokee Golf & Country Club
Tuesday, Oct 12
VOLLEYBALL Varsity
3
Spirit Lake
Varsity (23-16)
0
Storm Lake
Varsity (3-21)
final
1 2 3 T
SPL 25 25 25 3
STL 12 17 18 0
Storm Lake High School
Friday, Oct 15
FOOTBALL Varsity
14
Southeast Valley
Varsity (7-1)
21
Spirit Lake
Varsity (6-2)
final
1 2 3 4 T
SE V 6 8 0 0 14
SPL 0 7 7 7 21
Spirit Lake High School
Monday, Oct 18
VOLLEYBALL Varsity

Class 3A - Region 2 Quarterfinal

0
Estherville Lincoln Central
Varsity (20-19)
3
Spirit Lake
Varsity (24-16)
final
1 2 3 T
ELC 8 10 21 0
SPL 25 25 25 3
Spirit Lake High School
Wednesday, Oct 20
GIRLS CROSS COUNTRY Varsity

3A SQM - LeMars

1
Glenwood
2
Spencer
3
MOC-Floyd Valley
4
Bishop Heelan
5
Sioux Center
6
Sergeant Bluff-Luton
7
Spirit Lake
8
Algona
9
Humboldt
10
LeMars
11
Denison-Schleswig
12
Boyden-Hull/Rock Valley
13
Storm Lake
10/20 · 4:00 PM Prairie Rose Golf Club
Wednesday, Oct 20
VOLLEYBALL Varsity

Class 3A - Region 2 Semifinal

1
Spirit Lake
Varsity (24-17)
3
Sheldon
Varsity (26-5)
final
1 2 3 4 T
SPL 25 14 13 19 1
SHD 21 25 25 25 3
Sheldon High School
Thursday, Oct 21
BOYS CROSS COUNTRY Varsity

2A SQM - Unity Christian

1
Okoboji
2
Western Christian
3
Unity Christian
4
Spirit Lake
5
George-Little Rock/Central Lyon
6
Cherokee Washington
7
Sibley-Ocheyedan
8
MVAOCOU
9
Estherville Lincoln Central
10
Sheldon
11
Kingsley-Pierson
12
West Lyon
13
Emmetsburg
14
OABCIG
-
West Sioux
10/21 · 4:00 PM Unity Christian High School
Friday, Oct 22
FOOTBALL Varsity

2A - First Round

20
Osage
Varsity (5-4)
46
Spirit Lake
Varsity (7-2)
final
1 2 3 4 T
OSG 0 7 13 0 20
SPL 13 13 13 7 46
Osage High School
Go Indians!