regionals

Saturday, November 7, 2020 - 12:00 PM CT
Teams
  • Bettendorf
  • Burlington
  • Clinton
  • Davenport Central
  • Davenport North
  • Davenport West
  • Muscatine
  • Pleasant Valley
regionals
Saturday, November 7, 2020 - 12:00 PM CT
50Y Freestyle
# Name
1
Abby Lear, JR

Muscatine

24.13
2
Alyssa Witt, SO

Bettendorf

24.87
3
Hannah Cousins, FR

Davenport Central

24.92
4
Mary Selden, FR

Bettendorf

25.19
5 25.71
100Y Freestyle
# Name
1
Abby Lear, JR

Muscatine

52.73
2
Mary Selden, FR

Bettendorf

53.42
3
Hannah Cousins, FR

Davenport Central

53.52
4
Alyssa Witt, SO

Bettendorf

54.27
5
Liz Weber, SR

Davenport Central

56.37
200Y Freestyle
# Name
1
Mary Selden, FR

Bettendorf

1:57.13
2
Hannah Cousins, FR

Davenport Central

1:59.87
3
Alyssa Witt, SO

Bettendorf

2:00.17
4
Abby Lear, JR

Muscatine

2:00.30
5
Liz Weber, SR

Davenport Central

2:02.03
500Y Freestyle
# Name
1
Riley Wehr, SO

Bettendorf

5:21.19
2
Katie Ripley, JR

Bettendorf

5:23.67
3
Hannah Cousins, FR

Davenport Central

5:24.12
4
Alyssa Witt, SO

Bettendorf

5:24.85
5 5:31.90
100Y Backstroke
# Name
1
Hannah Cousins, FR

Davenport Central

57.73
2
Maci Greenley, JR

Bettendorf

1:01.62
3
Abby Lear, JR

Muscatine

1:03.64
4
Taylor Buhr, JR

Pleasant Valley

1:03.88
5 1:04.02
100Y Breaststroke
# Name
1
Taylor Buhr, JR

Pleasant Valley

1:06.41
2
Isabel Heller, FR

Davenport Central

1:08.46
3
Ella Zillmer, JR

Bettendorf

1:09.13
4
Lily Heller, SO

Davenport Central

1:13.53
5
Abby Selden, FR

Bettendorf

1:14.04
100Y Butterfly
# Name
1
Alyssa Witt, SO

Bettendorf

59.68
2
Maci Greenley, JR

Bettendorf

59.70
3
Hannah Cousins, FR

Davenport Central

1:00.55
4
Riley Wehr, SO

Bettendorf

1:02.42
5
Mary Selden, FR

Bettendorf

1:02.72
200Y Individual Medley
# Name
1
Taylor Buhr, JR

Pleasant Valley

2:12.23
2
Riley Wehr, SO

Bettendorf

2:15.14
3
Isabel Heller, FR

Davenport Central

2:15.33
4
Mary Selden, FR

Bettendorf

2:17.88
5
Alyssa Witt, SO

Bettendorf

2:18.23
50M Freestyle
# Name
1
Alexa Noble, SR

Davenport North

33.57
2
Cadence Reed, JR

Davenport North

34.32
3
Ciara Kane, SR

Davenport North

38.78
100M Freestyle
# Name
1
Cadence Reed, JR

Davenport North

1:18.46
2
Cara Hockett, SR

Davenport North

1:28.32
3
Ciara Kane, SR

Davenport North

1:28.39
200M Freestyle
# Name
1
Jayde Jorgensen, FR

Davenport North

2:36.82
2
Makayla Alger, JR

Davenport North

2:45.92
100M Backstroke
# Name
1
Makayla Alger, JR

Davenport North

1:26.95
2
Alexa Noble, SR

Davenport North

1:31.76
100M Breaststroke
# Name
1
Jayde Jorgensen, FR

Davenport North

1:30.29
1M Diving (6)
# Name
1 292.20
2
Sydney Hanson, SR

Bettendorf

279.35
3
Lexi Hirt, SR

Muscatine

268.90
4 248.45
5
Ella Heath, JR

Davenport West

236.00
1M Diving (11)
# Name
1 509.95
2
Sydney Hanson, SR

Bettendorf

483.55
3
Lexi Hirt, SR

Muscatine

448.45
4 430.90
5
Ella Heath, JR

Davenport West

372.30