Tri-Rivers

Monday, Oct 18
FOOTBALL
Calamus-Wheatland
8th Grade (0-0)
Springville
8th Grade (4-0)
4:30 PM
10/18
Allison Field
Monday, Oct 18
VOLLEYBALL

Class 1A - Region 7 First Round

3
Cedar Valley Christian
Varsity (11-13)
1
Calamus-Wheatland
Varsity (10-24)
final
T
CVC 3
CM-W 1
Calamus-Wheatland High School
Monday, Oct 18
VOLLEYBALL

Class 1A - Region 7 First Round

0
Marquette Catholic
Varsity (0-28)
3
Prince of Peace
Varsity (14-20)
final
T
MQ C 0
POP 3
Prince of Peace O'Donnell Sports Center
Monday, Oct 18
VOLLEYBALL

Class 1A - Region 7 First Round

0
Midland
Varsity (4-31)
3
Central City
Varsity (19-13)
final
T
MID 0
C C 3
Central City High School
Monday, Oct 18
VOLLEYBALL

Class 1A - Region 5 First Round

2
Waterloo Christian
Varsity (18-15)
3
Edgewood-Colesburg
Varsity (20-12)
final
T
WLC 2
EWCB 3
Edgewood-Colesburg Jr Sr High
Monday, Oct 18
VOLLEYBALL

Class 1A - Region 7 First Round

1
Maquoketa Valley
Varsity (4-22)
3
Easton Valley
Varsity (19-8)
final
T
MQKV 1
ESTV 3
Easton Valley Elementary School
Monday, Oct 18
VOLLEYBALL

Class 1A - Region 5 First Round

0
East Buchanan
Varsity (15-17)
3
Don Bosco
Varsity (15-17)
final
T
EBUC 0
D B 3
Don Bosco High School
Monday, Oct 18
VOLLEYBALL

Class 2A - Region 7 First Round

1
Alburnett
Varsity (4-24)
3
Columbus Catholic
Varsity (21-20)
final
T
ALBT 1
COLC 3
Columbus Catholic High School
Monday, Oct 18
VOLLEYBALL

Class 1A - Region 5 First Round

0
Central Elkader
Varsity (10-29)
3
North Linn
Varsity (21-8)
final
T
CELK 0
N LN 3
North Linn High School
Wednesday, Oct 20
VOLLEYBALL

Class 1A - Region 7 Quarterfinal

0
Cedar Valley Christian
Varsity (11-14)
3
Easton Valley
Varsity (20-8)
final
T
CVC 0
ESTV 3
Easton Valley Elementary School
Wednesday, Oct 20
VOLLEYBALL

Class 1A - Region 5 Quarterfinal

3
Edgewood-Colesburg
Varsity (21-12)
2
North Linn
Varsity (21-9)
final
T
EWCB 3
N LN 2
North Linn High School
Wednesday, Oct 20
VOLLEYBALL

Class 1A - Region 6 Quarterfinal

3
Lisbon
Varsity (35-6)
0
HLV
Varsity (12-18)
final
T
LSBN 3
HLV 0
Lisbon Community High School
Wednesday, Oct 20
VOLLEYBALL

Class 2A - Region 6 Quarterfinal

0
MFL-Mar-Mac
Varsity (14-12)
3
Starmont
Varsity (19-9)
final
T
MFL 0
STM 3
Starmont High School
Wednesday, Oct 20
VOLLEYBALL

Class 1A - Region 7 Quarterfinal

0
Prince of Peace
Varsity (14-21)
3
Central City
Varsity (20-13)
final
T
POP 0
C C 3
Central City High School
Wednesday, Oct 20
VOLLEYBALL

Class 1A - Region 5 Quarterfinal

3
Springville
Varsity (31-4)
0
Don Bosco
Varsity (15-18)
final
T
SPV 3
D B 0
Springville High School
Thursday, Oct 21
GIRLS CROSS COUNTRY

1A SQM - Clayton Ridge

1
South Winneshiek
2
Wapsie Valley
3
Kee
4
Marquette Catholic
5
Bellevue
6
MFL-Mar-Mac
-
Clayton Ridge
-
Alburnett
-
Clarksville
-
Don Bosco
-
Dunkerton
-
East Buchanan
-
Edgewood-Colesburg
-
Janesville
-
Maquoketa Valley
-
Postville
-
Tripoli
-
Turkey Valley
10/21 · 4:00 PM Guttenberg Golf & Country Club
Thursday, Oct 21
GIRLS CROSS COUNTRY

2A SQM - Anamosa

4
Monticello
5
Tipton
6
Beckman Catholic
7
Union Community
8
Northeast
9
Starmont
10
Danville
11
North Fayette Valley
12
Wilton
13
Anamosa
14
Mediapolis
-
Camanche
-
Louisa-Muscatine
-
West Liberty
10/21 · 4:00 PM Anamosa Middle School
Thursday, Oct 21
BOYS CROSS COUNTRY

1A SQM - Clayton Ridge

1
Maquoketa Valley
2
Bellevue
3
South Winneshiek
4
Clayton Ridge
5
MFL-Mar-Mac
6
Dunkerton
7
Alburnett
8
Edgewood-Colesburg
9
East Buchanan
10
Marquette Catholic
11
Postville
12
Wapsie Valley
-
Clarksville
-
Don Bosco
-
Janesville
-
Kee
-
Tripoli
-
Turkey Valley
10/21 · 4:00 PM Guttenberg Golf & Country Club
Thursday, Oct 21
GIRLS CROSS COUNTRY

1A SQM - Cascade

-
Cascade
-
BCLUW
-
Belle Plaine
-
Calamus-Wheatland
-
Central Elkader
-
Durant
-
Easton Valley
-
GMG
-
Hudson
-
Isaac Newton Christian Academy
-
Meskwaki Settlement
-
Midland
-
North Cedar
-
North Tama
-
Prince of Peace
-
South Hardin
-
Springville
-
Valley Lutheran
10/21 · 4:00 PM Fillmore Fairways Golf Course
Thursday, Oct 21
GIRLS CROSS COUNTRY

1A SQM - Regina, Iowa City

1
Regina Catholic
1
North Linn
3
Montezuma
4
Lynnville-Sully
5
Columbus
-
BGM
-
English Valleys
-
Highland
-
Hillcrest Academy
-
HLV
-
Holy Trinity Catholic
-
Iowa Valley
-
Lone Tree
-
Sigourney
-
Tri-County
-
WACO
-
Wapello
-
Winfield-Mt Union
10/21 · 4:00 PM Iowa City Kickers Soccer Club
Thursday, Oct 21
BOYS CROSS COUNTRY

1A SQM - Cascade

1
Valley Lutheran
2
Cascade
3
Hudson
4
BCLUW
5
Isaac Newton Christian Academy
6
Central Elkader
7
Prince of Peace
8
Midland
9
GMG
10
North Cedar
-
Belle Plaine
-
Calamus-Wheatland
-
Durant
-
Easton Valley
-
Meskwaki Settlement
-
South Hardin
-
Springville
10/21 · 4:00 PM Fillmore Fairways Golf Course
Thursday, Oct 21
BOYS CROSS COUNTRY

1A SQM - Regina, Iowa City

1
Regina Catholic
2
Columbus
3
North Linn
4
Winfield-Mt Union
5
Montezuma
6
English Valleys
7
WACO
8
BGM
9
Holy Trinity Catholic
10
Hillcrest Academy
-
Highland
-
HLV
-
Iowa Valley
-
Lone Tree
-
Lynnville-Sully
-
Sigourney
-
Tri-County
-
Wapello
10/21 · 4:00 PM Iowa City Kickers Soccer Club
Thursday, Oct 21
BOYS CROSS COUNTRY

2A SQM - Anamosa

1
Tipton
2
Danville
3
Monticello
4
North Fayette Valley
5
Anamosa
6
Northeast
7
Starmont
8
Mediapolis
9
Camanche
10
Beckman Catholic
11
Louisa-Muscatine
12
Union Community
13
West Liberty
14
Wilton
10/21 · 4:00 PM Anamosa Middle School
Thursday, Oct 21
FOOTBALL
41
HLV
Varsity (1-8)
48
Central City
Varsity (3-6)
final
T
HLV 0 0 0 0 41
C C 0 0 0 0 48
Central City High School
Friday, Oct 22
FOOTBALL
Lone Tree
Junior Varsity (0-0)
Springville
Junior Varsity (0-2)
5:30 PM
10/22
Allison Field
Friday, Oct 22
FOOTBALL

A - First Round

16
Nashua-Plainfield
Varsity (4-5)
46
North Linn
Varsity (9-0)
final
T
NPFD 0 0 0 0 16
N LN 0 0 0 0 46
North Linn High School
Friday, Oct 22
FOOTBALL

8-Player First Round

36
Edgewood-Colesburg
Varsity (5-4)
39
WACO
Varsity (9-0)
final
T
EWCB 0 0 0 0 36
WCO 0 0 0 0 39
WACO High School
Friday, Oct 22
FOOTBALL

A - First Round

27
Bellevue
Varsity (5-4)
30
Lisbon
Varsity (8-1)
final
T
BELV 0 0 0 0 27
LSBN 0 0 0 0 30
Lisbon Community High School
Friday, Oct 22
FOOTBALL

8-Player First Round

14
Springville
Varsity (4-5)
54
Turkey Valley
Varsity (9-0)
final
T
SPV 0 0 0 0 14
TKV 0 0 0 0 54
Turkey Valley Community School
Friday, Oct 22
FOOTBALL

A - First Round

6
Alburnett
Varsity (4-5)
28
Wapsie Valley
Varsity (7-2)
final
T
ALBT 0 0 0 0 6
WPV 0 0 0 0 28
Wapsie Valley High School
Friday, Oct 22
FOOTBALL

8-Player First Round

8
Dunkerton
Varsity (4-5)
69
Easton Valley
Varsity (9-0)
final
T
DNK 0 0 0 0 8
ESTV 0 0 0 0 69
Easton Valley High School
Friday, Oct 22
FOOTBALL

A - First Round

0
Starmont
Varsity (3-6)
12
North Butler
Varsity (8-1)
final
T
STM 0 0 0 0 0
N BT 0 0 0 0 12
North Butler High School
Friday, Oct 22
FOOTBALL

A - First Round

29
Newman Catholic
Varsity (6-3)
44
East Buchanan
Varsity (8-1)
final
T
NMNC 0 0 0 0 29
EBUC 0 0 0 0 44
East Buchanan Community Schools
Monday, Oct 25
VOLLEYBALL

Class 1A - Region 7 Semifinal

Central City
Varsity (20-13)
Easton Valley
Varsity (20-8)
7:00 PM
10/25
Easton Valley Elementary School
Monday, Oct 25
VOLLEYBALL

Class 1A - Region 5 Semifinal

Springville
Varsity (31-4)
Edgewood-Colesburg
Varsity (21-12)
7:00 PM
10/25
Springville High School
Monday, Oct 25
VOLLEYBALL

Class 1A - Region 6 Semifinal

Lisbon
Varsity (35-6)
Sigourney
Varsity (17-13)
7:00 PM
10/25
Lisbon Community High School
Monday, Oct 25
VOLLEYBALL

Class 2A - Region 6 Semifinal

Starmont
Varsity (19-9)
Sumner-Fredericksburg
Varsity (33-6)
7:00 PM
10/25
Sumner-Fredericksburg HS