Southeast

Monday, Oct 18
FOOTBALL
West Burlington
Junior Varsity (0-0)
Keokuk
Junior Varsity (0-0)
6:00 PM
10/18
Calvert Stadium
Monday, Oct 18
VOLLEYBALL

Class 3A - Region 6 Quarterfinal

0
Washington
Varsity (7-23)
3
West Liberty
Varsity (35-4)
final
T
WSH 0
WLB 3
West Liberty High School
Tuesday, Oct 19
GIRLS SWIMMING Varsity

Burlington vs. Keokuk vs. Fairfield vs. Centerville

1
Burlington
2
Fairfield
3
Keokuk
4
Centerville
10/19 · 6:00 PM Burlington High School
Tuesday, Oct 19
VOLLEYBALL

Class 4A - Region 8 First Round

3
Burlington
Varsity (6-28)
1
Keokuk
Varsity (13-13)
final
T
BURL 3
KEOK 1
Keokuk HS - Wright Fieldhouse
Tuesday, Oct 19
VOLLEYBALL

Class 4A - Region 3 First Round

2
Mount Pleasant
Varsity (20-15)
3
Fairfield
Varsity (13-19)
final
T
MT P 2
FFLD 3
Fairfield High School
Tuesday, Oct 19
VOLLEYBALL

Class 4A - Region 8 First Round

0
Fort Madison
Varsity (8-26)
3
Solon
Varsity (15-22)
final
T
FT M 0
SLN 3
Solon High School
Wednesday, Oct 20
GIRLS CROSS COUNTRY

3A SQM - Pella

1
Ballard
2
Gilbert
3
Carlisle
4
Clear Creek-Amana
5
Pella
6
Newton
7
Grinnell
8
Oskaloosa
9
Bondurant-Farrar
10
Fairfield
11
Knoxville
12
Nevada
10/20 · 4:00 PM Pella Sports Park
Wednesday, Oct 20
BOYS CROSS COUNTRY

3A SQM - Solon

1
Marion
2
Solon
3
Mount Vernon
4
Washington
5
South Tama
6
Benton
7
Assumption
8
Fort Madison
9
Central DeWitt
10
Maquoketa
11
Keokuk
-
Burlington Notre Dame
10/20 · 4:00 PM Solon Recreation and Nature Area
Wednesday, Oct 20
GIRLS CROSS COUNTRY

3A SQM - Solon

1
Solon
2
Mount Vernon
3
Marion
4
Assumption
5
Washington
6
Benton
7
Mount Pleasant
8
Fort Madison
9
Central DeWitt
10
Maquoketa
-
Keokuk
-
Burlington Notre Dame
-
South Tama
10/20 · 4:00 PM Solon Recreation and Nature Area
Wednesday, Oct 20
BOYS CROSS COUNTRY

3A SQM - Pella

1
Pella
2
Carlisle
3
Newton
4
Gilbert
5
Grinnell
6
Clear Creek-Amana
7
Nevada
8
Fairfield
9
Oskaloosa
10
Ballard
11
Bondurant-Farrar
12
Knoxville
10/20 · 4:00 PM Pella Sports Park
Wednesday, Oct 20
GIRLS CROSS COUNTRY

4A SQM - Cedar Rapids, Kennedy

1
Dubuque Hempstead
2
Prairie
3
Dubuque Senior
4
Cedar Falls
5
Cedar Rapids Kennedy
6
Muscatine
7
Cedar Rapids Washington
8
Cedar Rapids Jefferson
9
Waterloo East
-
Burlington
10/20 · 4:00 PM Seminole Valley Park
Wednesday, Oct 20
BOYS CROSS COUNTRY

4A SQM - Cedar Rapids, Kennedy

1
Dubuque Hempstead
2
Cedar Falls
3
Prairie
4
Cedar Rapids Kennedy
5
Dubuque Senior
6
Cedar Rapids Jefferson
7
Waterloo West
8
Cedar Rapids Washington
9
Muscatine
10
Burlington
-
Waterloo East
10/20 · 4:00 PM Seminole Valley Park
Thursday, Oct 21
VOLLEYBALL

Class 4A - Region 8 Semifinal

3
North Scott
Varsity (29-4)
0
Burlington
Varsity (6-29)
final
T
N SC 3
BURL 0
North Scott High School
Thursday, Oct 21
VOLLEYBALL

Class 4A - Region 3 Semifinal

3
Oskaloosa
Varsity (30-4)
0
Fairfield
Varsity (13-20)
final
T
OSK 3
FFLD 0
Oskaloosa High School
Friday, Oct 22
FOOTBALL
Keokuk
Freshman (0-1)
Solon
Freshman (0-1)
5:00 PM
10/22
Solon CSD Spartan Stadium
Friday, Oct 22
FOOTBALL

Senior Night

20
West Burlington
Varsity (0-9)
34
Washington
Varsity (4-5)
final
T
WBR 0 0 0 0 20
WSH 0 0 0 0 34
West Burlington High School
Friday, Oct 22
FOOTBALL
24
Fort Madison
Varsity (6-3)
26
Burlington
Varsity (7-2)
final
T
FT M 0 0 0 0 24
BURL 0 0 0 0 26
Bracewell Stadium
Friday, Oct 22
FOOTBALL
55
North Scott
Varsity (9-0)
0
Mount Pleasant
Varsity (1-8)
final
T
N SC 0 0 0 0 55
MT P 0 0 0 0 0
Mt. Pleasant - Mapleleaf Athletic Complex
Friday, Oct 22
FOOTBALL

Senior Night

14
Fairfield
Varsity (5-4)
42
Grinnell
Varsity (6-3)
final
T
FFLD 0 0 0 0 14
GRNL 0 0 0 0 42
Grinnell Community Senior High School
Friday, Oct 22
FOOTBALL

Senior Night

6
Keokuk
Varsity (2-7)
63
Solon
Varsity (9-0)
final
T
KEOK 0 0 0 0 6
SLN 0 0 0 0 63
Solon CSD Spartan Stadium
Monday, Oct 25
GIRLS SWIMMING

Fairfield Dual

Ottumwa
Varsity (11-20)
Fairfield
Varsity (7-21)
5:00 PM
10/25
Fairfield
Monday, Oct 25
GIRLS SWIMMING

Postponed: Postponed: Senior Night

Centerville
Varsity (0-14)
Keokuk
Varsity (5-31)
6:00 PM
10/25
Hoerner YMCA
Tuesday, Oct 26
VOLLEYBALL

Regional Finals

(0-0)
Fairfield
(13-20)
7:00 PM
10/26
TBD
Thursday, Oct 28
GIRLS SWIMMING Varsity

Fairfield Triangular

Fairfield
Oskaloosa
Keokuk
10/28 · 5:00 PM Fairfield High School
Saturday, Oct 30
GIRLS SWIMMING

Muscatine JV Invite

Muscatine
Bettendorf
Burlington
Clinton
Pleasant Valley
Davenport Central
Davenport North
Davenport West
10/30 · 10:00 AM Muscatine High School