War Eagle

Monday, Oct 19
FOOTBALL
West Sioux
Junior Varsity (0-0)
West Lyon
Junior Varsity (3-2)
6:15 PM
10/19
West Lyon Community School
Monday, Oct 19
VOLLEYBALL

Class 2A - Region 2 First Round

0
West Sioux
Varsity (2-15)
3
Rock Valley
Varsity (9-13)
final
1 2 3 4 5 T
WSX 18 19 14 - - 0
RV 25 25 25 - - 3
Rock Valley High School
Monday, Oct 19
VOLLEYBALL

Class 3A - Region 1 Quarterfinal

0
Okoboji
Varsity (11-19)
3
Unity Christian
Varsity (21-5)
final
1 2 3 4 5 T
OKB 9 7 8 - - 0
UCH 25 25 25 - - 3
Unity Christian High School
Monday, Oct 19
VOLLEYBALL

Class 1A - Region 1 First Round

3
Akron-Westfield
Varsity (12-7)
0
Remsen St. Mary's
Varsity (13-13)
final
1 2 3 4 5 T
A-W 25 25 25 - - 3
R STM 18 23 19 - - 0
Remsen St. Mary's High School
Monday, Oct 19
VOLLEYBALL

Class 1A - Region 1 First Round

3
Hartley-Melvin-Sanborn
Varsity (6-15)
1
Harris-Lake Park
Varsity (5-18)
final
1 2 3 4 5 T
HMS 24 25 19 19 - 3
H-LP 26 18 25 25 - 1
Hartley-Melvin-Sanborn High School
Monday, Oct 19
VOLLEYBALL

Class 1A - Region 1 First Round

1
Trinity Christian
Varsity (8-12)
3
George-Little Rock
Varsity (4-15)
final
1 2 3 4 5 T
TCH 20 23 25 23 - 1
G-LR 25 25 17 25 - 3
George Little Rock Community School
Monday, Oct 19
VOLLEYBALL

Class 1A - Region 1 First Round

0
Woodbury Central
Varsity (10-15)
3
MMCRU
Varsity (20-5)
final
1 2 3 4 5 T
WBC 11 20 8 - - 0
MMCRU 25 25 25 - - 3
MMCRU High School
Wednesday, Oct 21
VOLLEYBALL

Class 1A - Region 1 Quarterfinal

0
Hartley-Melvin-Sanborn
Varsity (6-16)
3
Akron-Westfield
Varsity (13-7)
final
1 2 3 4 5 T
HMS 15 20 19 - - 0
A-W 25 25 25 - - 3
Remsen St. Mary's High School
Wednesday, Oct 21
VOLLEYBALL

Class 3A - Region 1 Semifinal

1
Spirit Lake
Varsity (12-19)
3
Unity Christian
Varsity (22-5)
final
1 2 3 4 5 T
SPL 27 16 11 18 - 1
UCH 25 25 25 25 - 3
Unity Christian High School
Wednesday, Oct 21
VOLLEYBALL

Class 2A - Region 1 Quarterfinal

1
Sioux Central
Varsity (6-15)
3
South O'Brien
Varsity (11-13)
final
1 2 3 4 5 T
SCL 12 10 27 22 - 1
S OB 25 25 25 25 - 3
South O'Brien High School
Wednesday, Oct 21
VOLLEYBALL

Class 2A - Region 2 Quarterfinal

3
Hinton
Varsity (9-13)
0
Alta-Aurelia
Varsity (15-5)
final
1 2 3 4 5 T
HTN 25 25 25 - - 3
ALTA 23 16 22 - - 0
Alta-Aurelia High School
Wednesday, Oct 21
VOLLEYBALL

Class 1A - Region 1 Quarterfinal

2
Kingsley-Pierson
Varsity (20-11)
3
MMCRU
Varsity (21-5)
final
1 2 3 4 5 T
K-PS 23 25 27 23 17 2
MMCRU 25 23 25 25 19 3
MMCRU High School
Wednesday, Oct 21
VOLLEYBALL

Class 1A - Region 1 Quarterfinal

3
Gehlen Catholic
Varsity (22-5)
0
George-Little Rock
Varsity (4-16)
final
1 2 3 4 5 T
G C 14 5 8 - - 3
G-LR 25 25 25 - - 0
Gehlen Catholic High School
Friday, Oct 23
FOOTBALL

A - Pods 1-8 Second Round

6
Gehlen Catholic
Varsity (3-5)
38
Hartley-Melvin-Sanborn
Varsity (7-2)
final
1 2 3 4 T
G C 0 6 0 0 6
HMS 6 14 12 6 38
HMS - Peterson Field
Friday, Oct 23
FOOTBALL

8 - Pods 1-8 First Round

32
Coon Rapids-Bayard
Varsity (7-1)
55
Harris-Lake Park
Varsity (6-2)
final
1 2 3 4 T
CRB 7 22 7 19 32
H-LP 12 6 6 8 55
Coon Rapids-Bayard High School
Friday, Oct 23
FOOTBALL

2A 1-8 Second Round

34
Central Lyon/George-Little Rock
Varsity (8-0)
27
Unity Christian
Varsity (5-4)
final
1 2 3 4 T
CLGLR 0 0 13 14 34
UCH 6 7 0 21 27
Dick Null Field
Friday, Oct 23
FOOTBALL

8 - Pods 1-8 Second Round

6
West Harrison
Varsity (4-5)
71
Remsen St. Mary's
Varsity (8-0)
final
1 2 3 4 T
WHN 6 0 0 0 6
R STM 36 21 14 0 71
Remsen St. Mary's High School
Friday, Oct 23
FOOTBALL

A - Pods 1-8 Second Round

6
Ridge View
Varsity (5-3)
8
South O'Brien
Varsity (6-3)
final
1 2 3 4 T
RG V 6 0 0 0 6
S OB 0 0 0 8 8
South O'Brien High School
Friday, Oct 23
FOOTBALL

1A - 1-8 Second Round

41
West Sioux
Varsity (6-2)
0
Sibley-Ocheyedan
Varsity (5-3)
final
1 2 3 4 T
WSX 0 0 0 0 41
SBO 13 15 6 7 0
West Sioux High School
Monday, Oct 26
VOLLEYBALL

Class 1A - Region 1 Semifinal

0
Westwood
Varsity (18-9)
3
MMCRU
Varsity (22-5)
final
1 2 3 4 5 T
WWD 20 24 17 - - 0
MMCRU 25 26 25 - - 3
MMCRU High School
Monday, Oct 26
VOLLEYBALL

Class 2A - Region 2 Semifinal

1
Hinton
Varsity (9-14)
3
Boyden-Hull
Varsity (23-7)
final
1 2 3 4 5 T
HTN 13 16 25 30 - 1
BYDH 25 25 22 32 - 3
Boyden-Hull High School
Monday, Oct 26
VOLLEYBALL

Class 2A - Region 1 Semifinal

0
South O'Brien
Varsity (11-14)
3
Western Christian
Varsity (31-9)
final
1 2 3 4 5 T
S OB 4 5 7 - - 0
WCH 25 25 25 - - 3
Western Christian High School
Monday, Oct 26
VOLLEYBALL

Class 1A - Region 1 Semifinal

0
Akron-Westfield
Varsity (13-8)
3
Gehlen Catholic
Varsity (23-5)
final
1 2 3 4 5 T
A-W 23 5 21 - - 0
G C 25 25 25 - - 3
Gehlen Catholic High School
Tuesday, Oct 27
VOLLEYBALL

Class 3A - Region 1 Championship

0
Sheldon
Varsity (15-14)
3
Unity Christian
Varsity (23-5)
final
1 2 3 4 5 T
SHD 17 17 10 - - 0
UCH 25 25 25 - - 3
Sioux Center High School
Wednesday, Oct 28
VOLLEYBALL

Class 1A - Region 1 Championship

MMCRU
Varsity (22-5)
Gehlen Catholic
Varsity (23-5)
7:00 PM
10/28
South O'Brien High School
Friday, Oct 30
FOOTBALL

8-Man Playoffs First Round

Remsen St. Mary's
Varsity (8-0)
Harris-Lake Park
Varsity (6-2)
7:00 PM
10/30
Remsen St. Mary's High School
Friday, Oct 30
FOOTBALL

1A Playoffs First Round

West Sioux
Varsity (6-2)
Emmetsburg
Varsity (7-1)
7:00 PM
10/30
West Sioux High School
Friday, Oct 30
FOOTBALL

A Playoffs First Round

West Hancock
Varsity (8-1)
Hartley-Melvin-Sanborn
Varsity (7-2)
7:00 PM
10/30
West Hancock High School
Friday, Oct 30
FOOTBALL

A Playoffs First Round

South O'Brien
Varsity (6-3)
St. Albert
Varsity (6-2)
7:00 PM
10/30
St. Albert Catholic Schools