Little Hawkeye

Monday, May 9
BOYS TENNIS

Districts

1
Boone
2
Grinnell
3
North Polk
4
Newton
5
South Tama
6
Webster City
6
Iowa Falls-Alden
6
South Hardin
5/9 · 8:00 AM CT Boone - McHose Park
Monday, May 9
BOYS SPRING GOLF Varsity

LHC Meet

1
Indianola
2
Pella
3
Norwalk
4
Dallas Center-Grimes
5
Newton
6
Pella Christian
7
Grinnell
8
Oskaloosa
5/9 · 9:00 AM CT Willow Creek Golf Course
Monday, May 9
GIRLS GOLF Varsity

LHC Meet

1
Newton
2
Dallas Center-Grimes
3
Indianola
4
Pella
5
Norwalk
6
Oskaloosa
7
Grinnell
5/9 · 9:00 AM CT Pella Golf & Country Club
Monday, May 9
GIRLS TENNIS
1
Oskaloosa
Varsity (5-5)
10
Norwalk
Varsity (7-2)
4:15 PM CT
5/9
Oskaloosa High School
Monday, May 9
BOYS TRACK & FIELD

2022 L-S Hawks Last Chance Meet

1
West Marshall
2
Lynnville-Sully
3
East Marshall
4
Albia
5
Pella
6
Pekin
7
Colfax-Mingo
8
GMG
5/9 · 4:15 PM CT Lynnville-Sully High School
Monday, May 9
BOYS TRACK & FIELD 7th Grade

LHC MS Boys Meet

Dallas Center-Grimes
Oskaloosa
Newton
Grinnell
Norwalk
Indianola
Pella
Pella Christian
5/9 · 4:30 PM CT Oskaloosa - Lacey Sports Complex
Monday, May 9
BOYS TRACK & FIELD Varsity

Pella Dutch Coed

1
Pella
2
Norwalk
3
Pella Christian
4
Newton
5
Oskaloosa
6
PCM
7
Grinnell
8
Knoxville
5/9 · 4:30 PM CT Pella High School
Monday, May 9
BOYS TRACK & FIELD 8th Grade

LHC MS Boys Meet

Dallas Center-Grimes
Oskaloosa
Newton
Grinnell
Norwalk
Indianola
Pella
Pella Christian
5/9 · 4:30 PM CT Oskaloosa - Lacey Sports Complex
Monday, May 9
GIRLS TRACK & FIELD Varsity

Pella Dutch Invitational

1
Pella Christian
2
Knoxville
3
Pella
3
Grinnell
3
Newton
3
Oskaloosa
3
PCM
3
Pella
3
Colfax-Mingo
5/9 · 4:45 PM CT Pella High School
Monday, May 9
GIRLS SOCCER

Senior Night

3
Pella Christian
Varsity (5-5)
2
Central Iowa United
Varsity (3-8)
final
T
PELC 0 0 3
C-M 0 0 2
West Marshall High School
Monday, May 9
BOYS SOCCER
1
Chariton
Varsity (6-6)
2
Pella Christian
Varsity (6-6)
final
T
CHAR 0 0 1
PELC 0 0 2
Pella Christian High School
Monday, May 9
GIRLS SOCCER
0
Centerville
Varsity (8-6)
5
Newton
Varsity (8-4)
final
T
CV 0 0 0
NWT 0 0 5
H. A. Lynn Stadium
Monday, May 9
BOYS SOCCER
1
Norwalk
Junior Varsity 2 (4-5)
3
Urbandale
Junior Varsity 2 (1-0)
final
T
NWLK 0 0 1
URB 0 0 3
Urbandale High School
Monday, May 9
GIRLS SOCCER L2
4
Pella Christian
Junior Varsity (2-3-1)
0
Collins-Maxwell
Junior Varsity (0-4)
final
T
PELC 0 0 4
C-M 0 0 0
West Marshall High School
Monday, May 9
BOYS SOCCER
1
Norwalk
Junior Varsity (6-4-2)
2
Urbandale
Junior Varsity (1-0)
final
T
NWLK 0 0 1
URB 0 0 2
Urbandale High School
Monday, May 9
BOYS SOCCER
Chariton
Level 2 (0-1)
Pella Christian
Level 2 (2-3)
7:15 PM CT
5/9
Pella Christian High School
Tuesday, May 10
GIRLS GOLF

Corky Nydle Invitational

1
Pleasant Valley
2
Indianola
3
Keokuk
4
Oskaloosa
5
Ottumwa
-
Washington
-
Des Moines Lincoln
5/10 · 12:00 PM CT Ottumwa Golf and Social Club
Tuesday, May 10
GIRLS TRACK & FIELD 8th Grade

Little Hawkeye Conference Meet

Dallas Center-Grimes
Oskaloosa
Grinnell
Norwalk
Pella Christian
Pella
Indianola
Newton
5/10 · 4:30 PM CT H. A. Lynn Stadium
Tuesday, May 10
GIRLS TRACK & FIELD 7th Grade

Little Hawkeye Conference Meet

Dallas Center-Grimes
Oskaloosa
Grinnell
Norwalk
Pella
Indianola
Newton
Indianola
5/10 · 4:30 PM CT H. A. Lynn Stadium
Tuesday, May 10
BOYS SOCCER
0
Dallas Center-Grimes
Junior Varsity 2 (0-2-1)
2
Norwalk
Junior Varsity 2 (5-5)
final
T
DCG 0 0 0
NWLK 0 0 2
Norwalk Warrior Stadium
Tuesday, May 10
GIRLS SOCCER
1
Newton
Junior Varsity (1-1-1)
2
Indianola
Junior Varsity (5-3-2)
final
T
NWT 0 0 1
IDLA 0 0 2
Indianola Stadium
Tuesday, May 10
BOYS SOCCER
4
Oskaloosa
Varsity (8-6)
3
Pella Christian
Varsity (6-7)
final
T
OSK 0 0 4
PELC 0 0 3
Pella Christian High School
Tuesday, May 10
BOYS SOCCER
Grinnell
(0-3)
Pella
(2-2)
5:30 PM CT
5/10
Pella High School
Tuesday, May 10
GIRLS SOCCER
Norwalk
Junior Varsity (2-1)
Dallas Center-Grimes
Junior Varsity (1-0-1)
5:30 PM CT
5/10
Johnston Middle School
Tuesday, May 10
GIRLS SOCCER

Senior Night

4
Pella
Varsity (8-6)
0
Grinnell
Varsity (4-7)
final
T
PEL 0 0 4
GRNL 0 0 0
Grinnell High School
Tuesday, May 10
GIRLS SOCCER
11
Pella Christian
Varsity (6-5)
1
Oskaloosa
Varsity (0-11)
final
T
PELC 0 0 11
OSK 0 0 1
Oskaloosa - Lacey Sports Complex
Tuesday, May 10
BOYS SOCCER
2
Dallas Center-Grimes
Junior Varsity (5-0)
0
Norwalk
Junior Varsity (6-5-2)
final
T
DCG 0 0 2
NWLK 0 0 0
Norwalk Warrior Stadium
Tuesday, May 10
BASEBALL

Scrimmage

Pella Christian
Varsity (0-0)
Cardinal
Varsity (0-0)
6:00 PM CT
5/10
Pella Christian High School
Tuesday, May 10
BOYS SOCCER
0
Grinnell
Varsity (2-9)
5
Pella
Varsity (13-2)
final
T
GRNL 0 0 0
PEL 0 0 5
Pella High School
Tuesday, May 10
GIRLS SOCCER
1
Norwalk
Varsity (12-2)
2
Dallas Center-Grimes
Varsity (15-0)
final
T
NWLK 0 0 1
DCG 0 0 2
Johnston Middle School
Tuesday, May 10
GIRLS SOCCER
2
Newton
Varsity (9-4)
1
Indianola
Varsity (4-11)
final
T
NWT 0 0 2
IDLA 0 0 1
Indianola Stadium
Tuesday, May 10
BOYS SOCCER
Oskaloosa
Junior Varsity (1-3)
Pella Christian
Junior Varsity (2-3)
7:15 PM CT
5/10
Pella Christian High School
Tuesday, May 10
BOYS SOCCER
0
Dallas Center-Grimes
Varsity (12-3)
1
Norwalk
Varsity (7-8)
final
T
DCG 0 0 0
NWLK 0 0 1
Norwalk Warrior Stadium
Wednesday, May 11
BOYS SPRING GOLF Varsity

Class 3A Sectional

1
Pella
2
Williamsburg
3
West Liberty
4
Oskaloosa
5
Davis County
6
Grinnell
7
Centerville
8
South Tama
5/11 · 9:00 AM CT Edmundson Golf Course
Wednesday, May 11
GIRLS TENNIS Varsity

Singles/Doubles Regional (Region 8)

Pella
Pella Christian
Newton
Albia
Davis County
Nevada
Saydel
Oskaloosa
Knoxville
5/11 · 9:00 AM CT Pella Christian High School
Wednesday, May 11
GIRLS TENNIS

Individual Regionals

-
South Tama
-
Mount Vernon
-
Grinnell
-
Xavier
-
Central DeWitt
-
Maquoketa
-
Marion
-
Union Community
-
Camanche
5/11 · 9:00 AM CT Xavier High School
Wednesday, May 11
BOYS SPRING GOLF

IAHSAA Sectional Golf Tournament

1
Albia
2
Pella Christian
3
PCM
4
Van Buren County
5
Chariton
6
Pleasantville
7
Eddyville-Blakesburg-Fremont
8
Central Lee
5/11 · 10:00 AM CT Gateway Recreation
Wednesday, May 11
BOYS SPRING GOLF

Sectional Meet

1
Gilbert
2
ADM
3
Dallas Center-Grimes
4
Ballard
5
North Polk
6
Nevada
7
Iowa Falls-Alden
8
Boone
5/11 · 10:00 AM CT Ballard Golf & Country Club
Wednesday, May 11
BOYS SPRING GOLF

Knoxville 3A Sectional

1
Knoxville
2
Winterset
3
Newton
4
Clarke
5
Bondurant-Farrar
6
Carlisle
7
Creston
8
Saydel
5/11 · 10:00 AM CT Pine Knolls Golf Club
Wednesday, May 11
GIRLS TENNIS

Individual Regionals

1
Valley
2
Waukee Northwest
2
Council Bluffs Jefferson
2
Ankeny Centennial
2
Indianola
5/11 · 9:00 PM CT Valley Southwoods Freshman High School
Thursday, May 12
GIRLS GOLF

Turk Bowman Invite

1
Marshalltown
2
Clear Lake
3
Ames
4
Dallas Center-Grimes
5
Ankeny
6
Nevada
7
Indianola
8
Waukee
9
Ottumwa
10
Mason City
Plus 2 more
5/12 · 10:00 AM CT Veenker Memorial Golf Course
Thursday, May 12
GIRLS GOLF
Valley
(0-0)
Dallas Center-Grimes
(2-0)
2:00 PM CT
5/12
Beaver Creek Golf Club Public Course
Thursday, May 12
GIRLS GOLF Varsity

Newton Meet

1
Newton
2
Pella
3
Oskaloosa
4
Grinnell
5
Norwalk
6
PCM
5/12 · 3:00 PM CT Westwood Golf Course
Thursday, May 12
GIRLS TRACK & FIELD

2A - 6 - PCM

1
Williamsburg
2
West Marshall
3
Roland-Story
4
South Hamilton
5
Colfax-Mingo
6
PCM
7
East Marshall
8
Interstate 35
9
Des Moines Christian
10
Pleasantville
Plus 2 more
5/12 · 4:00 PM CT PCM High School
Thursday, May 12
GIRLS TRACK & FIELD

3A - 1 - ADM

-
ADM
-
Ballard
-
Boone
-
Clarke
-
Dallas Center-Grimes
-
Perry
-
Saydel
-
Winterset
5/12 · 4:00 PM CT ADM High School
Thursday, May 12
GIRLS TRACK & FIELD

3A - 3 - Bondurant-Farrar

Bondurant-Farrar
Carlisle
Grinnell
Knoxville
Newton
Oskaloosa
Pella
South Tama
5/12 · 4:00 PM CT Bondurant-Farrar High School
Thursday, May 12
GIRLS TRACK & FIELD

4A - 4 - Johnston

1
Dowling Catholic
2
Ankeny
3
Norwalk
4
Johnston
5
Des Moines Roosevelt
6
Des Moines Hoover
7
Des Moines East
8
Des Moines Lincoln
5/12 · 4:00 PM CT Johnston High School
Thursday, May 12
GIRLS TRACK & FIELD

4A - 6 - Waukee Northwest

1
Des Moines North
2
Council Bluffs Jefferson
2
Council Bluffs Lincoln
2
Indianola
2
Urbandale
2
Valley
2
Waukee
2
Waukee Northwest
5/12 · 4:00 PM CT Northwest High School
Thursday, May 12
BOYS TRACK & FIELD

4A-4 State Qualifying Meet

-
Ankeny
-
Des Moines East
-
Des Moines Hoover
-
Des Moines Lincoln
-
Des Moines Roosevelt
-
Dowling Catholic
-
Johnston
-
Norwalk
5/12 · 4:00 PM CT Johnston High School
Thursday, May 12
BOYS TRACK & FIELD

4A-6 State Qualifying Meet

-
Council Bluffs Jefferson
-
Council Bluffs Lincoln
-
Des Moines North
-
Indianola
-
Urbandale
-
Valley
-
Waukee
-
Waukee Northwest
5/12 · 4:00 PM CT Northwest High School Stadium
Thursday, May 12
BOYS TRACK & FIELD

3A-1 State Qualifying Meet

1
Dallas Center-Grimes
2
ADM
3
Winterset
4
Boone
5
Clarke
6
Ballard
7
Saydel
8
Perry
5/12 · 4:00 PM CT ADM High School
Thursday, May 12
BOYS TRACK & FIELD

3A-3 State Qualifying Meet

1
Pella
2
Newton
3
Carlisle
4
Grinnell
5
South Tama
6
Bondurant-Farrar
7
Oskaloosa
8
Knoxville
5/12 · 4:00 PM CT Bondurant-Farrar High School
Thursday, May 12
BOYS TRACK & FIELD

2A-6 State Qualifying Meet

1
Des Moines Christian
2
Pella Christian
3
Williamsburg
4
Roland-Story
5
Interstate 35
6
PCM
7
Pleasantville
8
West Marshall
9
South Hamilton
10
East Marshall
Plus 2 more
5/12 · 4:00 PM CT PCM High School
Thursday, May 12
GIRLS SOCCER L4
Dallas Center-Grimes
Junior Varsity 2 (3-0)
Ankeny Centennial
Junior Varsity 2 (0-0)
4:45 PM CT
5/12
Ankeny Centennial High School
Thursday, May 12
GIRLS SOCCER
2
Dallas Center-Grimes
Junior Varsity 2 (3-0)
0
Ankeny Centennial
Junior Varsity 2 (4-5-3)
final
T
DCG 0 0 2
A CEN 0 0 0
Ankeny Centennial High School
Thursday, May 12
BOYS SOCCER L2
Nevada
Junior Varsity (2-0)
Grinnell
Junior Varsity (0-3)
5:30 PM CT
5/12
Ahrens Park Soccer Fields
Thursday, May 12
BOYS SOCCER

Varsity first, JV to follow

6
Nevada
Varsity (12-6)
1
Grinnell
Varsity (2-10)
final
T
NVD 0 0 6
GRNL 0 0 1
Grinnell Community Senior High School
Thursday, May 12
GIRLS SOCCER

No JV Contest

Oskaloosa
Varsity (0-11)
South Tama
Varsity (2-11)
5:30 PM CT
5/12
South Tama High School
Thursday, May 12
BOYS SOCCER
Dallas Center-Grimes
Junior Varsity 2 (0-2-1)
Ankeny Centennial
Junior Varsity 2 (1-0)
6:00 PM CT
5/12
Ankeny Centennial High School
Thursday, May 12
BOYS SOCCER
2
Ottumwa
Varsity (4-10)
3
Indianola
Varsity (6-10)
final
T
OTM 0 0 2
IDLA 0 0 3
Indianola High School
Friday, May 13
GIRLS GOLF

Quad

Pleasantville
Carlisle
Knoxville
Pella
5/13 · 4:00 PM CT Pleasantville Golf & Country
Friday, May 13
GIRLS SOCCER
0
Lewis Central
Varsity (13-4)
3
Norwalk
Varsity (13-2)
final
T
LW C 0 0 0
NWLK 0 0 3
Norwalk Warrior Stadium
Friday, May 13
GIRLS SOCCER
1
Pella Christian
Varsity (6-6)
4
Van Meter
Varsity (8-5)
final
T
PELC 0 0 1
VMR 0 0 4
Van Meter School
Friday, May 13
GIRLS SOCCER

Senior Night

Dallas Center-Grimes
Junior Varsity 2 (3-0)
Gilbert
Junior Varsity 2 (2-1-1)
4:30 PM CT
5/13
Gilbert High School
Friday, May 13
BOYS SOCCER
3
Oskaloosa
Varsity (9-6)
1
Fairfield
Varsity (5-8)
final
T
OSK 0 0 3
FFLD 0 0 1
Fairfield High School
Friday, May 13
GIRLS SOCCER
3
Fairfield
Varsity (1-13)
1
Oskaloosa
Varsity (0-12)
final
T
FFLD 0 0 3
OSK 0 0 1
Oskaloosa - Lacey Sports Complex
Friday, May 13
BOYS SOCCER

Senior Night; Varsity first, JV to follow

1
Boone
Varsity (2-11)
5
Grinnell
Varsity (3-10)
final
T
BN 0 0 1
GRNL 0 0 5
Grinnell Community Senior High School
Friday, May 13
BOYS SOCCER
Knoxville
Level 2 (1-1)
Pella
Level 2 (2-2)
5:30 PM CT
5/13
Pella High School
Friday, May 13
GIRLS SOCCER
Indianola
Junior Varsity (5-3-2)
Perry
Junior Varsity (0-2)
5:30 PM CT
5/13
Perry High School
Friday, May 13
GIRLS SOCCER
3
Newton
Varsity (10-4)
2
Knoxville
Varsity (8-7)
final
T
NWT 0 0 3
KNXV 0 0 2
Randy Wilson Track
Friday, May 13
GIRLS SOCCER

Senior Night

Dallas Center-Grimes
Junior Varsity (1-0-1)
Gilbert
Junior Varsity (5-0-4)
5:45 PM CT
5/13
Gilbert High School
Friday, May 13
BASEBALL

Scrimmage

Cardinal
Varsity (0-0)
Oskaloosa
Varsity (0-0)
6:00 PM CT
5/13
Oskaloosa High School
Friday, May 13
BOYS SOCCER
1
Pella Christian
Varsity (6-8)
3
Van Meter
Varsity (9-6)
final
T
PELC 0 0 1
VMR 0 0 3
Van Meter School
Friday, May 13
BOYS SOCCER

Senior Night

Knoxville
Varsity (7-7)
Pella
Varsity (13-2)
7:00 PM CT
5/13
Pella High School
Friday, May 13
GIRLS SOCCER
1
Waverly-Shell Rock
Varsity (14-1)
0
Norwalk
Varsity (13-3)
final
T
WSR 0 0 1
NWLK 0 0 0
Norwalk Warrior Stadium
Friday, May 13
GIRLS SOCCER
7
Indianola
Varsity (5-11)
1
Perry
Varsity (2-13)
final
T
IDLA 0 0 7
PRY 0 0 1
Perry High School
Saturday, May 14
BOYS SOCCER
Ankeny
Level 3 (0-0)
Dallas Center-Grimes
Level 3 (0-2-1)
8:30 AM CT
5/14
Ankeny High School
Saturday, May 14
GIRLS TENNIS

Class 1A - Region 4 First Round

5
Pella
Varsity (10-0)
0
North Polk
Varsity (1-8)
9:00 AM CT
5/14
Saydel High School
Saturday, May 14
GIRLS TENNIS

Class 1A - Region 4 First Round

5
Pella Christian
Varsity (5-4)
4
Oskaloosa
Varsity (5-6)
9:00 AM CT
5/14
Pella Christian High School
Saturday, May 14
GIRLS TENNIS

Class 1A - Region 2 First Round

5
Newton
Varsity (3-7)
3
Knoxville
Varsity (4-5)
9:00 AM CT
5/14
Knoxville High School
Saturday, May 14
GIRLS TENNIS

Class 1A - Region 1 Play-in Round

2
Iowa Falls-Alden
Varsity (7-4)
5
Grinnell
Varsity (3-5)
9:00 AM CT
5/14
Grinnell Community Senior High School
Saturday, May 14
GIRLS SOCCER
3
Dallas Center-Grimes
Varsity (16-0)
1
Gilbert
Varsity (5-8)
final
T
DCG 0 0 3
GLBT 0 0 1
Gilbert High School
Saturday, May 14
GIRLS SOCCER

Tournament

2
Winterset/Earlham
Varsity (7-7)
0
Grinnell
Varsity (4-8)
final
T
WNT 0 0 2
GRNL 0 0 0
Nevada High School
Saturday, May 14
BOYS SOCCER
0
Fort Madison
Level 2 (0-2)
2
Newton
Level 2 (10-2-1)
final
T
FT M 0 0 0
NWT 0 0 2
H. A. Lynn Stadium
Saturday, May 14
GIRLS SOCCER

Tournament

0
Grinnell
Varsity (4-9)
3
Nevada
Varsity (9-6)
final
T
GRNL 0 0 0
NVD 0 0 3
Nevada High School
Saturday, May 14
BOYS SOCCER
0
Fort Madison
Varsity (11-5)
3
Newton
Varsity (10-5)
final
T
FT M 0 0 0
NWT 0 0 3
H. A. Lynn Stadium
Saturday, May 14
GIRLS TENNIS

Class 1A - Region 4 Semifinal

5
Pella
Varsity (11-0)
0
Saydel
Varsity (5-5)
1:00 PM CT
5/14
Saydel High School
Saturday, May 14
GIRLS TENNIS

Class 1A - Region 1 First Round

0
St. Edmond
Varsity (2-5)
5
Grinnell
Varsity (4-5)
1:00 PM CT
5/14
Grinnell Community Senior High School
Saturday, May 14
GIRLS TENNIS

Class 1A - Region 1 First Round

St. Edmond
Varsity (2-5)
Grinnell
Varsity (4-5)
1:00 PM CT
5/14
Grinnell Community Senior High School
Saturday, May 14
GIRLS TENNIS

Class 1A - Region 4 Semifinal

5
Pella Christian
Varsity (6-4)
0
Albia
Varsity (8-5)
1:00 PM CT
5/14
Pella Christian High School
Saturday, May 14
GIRLS TENNIS

Class 1A - Region 2 Semifinal

5
Clarke
Varsity (12-0)
3
Newton
Varsity (3-8)
1:00 PM CT
5/14
Knoxville High School
Monday, May 16
GIRLS GOLF

Southeast Polk Invitational

Dallas Center-Grimes
Southeast Polk
Ankeny
Atlantic
Des Moines East
Dowling Catholic
Indianola
Des Moines Roosevelt
Urbandale
Valley
Plus 1 more
5/16 · 9:00 AM CT Copper Creek Golf Club & Events Center
Monday, May 16
BOYS SPRING GOLF Varsity

Class 3A District Meet

Pella
Williamsburg
Knoxville
Winterset
Newton
5/16 · 10:00 AM CT Bos Landen Golf Course
Monday, May 16
BOYS SPRING GOLF

Boys District Golf

Aplington-Parkersburg
Albia
Des Moines Christian
Hudson
Pella Christian
Union Community
Van Meter
West Marshall
5/16 · 10:00 AM CT Lincoln Valley Golf
Monday, May 16
BOYS SPRING GOLF

3A District Golf

North Polk
Dallas Center-Grimes
Gilbert
ADM
Charles City
Hampton-Dumont-CAL
Oelwein
Waverly-Shell Rock
Independence
5/16 · 10:00 AM CT Oneota Golf & Country Club
Monday, May 16
GIRLS GOLF

Ballard Invitational

Ballard
ADM
Bondurant-Farrar
Clear Lake
Indianola
North Polk
5/16 · 12:00 PM CT Ballard Golf & Country Club
Monday, May 16
GIRLS GOLF

STC Invite

South Tama
Benton
Grinnell
Independence
Nevada
Vinton-Shellsburg
5/16 · 2:00 PM CT Tama Toledo Country Club
Monday, May 16
GIRLS GOLF

Valley Meet

Dallas Center-Grimes
Valley
Ankeny
Ankeny Centennial
Des Moines East
Des Moines Roosevelt
Johnston
Sioux City East
Southeast Polk
Waukee
5/16 · 2:00 PM CT Willow Creek Golf Course
Monday, May 16
GIRLS GOLF

Winterset Triangular

Winterset
Dallas Center-Grimes
Perry
5/16 · 4:00 PM CT Lakeview Country Club
Monday, May 16
BOYS SOCCER
Pella
Varsity (13-2)
Pella Christian
Varsity (6-8)
4:45 PM CT
5/16
Pella Christian High School
Monday, May 16
GIRLS SOCCER
Pella Christian
Varsity (6-6)
Pella
Varsity (8-6)
4:45 PM CT
5/16
Pella High School
Monday, May 16
BASEBALL

Game 1 of DH

Dallas Center-Grimes
Freshman (0-0)
Urbandale
Freshman (0-0)
5:00 PM CT
5/16
Urbandale High School
Monday, May 16
BASEBALL
Pella
Junior Varsity (0-0)
PCM
Junior Varsity (0-0)
5:15 PM CT
5/16
Prairie City Middle School
Monday, May 16
BOYS SOCCER
Indianola
(0-3-1)
Norwalk
(6-5-2)
5:30 PM CT
5/16
Indianola Stadium
Monday, May 16
GIRLS SOCCER

Band Concert -- Did Not Play

Pella Christian
Junior Varsity (2-3-1)
Pella
Junior Varsity (0-0-1)
5:30 PM CT
5/16
Pella High School
Monday, May 16
BASEBALL

JV/Varsity

Albia
Varsity (0-0)
Oskaloosa
Varsity (0-0)
5:30 PM CT
5/16
Oskaloosa High School
Monday, May 16
BASEBALL
Norwalk
Junior Varsity (0-0)
Urbandale
Junior Varsity (0-0)
5:30 PM CT
5/16
Norwalk Middle School
Monday, May 16
BOYS SOCCER
Indianola
Varsity (6-10)
Norwalk
Varsity (7-8)
7:00 PM CT
5/16
Indianola Stadium
Monday, May 16
BASEBALL

JV/V

Urbandale
Varsity (0-0)
Norwalk
Varsity (0-0)
7:00 PM CT
5/16
Norwalk Middle School
Monday, May 16
BASEBALL

Game 2 of DH

Dallas Center-Grimes
Freshman (0-0)
Urbandale
Freshman (0-0)
7:00 PM CT
5/16
Urbandale High School
Monday, May 16
BASEBALL
Dallas Center-Grimes
Varsity (0-0)
Ballard
Varsity (0-0)
7:30 PM CT
5/16
Nite Hawk Baseball Diamond
Monday, May 16
BASEBALL
Grinnell
Varsity (0-0)
Fairfield
Varsity (0-0)
7:30 PM CT
5/16
Fairfield Middle School
Monday, May 16
BASEBALL
PCM
Varsity (0-0)
Pella
Varsity (0-0)
7:30 PM CT
5/16
Prairie City Middle School
Monday, May 16
BASEBALL
Indianola
Varsity (0-0)
Knoxville
Varsity (0-0)
7:30 PM CT
5/16
Knoxville High School
Monday, May 16
BASEBALL

JV @ 5:30, Varsity @ 7:30

Newton
Varsity (0-0)
Saydel
Varsity (0-0)
7:30 PM CT
5/16
Saydel High School
Tuesday, May 17
GIRLS TENNIS

Class 2A - Region 2

Norwalk
Varsity (7-2)
Waukee Northwest
Varsity (7-6)
9:00 AM CT
5/17
Dowling Catholic High School
Tuesday, May 17
GIRLS TENNIS

Class 2A - Region 1 Semifinal

Indianola
Varsity (8-5)
Des Moines Roosevelt
Varsity (5-7)
9:00 AM CT
5/17
Valley Southwoods Freshman High School
Tuesday, May 17
GIRLS TENNIS

Class 1A - Region 1 Semifinal

Grinnell
Varsity (4-5)
Columbus Catholic
Varsity (20-3)
1:00 PM CT
5/17
Byrnes Park Tennis Center
Tuesday, May 17
GIRLS TENNIS

Class 1A - Region 4 Championship

Pella Christian
Varsity (6-4)
Pella
Varsity (11-0)
1:00 PM CT
5/17
Pella Christian High School
Tuesday, May 17
BOYS SOCCER

Varsity first, JV to follow

Oskaloosa
Varsity (9-6)
Grinnell
Varsity (3-10)
5:00 PM CT
5/17
Ahrens Park Soccer Fields
Tuesday, May 17
GIRLS SOCCER
Oskaloosa
Varsity (0-12)
Des Moines North
Varsity (1-12)
5:00 PM CT
5/17
North High School
Tuesday, May 17
BASEBALL

Game 1 of DH

Urbandale
Varsity (0-0)
Dallas Center-Grimes
Varsity (0-0)
5:00 PM CT
5/17
DCG HS BB/SB Field
Tuesday, May 17
BASEBALL

Game 1 of DH

Dallas Center-Grimes
Sophomore (0-0)
Urbandale
Sophomore (0-0)
5:00 PM CT
5/17
Urbandale High School
Tuesday, May 17
BASEBALL
Des Moines Lincoln
Varsity (0-0)
Indianola
Varsity (0-0)
5:00 PM CT
5/17
Indianola High School
Tuesday, May 17
BOYS SOCCER
Newton
Junior Varsity (10-2-1)
Dallas Center-Grimes
Junior Varsity (5-0)
5:30 PM CT
5/17
Johnston Middle School
Tuesday, May 17
GIRLS SOCCER
Dallas Center-Grimes
Junior Varsity (1-0-1)
Newton
Junior Varsity (1-1-1)
5:30 PM CT
5/17
Newton High School
Tuesday, May 17
GIRLS SOCCER
Indianola
(5-3-2)
Norwalk
(2-1)
5:30 PM CT
5/17
Norwalk Warrior Stadium
Tuesday, May 17
BASEBALL

JV/Varsity

Oskaloosa
Junior Varsity (0-0)
Fairfield
Junior Varsity (0-0)
5:30 PM CT
5/17
Fairfield Middle School
Tuesday, May 17
BASEBALL
Pella
Junior Varsity (0-0)
Bondurant-Farrar
Junior Varsity (0-0)
5:30 PM CT
5/17
Bondurant-Farrar Middle School
Tuesday, May 17
GIRLS SOCCER
Indianola
Varsity (5-11)
Norwalk
Varsity (13-3)
7:00 PM CT
5/17
Norwalk Warrior Stadium
Tuesday, May 17
BASEBALL
Norwalk
Varsity (0-0)
Waukee
Varsity (0-0)
7:00 PM CT
5/17
Waukee Softball/Baseball Complex
Tuesday, May 17
BASEBALL

Game 2 of DH

Urbandale
Varsity (0-0)