Lakes

Monday, Oct 18
FOOTBALL
8
Western Christian
Freshman (4-4)
40
Spirit Lake
Freshman (2-0)
final
T
WCH 0 0 0 0 8
SPL 0 0 0 0 40
Spirit Lake High School
Monday, Oct 18
FOOTBALL
8
Spencer
Junior Varsity (1-1-1)
0
LeMars
Junior Varsity (7-1)
final
T
SPN 0 0 0 0 8
LMR 0 0 0 0 0
Le Mars Community High School
Monday, Oct 18
FOOTBALL
6
Spirit Lake
Junior Varsity (1-1)
30
Western Christian
Junior Varsity (4-3-1)
final
T
SPL 0 0 0 0 6
WCH 0 0 0 0 30
Spirit Lake High School
Monday, Oct 18
VOLLEYBALL

Class 3A - Region 2 Quarterfinal

0
Estherville Lincoln Central
Varsity (20-19)
3
Spirit Lake
Varsity (24-16)
final
T
ELC 0
SPL 3
Spirit Lake High School
Monday, Oct 18
VOLLEYBALL

Class 3A - Region 1 Quarterfinal

3
Cherokee Washington
Varsity (23-11)
2
West Lyon
Varsity (19-8)
final
T
CWSH 3
WLN 2
West Lyon Community School
Tuesday, Oct 19
GIRLS SWIMMING L0

Spencer V Sioux City Metro

0
(0-0)
0
(0-0)
6:30 PM
10/19
Spencer Family YMCA, 11th Avenue West, Spencer, IA
Tuesday, Oct 19
VOLLEYBALL

Class 4A - Region 6 First Round

0
Storm Lake
Varsity (4-24)
3
Spencer
Varsity (21-12)
final
T
STL 0
SPN 3
Spencer Senior High School
Wednesday, Oct 20
GIRLS CROSS COUNTRY

3A SQM - LeMars

1
Glenwood
2
Spencer
3
MOC-Floyd Valley
4
Bishop Heelan
5
Sioux Center
6
Sergeant Bluff-Luton
7
Spirit Lake
8
Algona
9
Humboldt
10
LeMars
11
Denison-Schleswig
12
Boyden-Hull/Rock Valley
13
Storm Lake
10/20 · 4:00 PM Prairie Rose Golf Club
Wednesday, Oct 20
BOYS CROSS COUNTRY

3A SQM - LeMars

1
Glenwood
2
MOC-Floyd Valley
3
Sioux Center
4
Sergeant Bluff-Luton
5
Spencer
6
Storm Lake
7
Bishop Heelan
8
Humboldt
9
Algona
10
LeMars
11
Denison-Schleswig
12
Boyden-Hull/Rock Valley
10/20 · 4:00 PM Prairie Rose Golf Club
Wednesday, Oct 20
VOLLEYBALL

Class 3A - Region 2 Semifinal

1
Spirit Lake
Varsity (24-17)
3
Sheldon
Varsity (26-5)
final
T
SPL 1
SHD 3
Sheldon High School
Wednesday, Oct 20
VOLLEYBALL

Class 3A - Region 1 Semifinal

1
Cherokee Washington
Varsity (23-12)
3
Sioux Center
Varsity (25-8)
final
T
CWSH 1
SCR 3
Sioux Center High School
Wednesday, Oct 20
VOLLEYBALL

Class 2A - Region 2 Quarterfinal

3
Western Christian
Varsity (36-5)
0
Rock Valley
Varsity (13-15)
final
T
WCH 3
RV 0
Western Christian High School
Thursday, Oct 21
GIRLS CROSS COUNTRY

2A SQM - Unity Christian

1
Cherokee Washington
2
Unity Christian
3
Sibley-Ocheyedan
4
Okoboji
5
George-Little Rock/Central Lyon
6
Woodbury Central
7
Western Christian
8
West Lyon
9
MVAOCOU
10
West Sioux
11
Emmetsburg
12
OABCIG
-
Estherville Lincoln Central
-
Sheldon
10/21 · 4:00 PM Unity Christian High School
Thursday, Oct 21
BOYS CROSS COUNTRY

2A SQM - Unity Christian

1
Okoboji
2
Western Christian
3
Unity Christian
4
Spirit Lake
5
George-Little Rock/Central Lyon
6
Cherokee Washington
7
Sibley-Ocheyedan
8
MVAOCOU
9
Estherville Lincoln Central
10
Sheldon
11
Kingsley-Pierson
12
West Lyon
13
Emmetsburg
14
OABCIG
-
West Sioux
10/21 · 4:00 PM Unity Christian High School
Thursday, Oct 21
VOLLEYBALL

Class 4A - Region 6 Semifinal

2
Spencer
Varsity (21-13)
3
Humboldt
Varsity (29-6)
final
T
SPN 2
HMBT 3
Humboldt High School
Friday, Oct 22
FOOTBALL
14
Westwood
Varsity (4-5)
22
Cherokee Washington
Varsity (4-5)
final
T
WWD 0 0 0 0 14
CWSH 0 0 0 0 22
Cherokee Washington High School
Friday, Oct 22
FOOTBALL
7
Storm Lake
Varsity (0-9)
42
Spencer
Varsity (7-2)
final
T
STL 0 0 0 0 7
SPN 0 0 0 0 42
Spencer Senior High School
Friday, Oct 22
FOOTBALL

2A - First Round

38
Central Lyon
Varsity (6-3)
23
Estherville Lincoln Central
Varsity (5-4)
final
T
C LN 0 0 0 0 38
ELC 0 0 0 0 23
Dick Null Field
Friday, Oct 22
FOOTBALL

1A - First Round

21
Western Christian
Varsity (4-5)
7
Kuemper Catholic
Varsity (4-5)
final
T
WCH 0 0 0 0 21
KPRC 0 0 0 0 7
Western Christian High School
Friday, Oct 22
FOOTBALL

2A - First Round

20
Osage
Varsity (5-4)
46
Spirit Lake
Varsity (7-2)
final
T
OSG 0 0 0 0 20
SPL 0 0 0 0 46
Osage High School
Monday, Oct 25
VOLLEYBALL

Class 2A - Region 2 Semifinal

Hinton
Varsity (20-7)
Western Christian
Varsity (36-5)
7:00 PM
10/25
Western Christian High School
Friday, Oct 29
GIRLS CROSS COUNTRY

3A State Championships

Western Dubuque
Wahlert Catholic
Center Point-Urbana
Ballard
Gilbert
Carlisle
Glenwood
Spencer
MOC-Floyd Valley
Solon
Mount Vernon
Marion
Dallas Center-Grimes
North Polk
Harlan
10/29 · 2:30 PM Lakeside Municipal Golf Course
Friday, Oct 29
FOOTBALL

2A - Second Round

Spirit Lake
Varsity (7-2)
West Lyon
Varsity (7-2)
7:00 PM
10/29
West Lyon Community School