Hawkeye Ten

Monday, May 9
BOYS TENNIS Varsity

Districts

1
Denison-Schleswig
2
Atlantic
3
Kuemper Catholic
4
St. Albert
5
Bishop Heelan
6
Saydel
7
Audubon
8
Harlan Community
5/9 · 12:00 AM CT Denison High School
Monday, May 9
BOYS TENNIS

Districts

1
Ankeny Centennial
2
Lewis Central
3
Waukee
4
Council Bluffs Lincoln
4
Council Bluffs Jefferson
4
Des Moines North
5/9 · 8:00 AM CT Ankeny Centennial High School
Monday, May 9
BOYS SPRING GOLF Varsity

Hawkeye Ten Boys Golf Tournament

1
Kuemper Catholic
2
Lewis Central
3
Glenwood
4
Atlantic
4
Clarinda
6
Harlan Community
7
Denison-Schleswig
8
Creston
9
St. Albert
10
Red Oak
Plus 1 more
5/9 · 9:00 AM CT Red Oak Country Club
Monday, May 9
GIRLS GOLF Varsity

Hawkeye 10

11
Shenandoah
-
Creston
-
Atlantic
-
Clarinda
-
Denison-Schleswig
-
Glenwood
-
Harlan Community
-
Kuemper Catholic
-
Lewis Central
-
Red Oak
Plus 1 more
5/9 · 9:00 AM CT Crestmoor Golf Club
Monday, May 9
GIRLS GOLF Varsity

Hawkeye Ten Girls Golf Tournament

1
Atlantic
2
Denison-Schleswig
-
Clarinda
-
Creston
-
Glenwood
-
Harlan Community
-
Kuemper Catholic
-
Lewis Central
-
Shenandoah
-
St. Albert
Plus 1 more
5/9 · 9:00 AM CT Crestmoor Golf Club
Monday, May 9
BOYS TENNIS
Harlan Community
Varsity (0-25)
Council Bluffs Jefferson
Varsity (2-10-2)
4:00 PM CT
5/9
Thomas Jefferson High School
Monday, May 9
GIRLS TENNIS
9
Lewis Central
Varsity (11-4)
0
Harlan Community
Varsity (2-5-1)
4:00 PM CT
5/9
Harlan High School
Monday, May 9
GIRLS TENNIS
3
Council Bluffs Lincoln
Varsity (17-6)
6
Clarinda
Varsity (10-0)
4:00 PM CT
5/9
Abraham Lincoln High School
Monday, May 9
GIRLS TRACK & FIELD 7th Grade

H-10 MS Girls Meet

1
Glenwood
2
Lewis Central
3
Harlan Community
4
Clarinda
5
Kuemper Catholic
6
Atlantic
7
St. Albert
8
Denison-Schleswig
9
Red Oak
10
Shenandoah
Plus 1 more
5/9 · 4:00 PM CT Atlantic High School
Monday, May 9
GIRLS TRACK & FIELD 8th Grade

H-10 MS Girls Meet

-
Atlantic
-
Clarinda
-
Creston
-
Denison-Schleswig
-
Glenwood
-
Harlan Community
-
Kuemper Catholic
-
Lewis Central
-
Red Oak
-
Shenandoah
Plus 1 more
5/9 · 4:00 PM CT Atlantic High School
Monday, May 9
BOYS TRACK & FIELD

H-10 Cardinal Middle School Relays

-
Clarinda
-
Atlantic
-
Creston
-
Denison-Schleswig
-
Glenwood
-
Harlan Community
-
Kuemper Catholic
-
Lewis Central
-
Red Oak
-
Shenandoah
Plus 1 more
5/9 · 4:15 PM CT Clarinda High School
Monday, May 9
BOYS TRACK & FIELD

H-10 Cardinal Middle School Relays

Clarinda
Atlantic
Creston
Denison-Schleswig
Glenwood
Harlan Community
Kuemper Catholic
Lewis Central
Red Oak
Shenandoah
Plus 1 more
5/9 · 4:15 PM CT Clarinda High School
Monday, May 9
GIRLS TENNIS

Senior Night

1
Council Bluffs Jefferson
Varsity (6-15-1)
8
Glenwood
Varsity (2-8)
4:30 PM CT
5/9
Glenwood Community High School
Monday, May 9
GIRLS TRACK & FIELD

Central Decatur HS Coed Invitational

1
Wayne
2
Central Decatur
3
Clarke
4
Mount Ayr
5
Lenox
6
Creston
7
Centerville
8
Chariton
8
East Union
8
Southeast Warren
5/9 · 4:30 PM CT Central Decatur High School
Monday, May 9
GIRLS TRACK & FIELD

Tri-Center Girls Trojan Relays

1
Treynor
2
Nodaway Valley
3
Riverside
4
Underwood
5
Logan-Magnolia
6
St. Albert
7
Audubon
8
Tri-Center
9
CAM
10
AHSTW
Plus 2 more
5/9 · 4:30 PM CT Tri-Center High School
Monday, May 9
GIRLS TRACK & FIELD

Fremont-Mills Last Chance Meet

1
Shenandoah
2
Fremont-Mills
3
Woodbine
4
Southwest Valley
5
East Mills
6
Stanton
7
Sidney
8
Essex
9
Heartland Christian
10
Iowa School For The Deaf
5/9 · 4:30 PM CT Fremont-Mills High School Carl Stadium
Monday, May 9
BOYS TRACK & FIELD

Fremont-Mills Last Chance Meet

1
Woodbine
2
Shenandoah
3
Fremont-Mills
4
East Mills
5
Stanton
6
Sidney
7
Southwest Valley
8
Heartland Christian
9
Essex
10
Iowa School For The Deaf
5/9 · 4:30 PM CT Fremont-Mills High School Carl Stadium
Monday, May 9
BOYS TRACK & FIELD

Central Decatur HS Coed Invitational

1
Central Decatur
2
Lenox
3
Clarke
4
Chariton
5
Creston
6
Mount Ayr
7
Southeast Warren
8
East Union
9
Wayne
10
Centerville
5/9 · 4:30 PM CT Central Decatur High School
Monday, May 9
BOYS SOCCER
3
St. Albert
Varsity (5-8)
2
Council Bluffs Jefferson
Varsity (2-11)
final
T
STA 0 0 3
CB J 0 0 2
Gale Wickersham Athletic Complex
Monday, May 9
BOYS SOCCER
0
Council Bluffs Lincoln
(0-3-1)
6
Denison-Schleswig
(8-3-1)
final
T
CB L 0 0 0
DSCH 0 0 6
Denison High School
Monday, May 9
GIRLS SOCCER
2
Logan-Magnolia
Varsity (3-12)
4
Harlan Community
Varsity (9-5)
final
T
L-MG 0 0 2
HRLN 0 0 4
Harlan High School
Monday, May 9
GIRLS SOCCER
0
Denison-Schleswig
Junior Varsity (2-3-3)
4
Underwood
Junior Varsity (1-0)
final
T
DSCH 0 0 0
UDW 0 0 4
Underwood High School
Monday, May 9
GIRLS SOCCER
2
Kuemper Catholic
Varsity (7-7)
1
Nodaway Valley - WCV
Varsity (4-7)
final
T
KPRC 0 0 2
NDWV-WCV 0 0 1
West Central Community School
Monday, May 9
GIRLS SOCCER L2
Kuemper Catholic
Junior Varsity (2-2-1)
Nodaway Valley
Junior Varsity (0-0)
5:30 PM CT
5/9
West Central Valley High School
Monday, May 9
BOYS SOCCER
0
Atlantic
Varsity (2-11)
15
Lewis Central
Varsity (10-3)
final
T
ATLC 0 0 0
LW C 0 0 15
Lewis Central High School
Monday, May 9
BOYS SOCCER
3
Council Bluffs Lincoln
Varsity (4-10)
1
Denison-Schleswig
Varsity (5-7)
final
T
CB L 0 0 3
DSCH 0 0 1
Denison High School
Monday, May 9
GIRLS SOCCER

Senior Night

2
St. Albert
Varsity (6-9)
0
Council Bluffs Jefferson
Varsity (6-8)
final
T
STA 0 0 2
CB J 0 0 0
Gale Wickersham Athletic Complex
Monday, May 9
GIRLS SOCCER
0
Denison-Schleswig
Varsity (4-10)
10
Underwood
Varsity (9-2-1)
final
T
DSCH 0 0 0
UDW 0 0 10
Underwood High School
Monday, May 9
GIRLS SOCCER
Harlan Community
(1-2)
Logan-Magnolia
(0-0)
7:00 PM CT
5/9
Cyclone Lanes
Tuesday, May 10
GIRLS TENNIS
1
Sioux City North
Varsity (10-12-1)
8
Kuemper Catholic
Varsity (13-2)
4:30 PM CT
5/10
Graham Park
Tuesday, May 10
BOYS SOCCER

Varsity First

0
Missouri Valley
Varsity (1-11)
10
Denison-Schleswig
Varsity (6-7)
final
T
MO V 0 0 0
DSCH 0 0 10
Denison High School
Tuesday, May 10
BOYS SOCCER
Atlantic
(0-0)
Red Oak
(0-0)
5:00 PM CT
5/10
Dick Morrison Track
Tuesday, May 10
GIRLS SOCCER
0
AHSTW
Varsity (0-13)
9
Harlan Community
Varsity (10-5)
final
T
AHSTW 0 0 0
HRLN 0 0 9
Harlan High School
Tuesday, May 10
GIRLS SOCCER
2
Denison-Schleswig
Varsity (5-10)
0
Missouri Valley
Varsity (3-7)
final
T
DSCH 0 0 2
MO V 0 0 0
Missouri Valley High School
Tuesday, May 10
GIRLS SOCCER
6
St. Albert
Varsity (7-9)
2
Logan-Magnolia
Varsity (3-13)
final
T
STA 0 0 6
L-MG 0 0 2
Logan Magnolia Community Schools
Tuesday, May 10
BOYS SOCCER
3
Creston
Varsity (6-6)
0
Kuemper Catholic
Varsity (0-10)
final
T
CRST 0 0 3
KPRC 0 0 0
Creston High School
Tuesday, May 10
GIRLS SOCCER L2
Lewis Central
Junior Varsity (4-0)
Glenwood
Junior Varsity (0-0-1)
5:30 PM CT
5/10
Glenwood - 400 Sivers Rd
Tuesday, May 10
BOYS SOCCER
5
St. Albert
Varsity (6-8)
1
Logan-Magnolia
Varsity (3-9)
final
T
STA 0 0 5
L-MG 0 0 1
Logan Magnolia Community Schools
Tuesday, May 10
GIRLS SOCCER

Senior Night

0
Creston
Varsity (0-13)
10
Atlantic
Varsity (8-6)
final
T
CRST 0 0 0
ATLC 0 0 10
Atlantic High School
Tuesday, May 10
BOYS SOCCER

After Varsity Match

Missouri Valley
Level 2 (0-0)
Denison-Schleswig
Level 2 (8-3-1)
6:30 PM CT
5/10
Denison High School
Tuesday, May 10
GIRLS SOCCER
Denison-Schleswig
Junior Varsity (2-3-3)
Missouri Valley
Junior Varsity (0-0)
6:30 PM CT
5/10
Missouri Valley High School
Tuesday, May 10
BOYS SOCCER

Varsity Only G/B doubleheader

2
AHSTW
Varsity (8-4)
4
Harlan Community
Varsity (8-7)
final
T
AHSTW 0 0 2
HRLN 0 0 4
Harlan High School
Tuesday, May 10
GIRLS SOCCER
2
Lewis Central
Varsity (13-3)
1
Glenwood
Varsity (8-4)
final
T
LW C 0 0 2
GLNW 0 0 1
Glenwood Community High School
Wednesday, May 11
GIRLS TENNIS Varsity

Regional Individual

-
Denison-Schleswig
-
LeMars
-
Storm Lake
-
Cherokee Washington
-
Estherville Lincoln Central
-
Sergeant Bluff-Luton
-
Spencer
-
Spirit Lake
-
Bishop Heelan
5/11 · 12:00 AM CT Le Mars Community High School
Wednesday, May 11
GIRLS TENNIS Varsity

Region 3 Championships

-
Shenandoah
-
Chariton
-
Clarke
-
Clarinda
-
Creston
-
Glenwood
-
Red Oak
-
Southwest Valley
5/11 · 12:00 AM CT Shenandoah - Sportsmans Park
Wednesday, May 11
BOYS SPRING GOLF Varsity

Class 3A Golf Sectionals

1
Carroll
2
Perry
-
Denison-Schleswig
-
Atlantic
-
Lewis Central
-
Greene County
-
Harlan Community
-
Glenwood
5/11 · 9:00 AM CT Majestic Hills Golf Course
Wednesday, May 11
GIRLS TENNIS Varsity

Regionals

-
Lewis Central
-
Audubon
-
Atlantic
-
Ballard
-
Boone
-
Harlan Community
-
Kuemper Catholic
-
North Polk
-
St. Albert
5/11 · 9:00 AM CT Atlantic High School
Wednesday, May 11
BOYS SPRING GOLF

Boys Sectional Golf Meet

1
Treynor
2
Clarinda
3
West Monona
4
Missouri Valley
5
Underwood
6
Nodaway Valley
7
Red Oak
-
Shenandoah
5/11 · 10:00 AM CT Treynor Recreation Area
Wednesday, May 11
BOYS SPRING GOLF

Sectionals

1
Boyer Valley
2
CAM
3
St. Albert
4
Tri-Center
5
Griswold
6
AHSTW
-
Riverside
5/11 · 10:00 AM CT Dunlap Golf Club
Wednesday, May 11
BOYS SPRING GOLF

Knoxville 3A Sectional

1
Knoxville
2
Winterset
3
Newton
4
Clarke
5
Bondurant-Farrar
6
Carlisle
7
Creston
8
Saydel
5/11 · 10:00 AM CT Pine Knolls Golf Club
Wednesday, May 11
BOYS SPRING GOLF

2A Sectional Tournament

1
Kuemper Catholic
2
South Hamilton
3
Panorama
4
Ogden
5
Southeast Valley
6
ACGC
7
Colo-Nesco
8
Roland-Story
5/11 · 10:00 AM CT Jewell Golf and Country
Thursday, May 12
GIRLS GOLF Varsity

City Meet

1
St. Albert
2
Council Bluffs Lincoln
3
Lewis Central
-
Council Bluffs Jefferson
5/12 · 9:00 AM CT Fox Run Golf Course
Thursday, May 12
GIRLS GOLF
226
Carroll
Varsity (15-4)
221
Denison-Schleswig
Varsity (7-17)
4:00 PM CT
5/12
Majestic Hills Golf Course
Thursday, May 12
GIRLS TRACK & FIELD

1A - 4 - Fremont-Mills

1
Riverside
2
St. Albert
3
Fremont-Mills
4
Lenox
5
Tri-Center
6
Bedford
7
Southwest Valley
8
Stanton
9
East Mills
10
AHSTW
Plus 5 more
5/12 · 4:00 PM CT Fremont-Mills High School Carl Stadium
Thursday, May 12
GIRLS TRACK & FIELD Varsity

2A - 8 - Treynor

1
Van Meter
2
Treynor
3
Underwood
4
Clarinda
5
Greene County
6
Shenandoah
7
West Central Valley
8
Panorama
9
ACGC
10
Kuemper Catholic
Plus 2 more
5/12 · 4:00 PM CT Treynor Community School
Thursday, May 12
GIRLS TRACK & FIELD

3A - 5 - Denison-Schleswig

1
Storm Lake
2
Atlantic
2
Carroll
2
Creston
2
Denison-Schleswig
2
Glenwood
2
Harlan Community
2
Lewis Central
5/12 · 4:00 PM CT Denison High School
Thursday, May 12
BOYS TRACK & FIELD

1A-4 State Qualifying Meet

1
St. Albert
2
East Mills
3
Southwest Valley
4
Essex
5
AHSTW
5
Bedford
5
Diagonal
5
Fremont-Mills
5
Heartland Christian
5
Iowa School For The Deaf
Plus 5 more
5/12 · 4:00 PM CT Fremont-Mills High School
Thursday, May 12
BOYS TRACK & FIELD

2A-8 State Qualifying Meet

-
ACGC
-
Clarinda
-
Greene County
-
Kuemper Catholic
-
Missouri Valley
-
Panorama
-
Red Oak
-
Shenandoah
-
Treynor
-
Underwood
Plus 2 more
5/12 · 4:00 PM CT Treynor Community School
Thursday, May 12
BOYS TRACK & FIELD

3A-5 State Qualifying Meet

-
Atlantic
-
Carroll
-
Denison-Schleswig
-
Creston
-
Glenwood
-
Harlan Community
-
Lewis Central
-
Storm Lake
5/12 · 4:00 PM CT Denison High School
Thursday, May 12
GIRLS GOLF
246
Glenwood
Varsity (5-10)
195
Atlantic
Varsity (11-4)
4:30 PM CT
5/12
Atlantic Golf & Country Club
Thursday, May 12
BOYS SOCCER

JV/V

1
Underwood
Varsity (7-4)
4
Creston
Varsity (7-6)
final
T
UDW 0 0 1
CRST 0 0 4
Creston High School
Thursday, May 12
GIRLS SOCCER
1
Nodaway Valley - WCV
Varsity (4-8)
4
Harlan Community
Varsity (11-5)
final
T
NDWV-WCV 0 0 1
HRLN 0 0 4
Harlan High School
Thursday, May 12
GIRLS SOCCER
10
Glenwood
Varsity (9-4)
0
Creston
Varsity (0-14)
final
T
GLNW 0 0 10
CRST 0 0 0
Creston High School
Thursday, May 12
GIRLS SOCCER
3
Kuemper Catholic
Varsity (8-7)
1
Logan-Magnolia
Varsity (3-14)
final
T
KPRC 0 0 3
L-MG 0 0 1
Logan Magnolia Community Schools
Thursday, May 12
BOYS SOCCER
0
Kuemper Catholic
Varsity (0-11)
12
Lewis Central
Varsity (11-3)
final
T
KPRC 0 0 0
LW C 0 0 12
Lewis Central High School
Thursday, May 12
GIRLS SOCCER
Kuemper Catholic
Varsity (8-7)
Logan-Magnolia
Varsity (3-14)
7:30 PM CT
5/12
Logan Magnolia Community Schools
Friday, May 13
GIRLS GOLF

1A Region 2A Tri-Center

1
St. Albert
2
West Monona
3
Westwood
4
Logan-Magnolia
5
Tri-Center
6
Missouri Valley
-
East Mills
-
Fremont-Mills
-
Griswold
5/13 · 9:00 AM CT Quail Run Golf Course
Friday, May 13
GIRLS GOLF

2A Region 3A Greene County

1
Roland-Story
2
MVAOCOU
3
Southeast Valley
4
OABCIG
5
South Central Calhoun
6
East Sac County
-
Greene County
-
Kuemper Catholic
5/13 · 10:00 AM CT Jefferson Community Golf Course
Friday, May 13
GIRLS GOLF Varsity

2A Region 3B Shenandoah

1
Treynor
2
Panorama
3
Shenandoah
4
Red Oak
5
Clarinda
6
Underwood
-
ACGC
-
West Central Valley
5/13 · 10:00 AM CT Shenandoah Golf Course
Friday, May 13
GIRLS GOLF

Fort Dodge Invitational

8
Waukee Northwest
-
Fort Dodge
-
Ames
-
Atlantic
-
Bishop Heelan
-
Des Moines East
-
Humboldt
-
Webster City
5/13 · 10:00 AM CT Fort Dodge Country Club
Friday, May 13
BOYS TENNIS

Preliminary Substate

5
Kuemper Catholic
Varsity (15-13)
1
Atlantic
Varsity (16-13)
11:00 AM CT
5/13
Atlantic High School
Friday, May 13
GIRLS SOCCER
0
Lewis Central
Varsity (13-4)
3
Norwalk
Varsity (13-2)
final
T
LW C 0 0 0
NWLK 0 0 3
Norwalk Warrior Stadium
Friday, May 13
BOYS SOCCER
Atlantic
(0-0)
Denison-Schleswig
(8-3-1)
5:00 PM CT
5/13
Atlantic High School
Friday, May 13
GIRLS SOCCER L2
Kuemper Catholic
Junior Varsity (2-2-1)
Glenwood
Junior Varsity (0-0-1)
5:00 PM CT
5/13
Glenwood - 400 Sivers Rd
Friday, May 13
BOYS SOCCER
Glenwood
(0-2)
Council Bluffs Lincoln
(0-3-1)
5:30 PM CT
5/13
CB Wickersham Athletic Complex
Friday, May 13
GIRLS SOCCER
0
Lewis Central
Varsity (13-5)
2
Waverly-Shell Rock
Varsity (13-1)
final
T
LW C 0 0 0
WSR 0 0 2
Norwalk Warrior Stadium
Friday, May 13
BOYS SOCCER
1
Harlan Community
Varsity (9-7)
0
St. Albert
Varsity (6-9)
final
T
HRLN 0 0 1
STA 0 0 0
YMCA Fields
Friday, May 13
BOYS SOCCER

Varsity only at 6 pm

0
Atlantic
Varsity (2-12)
10
Denison-Schleswig
Varsity (7-7)
final
T
ATLC 0 0 0
DSCH 0 0 10
Atlantic High School
Friday, May 13
GIRLS SOCCER
2
Atlantic
Varsity (9-6)
1
Denison-Schleswig
Varsity (5-11)
final
T
ATLC 0 0 2
DSCH 0 0 1
Denison High School
Friday, May 13
GIRLS SOCCER

1 half only

0
Atlantic
(0-1-1)
2
Denison-Schleswig
(3-3-3)
final
T
ATLC 0 0 0
DSCH 0 0 2
Denison High School
Friday, May 13
BOYS SOCCER

ALHS Senior Night

2
Glenwood
Varsity (12-2)
0
Council Bluffs Lincoln
Varsity (4-12)
final
T
GLNW 0 0 2
CB L 0 0 0
CB Wickersham Athletic Complex
Friday, May 13
GIRLS SOCCER
Kuemper Catholic
Varsity (8-7)
Glenwood
Varsity (9-4)
7:00 PM CT
5/13
Glenwood - 400 Sivers Rd
Saturday, May 14
BOYS TENNIS Varsity

Prelim Substate Team

Denison-Schleswig
5/14 · 12:00 AM TBD
Saturday, May 14
GIRLS TENNIS Varsity

Regional Team

Denison-Schleswig
5/14 · 12:00 AM
Saturday, May 14
BOYS SOCCER L0

TJ JV Invite

Lewis Central
Junior Varsity (2-1-2)
Junior Varsity (0-0)
8:30 AM CT
5/14
Gale Wickersham Athletic Complex
Saturday, May 14
GIRLS GOLF Varsity

Storm Lake Invitational

1
Denison-Schleswig
5/14 · 9:00 AM CT Lake Creek Country Club
Saturday, May 14
GIRLS GOLF

Storm Lake Girls Invite

2
Humboldt
3
Carroll
4
Algona
5
Spencer
6
Denison-Schleswig
-
Storm Lake
5/14 · 9:00 AM CT Lake Creek Country Club
Saturday, May 14
GIRLS TENNIS

Class 1A - Region 3 First Round

0
Southwest Valley
Varsity (2-10)
5
Lewis Central
Varsity (12-4)
9:00 AM CT
5/14
Red Oak Jr.-Sr. High School
Saturday, May 14
GIRLS TENNIS

Class 1A - Region 3 First Round

5
Red Oak
Varsity (9-2)
4
Glenwood
Varsity (2-9)
9:00 AM CT
5/14
Red Oak Jr.-Sr. High School
Saturday, May 14
GIRLS TENNIS

Class 1A - Region 3 First Round

5
Shenandoah
Varsity (7-4-1)
4
St. Albert
Varsity (9-4)
9:00 AM CT
5/14
Shenandoah - Sportsmans Park
Saturday, May 14
GIRLS TENNIS

Class 1A - Region 3 First Round

6
Clarinda
Varsity (11-0)
0
Audubon
Varsity (1-8)
9:00 AM CT
5/14
Shenandoah - Sportsmans Park
Saturday, May 14
GIRLS TENNIS

Class 1A - Region 2 First Round

5
Harlan Community
Varsity (3-5-1)
2
Atlantic
Varsity (2-9)
9:00 AM CT
5/14
Atlantic High School
Saturday, May 14
GIRLS TENNIS

Class 1A - Region 2 First Round

5
Kuemper Catholic
Varsity (14-2)
0
Creston
Varsity (2-6)
9:00 AM CT
5/14
Atlantic High School
Saturday, May 14
GIRLS TENNIS

Class 1A - Region 1 Play-in Round

5
Boone
Varsity (7-3)
1
Denison-Schleswig
Varsity (1-9)
9:00 AM CT
5/14
Boone High School
Saturday, May 14
GIRLS SOCCER
4
Denison-Schleswig
Varsity (6-11)
2
East Sac County
Varsity (4-9)
final
T
DSCH 0 0 4
ESC 0 0 2
Wall Lake Athletic Complex
Saturday, May 14
GIRLS SOCCER
4
Ankeny Centennial
Junior Varsity (7-1-2)
2
Lewis Central
Junior Varsity (4-1)
final
T
A CEN 0 0 4
LW C 0 0 2
CB Wickersham Athletic Complex
Saturday, May 14
BOYS SOCCER
4
Lewis Central
Varsity (12-3)
0
Bishop Heelan
Varsity (9-5)
final
T
LW C 0 0 4
B H 0 0 0
Bishop Heelan Catholic Memorial Field
Saturday, May 14
GIRLS SOCCER
1
St. Albert
Varsity (7-10)
5
Bishop Heelan
Varsity (11-4)
final
T
STA 0 0 1
B H 0 0 5
Bishop Heelan Catholic Memorial Field
Saturday, May 14
GIRLS TENNIS

Class 1A - Region 2 Semifinal

5
Kuemper Catholic
Varsity (15-2)
0
Harlan Community
Varsity (3-6-1)
1:00 PM CT
5/14
Atlantic High School
Saturday, May 14
GIRLS TENNIS

Class 1A - Region 3 Semifinal

3
Red Oak
Varsity (9-3)
5
Lewis Central
Varsity (13-4)
1:00 PM CT
5/14
Red Oak Jr.-Sr. High School
Saturday, May 14
GIRLS TENNIS

Class 1A - Region 3 Semifinal

5
Clarinda
Varsity (12-0)
1
Shenandoah
Varsity (7-5-1)
1:00 PM CT
5/14
Shenandoah - Sportsmans Park
Monday, May 16
BOYS SPRING GOLF Varsity

Class 3A Golf Districts

Denison-Schleswig
5/16 · 12:00 AM TBD
Monday, May 16
GIRLS GOLF

Southeast Polk Invitational

Dallas Center-Grimes
Southeast Polk
Ankeny
Atlantic
Des Moines East
Dowling Catholic
Indianola
Des Moines Roosevelt
Urbandale
Valley
Plus 1 more
5/16 · 9:00 AM CT Copper Creek Golf Club & Events Center
Monday, May 16
BOYS SPRING GOLF

1A District Golf Meet

Boyer Valley
Woodbine
Logan-Magnolia
Kingsley-Pierson
Woodbury Central
Westwood
Griswold
CAM
St. Albert
East Mills
Plus 8 more
5/16 · 9:30 AM CT Majestic Hills Golf Course
Monday, May 16
BOYS SPRING GOLF Varsity

IHSAA 2A District Golf Meet

Kuemper Catholic
Emmetsburg
Pocahontas Area
Grundy Center
Osage
South Hamilton
Panorama
South Central Calhoun
Belmond-Klemme
Forest City
Plus 2 more
5/16 · 10:00 AM CT Carroll Country Club
Monday, May 16
GIRLS GOLF

Scrimmage

Panorama
Varsity (11-14-2)
Kuemper Catholic
Varsity (0-0)
4:00 PM CT
5/16
Carroll Municipal Golf Course
Monday, May 16
BOYS SOCCER
Lewis Central
Junior Varsity (2-1-2)
St. Albert
Junior Varsity (0-0)
4:30 PM CT
5/16
YMCA Fields
Monday, May 16
GIRLS GOLF
Atlantic
Varsity (11-4)
Harlan Community
Varsity (7-9)
4:30 PM CT
5/16
Harlan Golf & Country Club
Monday, May 16
BOYS SOCCER
Glenwood
(0-2)
Denison-Schleswig
(8-3-1)
5:00 PM CT
5/16
Denison High School
Monday, May 16
BOYS SOCCER

JV followed by Varsity

Creston
Varsity (7-6)
Harlan Community
Varsity (9-7)
5:00 PM CT
5/16
Harlan High School
Monday, May 16
BOYS SOCCER

Senior Night

Underwood
Varsity (7-5)
Kuemper Catholic
Varsity (0-11)
5:00 PM
5/16
Kuemper Field House
Monday, May 16
BOYS SOCCER

Rescheduled from 4/22

Atlantic
Varsity (2-12)
Kuemper Catholic
Varsity (0-11)
5:00 PM CT
5/16
TBA
Monday, May 16
BASEBALL
Harlan Community
Varsity (0-0)
Sioux City North
Varsity (0-0)
5:00 PM CT
5/16
Sioux City North - Leeds Elementary
Monday, May 16
BASEBALL

JV/V

Lewis Central
Varsity (0-0)
Dowling Catholic
Varsity (0-0)
5:00 PM CT
5/16
Dowling Catholic High School
Monday, May 16
GIRLS SOCCER
Atlantic
(0-1-1)
Carroll
(0-4-1)
5:30 PM CT
5/16
Carroll Athletic Stadium
Monday, May 16
BASEBALL
Creston
Junior Varsity (0-0)
Carlisle
Junior Varsity (0-0)
5:30 PM CT
5/16
Carlisle High School
Monday, May 16
BASEBALL
Greene County
Junior Varsity (0-0)
Denison-Schleswig
Junior Varsity (0-0)
5:30 PM CT
5/16
Denison High School
Monday, May 16
BASEBALL
Des Moines Christian
Varsity (0-0)
Kuemper Catholic
Varsity (0-0)
5:30 PM CT
5/16
Merchants Park
Monday, May 16
BOYS SOCCER
Lewis Central
Varsity (12-3)
St. Albert
Varsity (6-9)
6:00 PM CT
5/16
YMCA Fields
Monday, May 16
BOYS SOCCER

Monarch Boys Soccer Senior Night

Glenwood
Varsity (12-2)
Denison-Schleswig
Varsity (7-7)
6:30 PM CT
5/16
Denison High School
Monday, May 16
GIRLS SOCCER
Atlantic
Varsity (9-6)
Carroll
Varsity (4-11)
7:00 PM CT
5/16
Carroll Athletic Stadium
Monday, May 16
BASEBALL
Atlantic
Varsity (0-0)
Riverside
Varsity (0-0)
7:00 PM CT
5/16
Riverside High School
Monday, May 16
BOYS SOCCER
Atlantic
Varsity (2-12)
Carroll
Varsity (3-10)
7:30 PM CT
5/16
Carroll Athletic Stadium
Monday, May 16
BASEBALL
Creston
Varsity (0-0)
Carlisle
Varsity (0-0)
7:30 PM CT
5/16
Carlisle High School
Monday, May 16
BASEBALL
Harlan Community
Varsity (0-0)