Baseball 2018-19
QuikStatsQuikStats Iowa

Batting Average

1
Brock Farley, SR#26

Denver - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

.539
2
Brett Meyer, SR2B/P, #6

Sumner-Fredericksburg - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

.460
3
Trevor Sauerbrei, SOP/CF, #4

Wapsie Valley - Class 1A - North Iowa Cedar-East - District 1A-6

.444
4
Connor Franzen, SRC/P, #10

Wapsie Valley - Class 1A - North Iowa Cedar-East - District 1A-6

.430
5
Ben Sinnott, JRC/1B, #44

Columbus Catholic - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

.425

Home Runs

1
Brock Farley, SR#26

Denver - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

8
2
Reece Beuter, JR#5

Dike-New Hartford - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-11

4
3
Brett Meyer, SR2B/P, #6

Sumner-Fredericksburg - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

3
3
Trevor Sauerbrei, SOP/CF, #4

Wapsie Valley - Class 1A - North Iowa Cedar-East - District 1A-6

3
5
Ben Sinnott, JRC/1B, #44

Columbus Catholic - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

2

RBI

1
Trevor Sauerbrei, SOP/CF, #4

Wapsie Valley - Class 1A - North Iowa Cedar-East - District 1A-6

49
2
Ethan Oltrogge, SO3B, #5

Wapsie Valley - Class 1A - North Iowa Cedar-East - District 1A-6

43
3
Brock Farley, SR#26

Denver - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

40
4
Reece Beuter, JR#5

Dike-New Hartford - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-11

39
4
Blayde Bellis, SOP/CF, #6

Wapsie Valley - Class 1A - North Iowa Cedar-East - District 1A-6

39

Stolen Bases

1
Trevor Sauerbrei, SOP/CF, #4

Wapsie Valley - Class 1A - North Iowa Cedar-East - District 1A-6

32
2
Tristan Wright, SRCF, #13

Columbus Catholic - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

31
3
Parker Kiewiet, JR#11

Dike-New Hartford - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-11

30
4
Ethan Oltrogge, SO3B, #5

Wapsie Valley - Class 1A - North Iowa Cedar-East - District 1A-6

27
5
Ely Sohn, SR#14

Dike-New Hartford - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-11

26

Earned Run Average

1
Reece Beuter, JR#5

Dike-New Hartford - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-11

0.24
2
Blayde Bellis, SOP/CF, #6

Wapsie Valley - Class 1A - North Iowa Cedar-East - District 1A-6

0.67
3
Josh Merrifield, SOC, #23

Columbus Catholic - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

1.12
4
Drew Sonnenberg, JR#6

Dike-New Hartford - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-11

1.21
5
Blake Freeseman, SR1B/P, #12

Columbus Catholic - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

1.48

Wins

1
Blake Freeseman, SR1B/P, #12

Columbus Catholic - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

7
1
Reece Beuter, JR#5

Dike-New Hartford - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-11

7
1
Drew Sonnenberg, JR#6

Dike-New Hartford - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-11

7
4
Bryce Phelps, SO#11

Denver - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

6
4
Matt Reinicke, JR#23

Dike-New Hartford - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-11

6

Strikeouts

1
Reece Beuter, JR#5

Dike-New Hartford - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-11

92
2
Jacob Murray, SR#12

Hudson - Class 1A - North Iowa Cedar-East - District 1A-11

62
3
Blayde Bellis, SOP/CF, #6

Wapsie Valley - Class 1A - North Iowa Cedar-East - District 1A-6

58
4
Hunter Heitmann, JR#11

Union Community - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-10

54
5
Riley Oberhauser, JR2B/P, #10

Aplington-Parkersburg - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

52

Opponent Batting Average

1
Carter Gallagher, FRU/P, #9

Columbus Catholic - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

.029
2
Reece Beuter, JR#5

Dike-New Hartford - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-11

.108
3
Colton Reiter, JR#1

Denver - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

.111
4
Josh Merrifield, SOC, #23

Columbus Catholic - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

.125
5
Hunter Heitmann, JR#11

Union Community - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-10

.135

Fielding Percentage

1
John Rausch, JRC/P, #24

Columbus Catholic - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

1.000
2
Mitchell DeVries, FR#22

Denver - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

.990
3
Zak Wauters, SO#4

Dike-New Hartford - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-11

.988
4
Tristan Wright, SRCF, #13

Columbus Catholic - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

.987
5
Blake Freeseman, SR1B/P, #12

Columbus Catholic - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

.984

Thrown Out Stealing

1
Connor Franzen, SRC/P, #10

Wapsie Valley - Class 1A - North Iowa Cedar-East - District 1A-6

12
2
Zak Wauters, SO#4

Dike-New Hartford - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-11

11
3
Ben Ogle, SRLF/C, #6

Aplington-Parkersburg - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

8
4
John Rausch, JRC/P, #24

Columbus Catholic - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

7
4
Brady Wilkinson, JRC, #26

Sumner-Fredericksburg - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

7

Runs

1
Trevor Sauerbrei, SOP/CF, #4

Wapsie Valley - Class 1A - North Iowa Cedar-East - District 1A-6

59
2
Connor Franzen, SRC/P, #10

Wapsie Valley - Class 1A - North Iowa Cedar-East - District 1A-6

52
3
Blayde Bellis, SOP/CF, #6

Wapsie Valley - Class 1A - North Iowa Cedar-East - District 1A-6

50
4
Bryce Phelps, SO#11

Denver - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

44
5
Ethan Oltrogge, SO3B, #5

Wapsie Valley - Class 1A - North Iowa Cedar-East - District 1A-6

41

Hits

1
Trevor Sauerbrei, SOP/CF, #4

Wapsie Valley - Class 1A - North Iowa Cedar-East - District 1A-6

59
2
Connor Franzen, SRC/P, #10

Wapsie Valley - Class 1A - North Iowa Cedar-East - District 1A-6

58
3
Blayde Bellis, SOP/CF, #6

Wapsie Valley - Class 1A - North Iowa Cedar-East - District 1A-6

51
4
Ben Sinnott, JRC/1B, #44

Columbus Catholic - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

48
4
Brock Farley, SR#26

Denver - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

48

Singles

1
Tristan Wright, SRCF, #13

Columbus Catholic - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

43
2
Parker Kiewiet, JR#11

Dike-New Hartford - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-11

42
3
Carter Gallagher, FRU/P, #9

Columbus Catholic - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

41
4
Trevor Sauerbrei, SOP/CF, #4

Wapsie Valley - Class 1A - North Iowa Cedar-East - District 1A-6

40
5
Ethan Oltrogge, SO3B, #5

Wapsie Valley - Class 1A - North Iowa Cedar-East - District 1A-6

39

Doubles

1
Connor Franzen, SRC/P, #10

Wapsie Valley - Class 1A - North Iowa Cedar-East - District 1A-6

18
2
Ben Sinnott, JRC/1B, #44

Columbus Catholic - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

17
2
Blayde Bellis, SOP/CF, #6

Wapsie Valley - Class 1A - North Iowa Cedar-East - District 1A-6

17
4
Bryce Phelps, SO#11

Denver - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

14
5
Brock Farley, SR#26

Denver - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

12

Triples

1
Cade Nolan, SR#21

Jesup - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

5
1
Trevor Sauerbrei, SOP/CF, #4

Wapsie Valley - Class 1A - North Iowa Cedar-East - District 1A-6

5
3
Ben Sinnott, JRC/1B, #44

Columbus Catholic - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

4
4
Ethan Oltrogge, SO3B, #5

Wapsie Valley - Class 1A - North Iowa Cedar-East - District 1A-6

3
4
Connor Franzen, SRC/P, #10

Wapsie Valley - Class 1A - North Iowa Cedar-East - District 1A-6

3

Total Bases

1
Trevor Sauerbrei, SOP/CF, #4

Wapsie Valley - Class 1A - North Iowa Cedar-East - District 1A-6

89.0
2
Brock Farley, SR#26

Denver - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

84.0
3
Connor Franzen, SRC/P, #10

Wapsie Valley - Class 1A - North Iowa Cedar-East - District 1A-6

82.0
4
Ben Sinnott, JRC/1B, #44

Columbus Catholic - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

79.0
5
Blayde Bellis, SOP/CF, #6

Wapsie Valley - Class 1A - North Iowa Cedar-East - District 1A-6

75.0

On Base Percentage

1
Brock Farley, SR#26

Denver - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

.656
2
Ben Sinnott, JRC/1B, #44

Columbus Catholic - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

.541
3
Connor Franzen, SRC/P, #10

Wapsie Valley - Class 1A - North Iowa Cedar-East - District 1A-6

.524
4
Trevor Sauerbrei, SOP/CF, #4

Wapsie Valley - Class 1A - North Iowa Cedar-East - District 1A-6

.506
5
Brett Meyer, SR2B/P, #6

Sumner-Fredericksburg - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

.505

Slugging Percentage

1
Brock Farley, SR#26

Denver - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

.944
2
Ben Sinnott, JRC/1B, #44

Columbus Catholic - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

.699
3
Reece Beuter, JR#5

Dike-New Hartford - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-11

.680
4
Trevor Sauerbrei, SOP/CF, #4

Wapsie Valley - Class 1A - North Iowa Cedar-East - District 1A-6

.669
5
Brett Meyer, SR2B/P, #6

Sumner-Fredericksburg - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

.655

Walks

1
Brock Farley, SR#26

Denver - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

31
2
Blayde Bellis, SOP/CF, #6

Wapsie Valley - Class 1A - North Iowa Cedar-East - District 1A-6

25
2
Connor Franzen, SRC/P, #10

Wapsie Valley - Class 1A - North Iowa Cedar-East - District 1A-6

25
4
Robert Porth, SRU/P, #16

Columbus Catholic - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

24
5
Ray Seidel, JRRF/P, #2

Columbus Catholic - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

21

Hit By Pitches

1
Ben Sinnott, JRC/1B, #44

Columbus Catholic - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

17
2
Blake Freeseman, SR1B/P, #12

Columbus Catholic - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

11
3
Ben Ogle, SRLF/C, #6

Aplington-Parkersburg - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

10
4
Connor Smith, SR#44

Denver - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

9
4
Matt Reinicke, JR#23

Dike-New Hartford - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-11

9

Sacrifice Bunts

1
Layne Fober, SO#5

Denver - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

12
2
Tristan Wright, SRCF, #13

Columbus Catholic - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

7
2
Tim Koop, SR#1

Dike-New Hartford - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-11

7
4
Blake Freeseman, SR1B/P, #12

Columbus Catholic - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

6
5
Drew Sonnenberg, JR#6

Dike-New Hartford - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-11

5

Sacrifice Flys

1
Trevor Sauerbrei, SOP/CF, #4

Wapsie Valley - Class 1A - North Iowa Cedar-East - District 1A-6

5
2
Brett Meyer, SR2B/P, #6

Sumner-Fredericksburg - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

4
3
Parker Westhoff, SRU/P, #1

Columbus Catholic - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

3
3
Nathan Eggena, JR#7

Denver - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

3
3
Brock Farley, SR#26

Denver - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

3

Strikeouts

1
Reece Beuter, JR#5

Dike-New Hartford - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-11

3
1
Parker Kiewiet, JR#11

Dike-New Hartford - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-11

3
3
Bryce Phelps, SO#11

Denver - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

5
4
Riley Oberhauser, JR2B/P, #10

Aplington-Parkersburg - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

7
4
Ben Kelly, SO#8

Hudson - Class 1A - North Iowa Cedar-East - District 1A-11

7

Pitching Appearances

1
Blayde Bellis, SOP/CF, #6

Wapsie Valley - Class 1A - North Iowa Cedar-East - District 1A-6

16
2
AJ Muniz, SRU/P, #4

Columbus Catholic - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

13
2
Braden Powers, FR#14

Denver - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

13
2
Jacob Murray, SR#12

Hudson - Class 1A - North Iowa Cedar-East - District 1A-11

13
2
Jordon Jacobson, SRLF/P, #3

Sumner-Fredericksburg - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

13

Pitching Starts

1
Colten Dralle, JR1B/P, #30

Sumner-Fredericksburg - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

12
2
Blake Freeseman, SR1B/P, #12

Columbus Catholic - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

10
2
Robert Porth, SRU/P, #16

Columbus Catholic - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

10
4
Reece Beuter, JR#5

Dike-New Hartford - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-11

9
4
Cade Nolan, SR#21

Jesup - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

9

Innings Pitched

1
Reece Beuter, JR#5

Dike-New Hartford - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-11

58.7
2
Blake Freeseman, SR1B/P, #12

Columbus Catholic - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

56.7
2
Colten Dralle, JR1B/P, #30

Sumner-Fredericksburg - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

56.7
4
Parker Westhoff, SRU/P, #1

Columbus Catholic - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

54.0
5
Brett Meyer, SR2B/P, #6

Sumner-Fredericksburg - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

53.3

Opponent At Bats

1
Colten Dralle, JR1B/P, #30

Sumner-Fredericksburg - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

273
2
Alex Kiler, SR#22

Union Community - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-10

264
3
Parker Westhoff, SRU/P, #1

Columbus Catholic - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

261
4
Brett Meyer, SR2B/P, #6

Sumner-Fredericksburg - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

257
5
Blake Freeseman, SR1B/P, #12

Columbus Catholic - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

242

Hits Allowed

1
Jacob Derifield, JRSS/CR, #1

Aplington-Parkersburg - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

0
1
Ray Seidel, JRRF/P, #2

Columbus Catholic - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

0
1
Ben Sinnott, JRC/1B, #44

Columbus Catholic - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

0
1
Tristan Wright, SRCF, #13

Columbus Catholic - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

0
1
Nathan Eggena, JR#7

Denver - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

0

Runs Allowed

1
Jack Haren, JRRF/P, #15

Aplington-Parkersburg - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

0
1
Jalen Meyer, JRLF, #23

Aplington-Parkersburg - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

0
1
Kobe Riherd, JR2B, #25

Aplington-Parkersburg - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

0
1
Kale Riherd, FRU/P, #5

Aplington-Parkersburg - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

0
1
Parker Luscomb, FRU/P, #24

Aplington-Parkersburg - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

0

Earned Runs Allowed

1
Reece Beuter, JR#5

Dike-New Hartford - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-11

2
2
Josh Merrifield, SOC, #23

Columbus Catholic - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

3
3
Blayde Bellis, SOP/CF, #6

Wapsie Valley - Class 1A - North Iowa Cedar-East - District 1A-6

4
4
Brodie Kresser, SO#2

Jesup - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

6
4
Brody Blaylock, FRP/SS, #15

Wapsie Valley - Class 1A - North Iowa Cedar-East - District 1A-6

6

Walks Allowed

1
Hudson Morris, SR3B/P, #33

Aplington-Parkersburg - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

3
1
Brody Blaylock, FRP/SS, #15

Wapsie Valley - Class 1A - North Iowa Cedar-East - District 1A-6

3
3
Nathan Moore, SO#9

Dike-New Hartford - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-11

5
4
Jared King, SO#9

Hudson - Class 1A - North Iowa Cedar-East - District 1A-11

7
5
Josh Merrifield, SOC, #23

Columbus Catholic - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

9

Hit Batters

1
Jack Haren, JRRF/P, #15

Aplington-Parkersburg - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

0
1
Nathan Klahsen, JR1B/LF, #3

Aplington-Parkersburg - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

0
1
Jalen Meyer, JRLF, #23

Aplington-Parkersburg - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

0
1
Kobe Riherd, JR2B, #25

Aplington-Parkersburg - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

0
1
Kale Riherd, FRU/P, #5

Aplington-Parkersburg - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

0

Sacrifices Allowed

1
Jack Haren, JRRF/P, #15

Aplington-Parkersburg - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

0
1
Ben Ogle, SRLF/C, #6

Aplington-Parkersburg - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

0
1
Jalen Meyer, JRLF, #23

Aplington-Parkersburg - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

0
1
Kobe Riherd, JR2B, #25

Aplington-Parkersburg - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

0
1
Kale Riherd, FRU/P, #5

Aplington-Parkersburg - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

0

Walks And Hits Per Inning Pitched

1
Reece Beuter, JR#5

Dike-New Hartford - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-11

0.68
2
Drew Sonnenberg, JR#6

Dike-New Hartford - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-11

0.89
3
Josh Merrifield, SOC, #23

Columbus Catholic - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

1.07
4
Blake Freeseman, SR1B/P, #12

Columbus Catholic - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

1.17
5
Riley Oberhauser, JR2B/P, #10

Aplington-Parkersburg - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

1.21

Total Chances

1
Connor Franzen, SRC/P, #10

Wapsie Valley - Class 1A - North Iowa Cedar-East - District 1A-6

251
2
Zak Wauters, SO#4

Dike-New Hartford - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-11

242
3
Brock Farley, SR#26

Denver - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

205
4
Ely Sohn, SR#14

Dike-New Hartford - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-11

192
5
Blake Freeseman, SR1B/P, #12

Columbus Catholic - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

185

Put Outs

1
Zak Wauters, SO#4

Dike-New Hartford - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-11

217
2
Connor Franzen, SRC/P, #10

Wapsie Valley - Class 1A - North Iowa Cedar-East - District 1A-6

205
3
Brock Farley, SR#26

Denver - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

180
3
Ely Sohn, SR#14

Dike-New Hartford - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-11

180
5
Blake Freeseman, SR1B/P, #12

Columbus Catholic - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

169

Assists

1
Brett Meyer, SR2B/P, #6

Sumner-Fredericksburg - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

104
2
Bryce Phelps, SO#11

Denver - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

73
3
Brodie Kresser, SO#2

Jesup - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

72
4
Kobe Risse, SO2B, #0

Wapsie Valley - Class 1A - North Iowa Cedar-East - District 1A-6

62
5
Carter Gallagher, FRU/P, #9

Columbus Catholic - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

60

Errors

1
John Rausch, JRC/P, #24

Columbus Catholic - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

0
2
Tristan Wright, SRCF, #13

Columbus Catholic - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

1
2
Mitchell DeVries, FR#22

Denver - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

1
4
Josh Merrifield, SOC, #23

Columbus Catholic - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

2
4
Cade Nolan, SR#21

Jesup - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

2

Stolen Bases Allowed

1
Jack Haren, JRRF/P, #15

Aplington-Parkersburg - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

0
1
Nathan Klahsen, JR1B/LF, #3

Aplington-Parkersburg - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

0
1
Hudson Morris, SR3B/P, #33

Aplington-Parkersburg - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

0
1
Nixson Morris, SO3B/C, #30

Aplington-Parkersburg - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

0
1
Jalen Meyer, JRLF, #23

Aplington-Parkersburg - Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-9

0